Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 04:35:20

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 503
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 460
Total: 460

460 гости, 0 потребители

Отзиви - провери преди да се довериш!

Започната от prOMiNd, 04-04-2009, 00:20:55

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

chado

MacBook 13" 5.1 MacBook 2.1 iPhone 4 16

bigbamzi

един голям + за колегата divally. Машината е в безупречен вид. взех от него : Процесор: 2.4 GHz Intel Core 2 Duo
Памет: 2 x 2GB 1067 MHz DDR3
Твърд диск: 320GB 5400-rpm Serial ATA hard drive
Оптично у-во: 8x slot-loading SuperDrive (DVD±R DL/DVD±RW/CD-RW)
Графична карта: NVIDIA GeForce 9600M GT graphics processor; and NVIDIA GeForce 9400M graphics processor with 256MB of DDR3 SDRAM shared with main memory
Видео: Вградена iSight камера; Mini DisplayPort; Firewire 1394 (4 pin)
Дисплей: 15.4-inch (diagonal) LED-задно осветен лъскав широкоекранен дисплей с резолюция 1440 x 900 (16:10)
Аудио: Built-in stereo speakers, built-in omnidirectional microphone, combined optical digital input/analog line in, combined optical digital output/analog line out
Безжична връзка: Built-in AirPort Extreme Wi-Fi (802.11 a/b/g/n); built-in Bluetooth 2.1 + EDR (Enhanced Data          Rate) module
USB: Two USB 2.0 ports (up to 480 Mbps)
Батерия: Lithium-polymer battery 240 cycle cound до 5 часа живот
Software: Лаптопът е с инсталирани MacOSX 10.7 Lion

Няма забележки по външния вид, използван е доста предпазливо и внимателно. НЯМАМ КАКВО ДА КАЖА - ПЕРФЕКТНА МАШИНА. ВСИЧКО КОЕТО Е НАПИСАНО В ОБЯВАТА Е ВЯРНО!
MacBook Pro 2.4 GHz 15", PowerBook G4 1,25 GHz 15", PowerBook G4 1,5 GHz & Mac Mini G4 1,25 Ghz, IPhone 4s 16GB, Time Capsule 2TB

angelvn

+1 за julss като продавач.
Изпрати ми отлично опакована и работеща DDR3 RAM памет. :)
UI designer and developer

hyankov

Един + за walker007 - продаде ми iPhone 3G(S) dock - с опаковката, бележка от AppleStore-a - точно както си го беше описал.

foregam

+ 1 за dcc - вчера следобед изпрати един PowerPC G5, днес  пристигна в отлично състояние и отговаря на даденото описание. Само не спомена, че тежи 21 кила  :o

dcc

Цитат на: foregam - 31-08-2011, 10:23:36
Само не спомена, че тежи 21 кила  :o

Упс,забравих,че поставих и инсталационния диск,от него ще да е :)
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

ulyalyalya

..::iMac 2011  i5 / 8GB / 500GB  / OS X 10.8::.. 
..::Iphone 5 / ios 7.0.2::..
..::Iphone 4S / ios 7.0.2::..

hpotter

- за divally като продавач!

Ето и историята:

След публикувана обява (която на знам защо изчезна толкова бързо от сайта) се уговаряме по скайп и след това по телефон да ми изпрати по ЕКОНТ с опция "провери преди да платиш" MacBook Pro 13" Dual-Core i5 2.3GHz/4GB/320GB/Intel HD 3000/SD. Според обявата и по негови думи Mac-а е на един месец, закупен от USA с международна гаранция до 07.2012. Уговаряме се да ми изпрати и всички документи които има, вкл. гаранцията и касовата бележка от USA.
След отваряне на пратката и тесване пред двама служители на ЕКОНТ се оказва че: 1) липсват каквито и да е документи удостоверяващи легалната покупка на лаптопа - нито гаранция, нито касова бележка, нищо; 2) лаптопа е в добро състояние, така както е описано; 3) след проверка по серийния номер, се оказва че гаранцията е до 04.2012 т.е. лаптопа съвсем не е на един месец, както се твърди от продавача.
След това започва интересното. В разговор по телефона ми се твърди, че касовата бележка е в кутията. След като служителите от ЕКОНТ потвърдиха че касова бележка няма, ми се каза че сигурно е останала в офиса в София. След като служителите от офиса в София категорично заявиха, че касова бележка не е имало в пратката, подавача ме увери, че няма от какво да се притеснявам и че ще ми я изпрати допълнително. Съгласих се и предложих да задържим пратката в ЕКОНТ докато получа касовата бележка. На това предложение категорично ми беше отказано и се разбрахме лаптопа да се върне обратно.
Ако историята беше свършила до тук, сигурно нямаше и да напиша този пост, НО...

