Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 22:22:12

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 529
Total: 529

529 гости, 0 потребители

Стив Джобс 1955-2011

Започната от stanko, 06-10-2011, 03:29:52

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

angelvn

Този човек направи толкова много в името на технологиите. Имаше собствена уникална визия за нещата и чрез Apple частично можехме да се докоснем до нея.
Нека почива в мир!
UI designer and developer

Kestrel

Наистина силен интелект и вдъхновяващ лидер.

Не безспорна личност - все пак всичко, което е направил е за пари, а парите не са най-благородната кауза, която заслужава адмирации. Освен това, както е добре известно, той е спрял още с връщането си всякаква благотворителност от страна на Apple.

Хубаво е, когато човек наистина обича и харесва това което прави. Когато наистина е добър в него, това е достатъчно да храни егото му, повече от всякакви финансови награди.

Все пак всичко това отива в крайна сметка на боклука или в гроба...

PeterS

Тъжно... и това няколко дена след презентацията на която всички очакваха не Куук, а друг да го представи...
mobilio - професионални мобилни приложения

bigbamzi

MacBook Pro 2.4 GHz 15", PowerBook G4 1,25 GHz 15", PowerBook G4 1,5 GHz & Mac Mini G4 1,25 Ghz, IPhone 4s 16GB, Time Capsule 2TB

fpyyh

Цитат на: Kestrel - 06-10-2011, 11:45:04
Наистина силен интелект и вдъхновяващ лидер.

Не безспорна личност - все пак всичко, което е направил е за пари, а парите не са най-благородната кауза, която заслужава адмирации. Освен това, както е добре известно, той е спрял още с връщането си всякаква благотворителност от страна на Apple.

Хубаво е, когато човек наистина обича и харесва това което прави. Когато наистина е добър в него, това е достатъчно да храни егото му, повече от всякакви финансови награди.

Все пак всичко това отива в крайна сметка на боклука или в гроба...

http://9to5mac.com/2011/09/02/bono-praises-steve-jobs-as-a-generous/ - само един линк и ако някой предпочита да не тръби, това не значи, че не прави нищо. за заплатата от $1 сигурно също няма смисъл да се говори

thebrainless

Забранил е публичните изяви на благотворителност! Хайде не бъркайте нещата.
Отделно, както написа колегата, от години има product RED
Stay hungry. Stay foolish.

kachaka

Mr.Bean

pichaga933

Мир на праха му!
MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

Metal

@Kestrel - не дей приказва глупости. Това е човек който от години страда от рак, и съвременната медицина не може да му помогне. Аз лично много искам да видя завещанието му. Представи си какво е да основеш и работиш в най-иновативната компания на света и да няма технология която да излекува болестта ти!? Защото ако в медицината имаше такъв напредък последните 30г. както в IT, то Стив сега щеше да е сред нас!

iLili

#39
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

hristo5


wess-music

Единственото и най-ценно нещо след земния му път остава личността му в цялата си пълнота, нещо, което винаги ще се помни в историята и ще дава основа за напредък.
 
Ако ли пък не – значи пак ще се случи, но по друго време. Въпрос на достойни идеали.

Аз съм щастлив, че макар и само с 2 Мак-а, с които работя, имам "Възможността", да бъда ползвател на благородните му идеи.

Синът ми веднъж ме попита:
"чувсташ ли се вдъхновен, когато сядаш да роабтиш с Мак-а"?

Отоговорих му, че по-точе въпрос едва ли би могъл да се зададе.
Вдъхновението – това е удара в десетката.

Стив Джибс го имаше и го споделяше с нас.
Купувахме го с пари, но тях ги забвавяш, когато следват резултатите и щастието от допира с красивото и
пълноценното, с преимуществото в избора.

За таланта му на бизнес мениджър ... нямам какво да добавя.
Аз не съм в този бранш и трудно бих могъл да го оценя или да отдам почит.
По-скоро бих проявил сдържаност.

Основен акцентът в историята на този велик човек е неговата безпогрешна философия, споделена обич към верността на начинанията му.

Естет и атеист по отношение на конформизма – догмата пречи, той я преодоля и вече е при Създателя.

Затова ние, тези които симпатизираме на труда му, споделяме логото "мисли различно". Светът така е произлязъл – от мисъл.

Вечна памет

undrDev

@wess-music - красива реч.

Стив Джобс беше водач и гении, човек който промени света, промени начина по който се използва техниката и начина по който общуваме. Частици от него съществъват във всеки продукт на Apple, както и в самите нас. Той остави огромна следа след себе си и ще бъде помнен вечно.

Мир на праха му!
iPhone 4 16GB
MacBook Unibody 2.0GHz Core 2 Duo, 4GB DDR3 RAM

Rossen

Много ми е жал за него :( аз имам мак още от времето когато LC475 беше върха за мен и за технологията.. - не говоря за самия хардуер а за идеята на това да работиш с OS на Apple, още тогава бях впечатлен ! Много ми се иска да вярвам че екипа от който зависи развитието на Apple е успял да се вдъхнови от идеите на Стив Джобс и са разбрали неговото мислене за развитие...
Apple iPhone 6 16GB Space Gray
Apple iPad Air 2 Wi-Fi + Cellular 16GB
Apple MacBook Pro 13 Retina Display, Dual-Core i5 2.7GHz, 8GB, 128GB SSD, Intel Iris 6100 (mod.2015)

JIM

#44
iSad   :'( :'( :'(

Велик човек
:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

http://www.youtube.com/watch?v=zTR6B7CBKmo&feature=related



Бил Гейтс живее в постоянен страх, защото компютърът на Чък Норис може да забие.