Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 19:27:43

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 425
Total: 425

425 гости, 0 потребители

Малко странен въпрос

Започната от lordmaul, 04-05-2008, 15:54:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

lordmaul

Здравейте искам да ви попитам дали някой от вас се е занимавал с MAC OS 9 понеже имам IBOOK G4 и много искам дапробвам 9-ката просто от любопитство и та някой от вас може ли да ми каже коя версия на 9 ще трагне на този комп и как се инсталира iBook G4 1.33GHz 1GB RAM 32mb ATI 40GB HDD Airport
мерси много предварително
g31m-es2l Intel Core 2 Duo 2.66GHz E8200 2x2gb kingston ddr2 nvidia 9600GT 1gb DDR3  wireless
TL-WN951N pci

G3

всяка версия на мак ос 9 би трябвало да тръгне
но как да инсталираш върху 10 незнам, опитай със старт уп цд с деветка
най-добрият приятел на човека е MACа...!

XXwolf

ако искаш да стартираш от OS 9 - няма да стане :!:
на твоя комп става само classic mode с 9.2.2 под тигър или пантера, но няма нищо да видиш от самата ОС...

mr.j

Спомена ми от OS 9 е постояното забиване на мака ми и ходене по мъките... Така че няма какво толкова да изгубиш, дори от любопитство.

XXwolf

Цитат на: "lordmaul"... много искам дапробвам 9-ката просто от любопитство

ако още те интересува виж този списък с машини които стартират с 9 и 8.
най-добрия модел за тази цел (според мен) е wallstreet, защото са мого евтини и може да стартират от 8.1 до 10.3

Pitar

Ако компа ти върти OS 9, дръпни си отнякъде преинсталирана 9.2.2 и направо я копирай на диска, правих го веднъж и нямаше проблем.

fpyyh

вчера видях в демоноид OS9, OS 10.2, 10.3 и 10.4 и все на cd-та

XXwolf

Цитат на: "XXwolf"ако искаш да стартираш от OS 9 - няма да стане :!:
на твоя комп става само classic mode с 9.2.2 под тигър или пантера, но няма нищо да видиш от самата ОС...

iBook G4 не стартира OS9!!!

iLili

А пък аз искам да си махна 9-ката от диска. Просто изхвърлям папките в коша или има специален начин?
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

XXwolf

Цитат на: "iLili"А пък аз искам да си махна 9-ката от диска. Просто изхвърлям папките в коша или има специален начин?

Цитат на: "iLili"Просто изхвърлям папките в коша
;)