Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 19:16:23

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 551
Total: 552

551 гости, 1 потребител
Константин

MacBook Air 2011 г.

Започната от vla, 19-05-2011, 01:51:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

velkoff

Ами, аз се реших да скачам на AIR-a.
Идвам от последното 2.3 quad, hi-res antiglare ...
Надявам се скоро да споделя впечатления.

victor.dimitrov

Имаш Air на 2,3 куад :О интересно ! Това ще да е limited edition.

correctline

Човекът ти казва от каква машина се мести на Air  :) Ще ми е интересна съпоставката относно елементарните здачки...
10.12 @ Hackintosh v2, i5-4690K @ 3.5Ghz,
Asrock Z97-PRO4, GTX 760, 16GB DDR3-1600,
Kingston V300 120GB SSD 6Gb/s

pravdo

И аз преди три седмици се колебаех между въздух и про и избрах второто в най-малкия
вариант 13", Еъра с тази флашка е просто за писатели. Всеки който работи с изображения
ще ме разбере. Облачните технологии все още са далече а и в употребимите си обеми са платени .
Много ми се иска и на мен да не мъкна това желязо в раницата, но засега еъра не става.
Да се надяваме, че ще се появи про-вълк в кожата на еър-агне.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Wizi

На когото Еър-а му е скъп, но го сънува прекалено често - ето алтернативата:

http://micgadget.com/18694/unibody-macbook-air-knockoff-review/

пс
братята китайци си е*аха мамата  :-X
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

thebrainless

тези дни гледах, било станало мода в китай да копират цели градове  ::)  , какво остава за някакво си лаптопче

http://globalpublicsquare.blogs.cnn.com/2011/06/21/china-replicating-western-cities/
Stay hungry. Stay foolish.

pravdo

в края на филма се вижда, че ментето все пак е малко по-дебело.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

wess-music

По-добре вместо ментето, Асус Зен.
Поне има някаква гаранция, не че е кой знае колко по- на сметка пред Еър-а.
Аз лично не бих се колебал дали Еър или менте.
Резолюцията на екрана в от най-гнусните 1366...

Асусът е с 1600х900, което е вид успех над Еъра, макар че кой знае какъв келепир от това не виждам.

Още повече че трябва да се види що за диспей като качество има, тъй като на Еъра (1440х900) е прекрасен по мои наблюдения, а и не само резолюцията е определяща.

Дори на цена е близък до Еъра.
Тогава, питам се, кой би го пазарувал за 300 кинта надолу на фона на всички благини с ОС-тъ?
А може би има хора, които са си свикнали Вин-а да ги занимава постоянно със себе си...

RedBlood

Едно приятелче има Air и е супер доволен. Малко са скъпички, но в най-скоро време се надявам и аз да се похваля  :P

MyMoon

Много се чудех за тези air-и и реших да направя съпоставка между моят macbook pro 17" и ейрчето (13" с core i5).

Ето впечатленията ми, надявам се на някой, който се чуди на коя машинка да се спре да му помогнат:

1. Дисплей
- за разлика от про-то air-чето има пластмасов дисплей. Съответно се губи някъде към 10% brightness на екрана и на тъмно цветовете не са на нивото на про-то, но има и позитивно нещо от цялата работа - огледалността на дислей-а е много малка. Направих теста в Apple Store London на доста светло и честно казано про-то ми трябваше да е на 80% brightness, за да не се вижда толкова отблясъка, докато при ейрчето беше на 60%. Честно казано ако не се занимава човек с фото обработка  мисля, че дисплей-а на ейрчето беше изключително приемлив. Тук както може да се види не съм взел предвид разликата в размерите. (все пак 17" си е 17" :-))

2. Скорост
- мойто про е моделът с core i5 / 4GB RAM / Nvidia 330m - като цяло никога не съм имал проблем със скоростта дори при игране на игри като Starcraft 2. Но ейрчето заради SSD-то беше осезаемо по-пъргаво при таскове като браузване, отваряне на разни документи и т.н. Което много ме изуми, затова реших да го натоваря ейрчето както си трябва при нормална ежедневна работа. Аз обикновено работя на няколко скрийна с постоянно пуснати 2 уеб сървъра, 2 браузъра, photoshop, remote desktop, IntelliJ IDEA, както и разбира се разни messenger-и и itunes за музичката. Та накачулих цялата тая чудесия на ейрчето (как не ме изхвърлиха от магазина на знам :-)). Тук вече нещата се обърнаха в полза на про-то ми, но отново бях изумен, че с ейрчето почти нямаше разлика.

3. Преносимост
- е тук вече мисля, че няма какво да коментирам. За човек, който постоянно мъкне поне 4-5 килограма с мен (раницата с лаптоп) ейрчето ми се струваше все едно съм си забравил 80% от багажа вкъщи.

4. Дисково пространство
- тук в моя случай 128GB са ми напълно достатъчни, но наистина на много хора може да им малеят. Но cloud-овете почнаха да набират доста скорост и според мен решението на този проблем скоро ще бъде доста евтино и достъпно.

Та за мен 13" и 15" про-та доста се обезмислят при наличието на ейр-а. Машинката е уникална. Вече ако по цял ден човек работи на лаптоп-а си вече бих заложил на 17" про, защото 13" ми теснееха доста.

Но имайки предвид, че за цената на 17" про човек може да си вземе 13" air + 27" apple cinema display и да му останат 100 паунда да си вземе и допълнителна клавиатурка и тракпад нещата са много на кантар. Apple трябва много да се постараят по про-тата, че скоро ще вземат съвсем да ги заличат.

Само мога да кажа браво на хората направили възможно да бъде създадено толкова леко и малко нещо, което да прави толкова много :-)

wess-music

Много хубаво описано и сравнено.
Имаше необходимост от едно тесване и съпоставяне на живо не от платен блогър, а от юзер като теб.
Така, че – аз от свое име благодара.
Абсолютно същите теми ме вълнуваха и мен и преди 2 дни направих доста по-кратка по време супоставка в айСтайл в "Сердика" център.

Диспелят е с противоречиви ползи и недостатъци, наистина.
За ССД-то – и аз приемам, че не е зор работата дори и с 128 ГБ. Който иска да рови по дисковете – USB или TB за отличниците.
НО тези 4 ГБ РАМ са малко прителснителни.
Еъра има тяга за работа с векторни графики.
За битмап изображения се въздържам да проявавам оптимизъм, защото там и плъгините както и самите проглрами си искат RАМ и CPU.

Относно отблясъците – бях приятно изненадан, че е като "просветлен обектив" (подобно на очилата с антирефлекс).
В много светло помещение с доста отплясъци Еърчето се псравя по-дборе от Про-то, с което и аз съм съгласен.
За цветовете не се наемам да давам оценка.
Все пак има дисплей порт, а повечето свестни монитори от по-новичките имат такъв, тъй че това е пренебрежимо като удобство-цена.

За онези които имат да теглят тежки програми, тям си трябва Про.

По повод на Еъра и темата за RAM-та – преди по-малко от месец коментирах с приятел, че има хора които разпояват 4-те ГБ и заменят с 8 ГБ плочка.
Риск има и това отнема гаранцията.

Аз виждам в Еър-а една положителна търговска хитрина от страна на Епъл – създаване на затворена система, която относително по-бързо остарява и се налага купуванеот на нова, вместо ъпгрейд на Диск или Рам.
За нас потребителите това не е добре, но редица компании се опитват да борят пиратирането със създаването на хардуери, които съвсем като софтуерни  плъгини се разплространяваха/хакваха.