След около половин час, въпросния "продавач" започна да сипе обвинения и обиди по скайпа, за това че аз съм откраднал касовата бележка, че съм мошенник и че по този начин се опитвам да го изнудвам за цената. Вярно е, казах му че щом лаптопа е без никакви документи удостоверяващи собствеността му, е редно да коментираме цената, защото това е потенциален риск за купувача. Предложението ми беше отправено само веднъж и то без да настоявам!!!

От всичко това, се чувствам безкрайно обиден и след този случай преставам да се занимавам с "втора употреба". Вече съм си поръчал нов MacbookPro и го чакам да пристигне утре.

Все пак, имайте едно на ум, ако някой реши да купи този MAC:


correctline

Затова серийният номер се иска предварително, проверяваш си сам за гаранцията и готово. Маковете не идват с гаранция с печат, като от "технополис" да речем, ако са купени от представителство.
10.12 @ Hackintosh v2, i5-4690K @ 3.5Ghz,
Asrock Z97-PRO4, GTX 760, 16GB DDR3-1600,
Kingston V300 120GB SSD 6Gb/s

gvb

.@tk,

Колега потребител на Apple аз съм модератор в първият iphone форум в България ползвам продуктите на Епъл от повече от 6 години и аз лично гарантирам, че този лаптоп е внесен от САЩ съвсем легално запечатан взет от човек в магазин. Те могат да получават като подарък от Епъл на определен период лаптоп или друго устройство. Както всички служители на мтел или глобул или виваком могат през определен период да си взимат телефони БЕЗПЛАТНО и всеки един от тях може да си прецени дали да продаде устройството - да го подари или каквото иска да прави.

Съдейки, че няма касова бележка смяташ, че е краден - ако беше краден повярвай ми щеше да има касова бележка както и всякакви документи, защото живеем в такава държава, че всичко е възможно.

Човека ти продава употребяван лаптоп - не нов (ако искаш нов отиди и си купи от техномаркет) и ти казва давам ти го както е с всичките му документи и както е не разопакован - ако искаш го купуваш ако искаш не.

Обаче ти да плюеш човека публично без да можеш да докажеш каквото и да е ..... Този лаптоп е минал през летището в САЩ, след което е минало през Мюнхен, където е проверяван като луд със скенери и какво ли не, след което е минало през Българската граница....

Ако искаш по този начин да свалиш цената на лаптопа това ли е начина??? Да го оплюеш и да няма начин да го продаде на някой друг???

Все пак продавача не е някой крадец или престъпник - той е човек на възраст, който иска да продаде техника, която не му е нужна.

Поздрави!
iPhone 2G 3.1.3 <7E18>|<04.05.04_G> - 8GB
iPhone 4 4.2.1 <8C134> Black (Mtel) - 16GB
Macbook Pro 13` (2011) 2.3GHz, 4GB RAM, 320GB - Run on Mac OS X Lion 10.7 Gold Master Seed

gvb

Още нещо смяташ ли, че ако е краден лаптопа ще го продава публично във форум ... Потребител, който продава 10 неща в този форум... от години регистриран ... появи се ти от нищото регистриране от днес....и плуеш... много ти е лесно... И искаш да си купиш лаптоп за без пари....ако искаш да ти го подари ?!?!
iPhone 2G 3.1.3 <7E18>|<04.05.04_G> - 8GB
iPhone 4 4.2.1 <8C134> Black (Mtel) - 16GB
Macbook Pro 13` (2011) 2.3GHz, 4GB RAM, 320GB - Run on Mac OS X Lion 10.7 Gold Master Seed

divally

един дебел - за ''tk'' като купувач.предупреждавам 
всички съфорумници,че въпросния  (tk) купувач е 
изключително некоректен стоката му бе изпратена с
договорена цена и когато трябваше да я плати по 
еконт имах неприятно обаждане от въпросния (tk)
който ми заяви в прав текст,че за него лаптопа е 
нередовен но въпреки от това ми предлага половината 
от договорената сума.Който иска да изпита тези негативни
емоций нека му продаде нещо,пък и да си плати пътя за 
причинените вреди!!!! Нямам думи.....   

divally

още нещо  сега разбирам защо повечето от колегите отказват да изпратят стоката по купиер а искат на
място да се види и пробва и никой не може да ги надхитри и унижи както мен въпросния (tk)който се 
регистрира същия ден за покупката но номера не му мина,това може да става при някой но не и при мен
кусури винаги могат да се намерят за всяка стока важно е коректноста.....   

prk

+1 за teodorteo като продавач. изключително коректен, чудесни цени! :)

dcc

+ за siromaha@gmail.com като продавач,много коректен,препоръчвам :)
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6