Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 02:22:26

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 598
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 519
Total: 519

519 гости, 0 потребители

Ipad 3 - Началото на Март ?

Започната от rhino92, 09-02-2012, 16:29:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

correctline

Продават се...но е въпрос на време. Дано с MacBook Pro/Air не се изложат при тазгодишните ъпдейти.
10.12 @ Hackintosh v2, i5-4690K @ 3.5Ghz,
Asrock Z97-PRO4, GTX 760, 16GB DDR3-1600,
Kingston V300 120GB SSD 6Gb/s

faire

Днес ми пристигна 64ка + 4Г. Батерията се държи добре по първи впечатления. Относно зареждането. пуснах го да се синк-ва с лаптопа от 67% до 100% - зареди се за около час при положение, че се синкваха бая работи (над 10к снимки); 60-тина приложения, музика няколко ГБ (но с отметка за конвертиране на 128кбпс) и над 4гб книги и пдф-и. Относно другия "проблем" със загряването - не съм забелязвал изобщо да загрява. Тествал съм му почти всичко без игри. Не играя много, така че дори леко да загрява в такива случаи, не ме вълнува особено.

Интересно, че е ново устройство неджейлнато и тн., зададох го като set as new в itunes, качих си почти същите неща, като и на стария айпад и в момента имам other files 4,7 gb. А със ipad2 имам 1.7..

Иначе за мен си заслужава ъпгрейда само заради ретина дисплея. Камерата също е много добра (особено впечатление прави дисплея, когато се снима), но всеки който снима с айпад изглежда дебилно. Най-хубавото нещо е как изглеждат снимките на този красив и голям дисплей.. Филми още не съм гледал, но мисля че и там ще е страхотно. Удоволствие е преглеждането на страници из интернет, текстовете са супер ясни, все едно ги гледам на хартия. Определено ъпгрейда с дисплея го усещам, както при смяната от 3гс на 4.
Сега тествах един до друг с 2-ката и всичко ми зарежда лееко по-бързо на новия - програми, игри, страници.. Но това може и да се дължи на наличието на джейлбрейк на 2-ката (въпреки че не съм накачулвал много добавки от сидия). Не усещам малкото увеличение в грамажа, в дебелината пък съвсем.

Нещата, които Епъл са могли да направят - да сложат (поне) малко по-мощен процесор; да не променят дебелината с 1мм, защото сега всичките твърди кейсове отиват на боклука или за продажба. Тествах с 2 - единият хич не влезе. Другият влезе с 300 зора, но изкарването беше още по-сложно, че дори си направих и една миниатюрна драскотина по алуминия.. Това за мен е направено нарочно, за да има развитие и на пазара с аксесоари. Сега всички фирми се впускат да правят нови кейсове заради този 1мм. От Епъл можеха да добавят и една предна хд камера за видео разговори - по-практично ми се струва от ъпгрейд на задната, но както и да е. Явно са го оставили за следващото поколение, в което не очаквам нищо друго освен именно ХД предна камера, по-мощен процесор, може би 8мп задна камера (дебилно, но вероятно), оправяне на "проблемите" с батерии и загряване и може би ново по-мощно зарядно или оптимизиране за по-бързо зареждане на батерията..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Lycan

Не ти ли прави впечатление лека, но неприятна промяна в цветовете?

Червеното - изместено към доматено
Жълтото - десатурирано и студено
Синьо - изместено към лилаво и десатурирано

Дисплея като цяло е с по-висока цв. температура, явно съм свикнал на по-топличко

Metal

Определено цветната температура е по висока, аз лично я предпочитам така. Като цяло цветовия диапазон е подобрен значително, понякога се случва нещо да изглежда пресатурирано. Но хубавите снимки изглеждат зашеметяващо за мобилно екранче, за разделителната способност да не говорим...  :)

Грее леко при продължителна игра, но нищо сериозно което да пречи на комфорта.
По неприятно е повишеното тегло, определено се усеща, но не е нещо което да пречи съществено.