Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 02:03:13

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 570
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 314
Total: 314

314 гости, 0 потребители

Откъде мога да се сдобия със снежния леопард?

Започната от fpyyh, 24-08-2009, 16:04:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

fpyyh

от външен диск стана за 30ина минути от копирането до зареждането на снежния

HQ


Wreck

Цитат на: Freeze - 16-09-2009, 15:47:05
Любопитно е как се дават по 2-3к лева за машини, а после се рови по торенти за 30 евро софтуер.

Много просто. Когато платиш хилядите лева за машината, си плащаш и софтуера. С 30-те евро си доплащаш, това което отдавна си платил. Общо взето на тях им е ясно, че няма да го ползваш с нещо друго, освен с тяхните машини, за които така или иначе плащаш предостатъчно (В общият случай).
An apple a day keeps the doctor away!

Freeze

Не става дума защо искат по 30 евро за софтуера, а защо хората се стискат да ги дадат, след като вече са набили хилядите левове. Вероятно, защото не могат и машините да си свалят безплатно от тракерите (:

Wreck

Защото нямаме културата. Бай Ганьовци сме всичките :)!
An apple a day keeps the doctor away!

fpyyh

аз лично не го купих, защото го нямаше първия ден. след като съм го свалил и инсталирал успешно, което все пак отне не малко време, трябва да вкарвам още ресурси - време и пари, само за да имам един диск, който никога повече няма да ми трябва?
и имам предимно лицензиран софтуер, купувам си и игрите, и доста от нещата за телефона (но там първо пробвам, ако нещо се задържи повече от седмица - тогава купувам)

goblink

Момчета как става ъпдейта? Свалям го в външния хард диск и го зареждам директно ли? Или има някакви други схеми?

Stone

ЦитатHow to install

from DVD:

-burn the image using Disk Utility in OSX
-pop in the disk and start "Mac OS X Installation" and follow the instructions as usual or
-pop in disk and reboot your Mac holding down "C" on the keyboard to dirctly boot from the DVD and install as usual

from USB thumb drive or iPod:

-open disk utility
-select your USB drive
-choose restore from the tabs on top
-drag the image over the "source" field or use the "Image" button next to it to navigate to your image
-as target drag and drop your usb drive into the "target" field
-check erase target volume (not necessary but just to be sure )
-hit restore and wait
-reboot your mac with your usb drive plugged in
-hold the option key on bootup and choose your USB drive as startup device
-install as usual

from external HDD:

-add a 8GB partition to your drive (only recommended if youre using GUID as aprtition sheme -otherwise you would have to delete the whole drive or use something like partition magic in windows)
-restore your image to that partition and go on the same way as with an usb thumb drive

dau

нещо с външен диск не стана номера, въпреки че е GUID, не го намира след рестарт и от System Preferences, като избера да буутне от него пак не става номера...
Не можах да разбера защо...

grynzel

Ами да ви кажа честно вече съм с новата версия на леопарда и съм разочарован отвсякъде. Толкова не ми е забивал и висял компютъра дори и преди като ползвах уиндолс... страшна работа, забива буквално на всеки софтуеър, отделно това, че масово не ми работи каквото и да инсталирам... лоша работа, от няколко дни дори се чудя дали да не върнастария леопард

Wizi

Чекни пермишъните, но след като влезнеш в Safe boot чрез задържане на Shift бутона още от самото начало.

За сега единствено от един Air 1st gen имам оплакване от собственика, че според него бил по-бавен от 10.5.8, което последно ползва преди да направим ъпдейт. При мен работи на пушка, а и като гледам колегите също не се оплакват, та си мисля, че има вариант проблема ти да е разрешим и да се дължи на объркани неща в пермишъните по системните файлове/папки.

Restart, влизаш в Safe boot като държиш за момент Shift бутона, пускаш Disk Utility и даваш Repair disk permissions

Ела да споделиш дали е имало положителен ефект!

Успех!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD