Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 16:02:10

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 481
Total: 482

481 гости, 1 потребител
walker007

Apple планира следващо събитие за 15 октомври

Започната от vla, 18-09-2013, 20:19:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Wizi

#15
Привет faire,

Вероятно гледаме малко в различни посоки, аз може би малко по-близко до тази на Епъл и от там получаваме леко разминаване - ти очакваш повече, аз като че ли не толкова.

- това за орязването на RAM-а при 13" Ретина признавам, че го пропуснах и сега ме е яд като ми каза :) 4 гиги за повечето неща са окей, но далеч не за всеки потребител. Тъпа работа!
-- забелязах разбира се, че базовия 15" Ретина е без допълнителна външна видео карта, но след една по-обширна тема в Anandtech вече си мисля, че не е проблем. Така си мисля поне аз, който тук-таме ще рендира някое 1080р видео и ще цъка най-много усилено Lightroom. Ако действително Iris Pro толкова се доближава до GT650M няма от какво да се притесняваме.
- това, че Mac OS X стана безплатен в последната си за сега актуална версия не толкова трябва да ни грее, защото 20на долара/евро не би трябвало да са проблем за тукашната аудитория, която преди това е дала някоя друга хиледарка, но все пак е жест, който е без прецедент към момента. Microsoft Windows 8.1 също го водят за изцяло нова OS и безплатен, но само за версия 8. Ако си със 7ца цакаш $119. Това е тънката разлика. От друга страна пък си казваш: защо да не го правят, като са най-богатата фирма на планетата Земя и така или иначе става само за техните компютри, които така или иначе вече сме платили солено. И този момент го има, но е факт, че такъв случай аз не познавам друг - да пуснат безплатно ъпдейт от 2 поколения назад по-стара OS.
- Apple TV за мен все още е един по-силно разгласен слух и не бих си заложил главата, че някой ден въобще ще бъде реализиран като проект. Дано да греша, но това уж било едно от последните виждания на големия човек с кръглите очилца. Тим може да реши, че не му се занимава и да го задраска от списъка си. Нали?
- като ежедневен потребител на iOS 7 в/у iPhone 4S и iPad 3 споделям мнението ти и това от статията, която даде, че iOS действително се чувства..... "неловко" в iPad и доста по-добре на iPhone. Силно се съмнявам някога нещо да се промени по това отношение освен надеждата ми, че по-големите приложения ще имат отделна визия за iPad, което би довело до някакво смислено предимство. Уви това към момента май са единични бройки софтуер. :-/

Пак казвам, че аз лично съм доволен от последното представено хардуер и софтуер! Ценово Епъл тендират да си променят мисленето, което е добре за всички нас, които не очакваме с трепет излизането на Правец 64 на пазара и най-вече Правец OS, така нашумели съвсем наскоро. Колкото по-достъпни ги направят Епълите, толкова по-добре. Базова 15" Ретина с 2.0GHz quad-core i7, 8GB RAM, 256GB SSD PCI-e, Intel Iris Pro ми стъпва перфектно в представите за чудесна работна станция и то на цена от 1999 долара... че аз моя MacBook Pro от подписа го пазарих едвам-едвам за 1650 долара началото на октомври миналата година, втора ръка от Щатите. Къде е той, къде е новата Ретина, каква е разликата в цената?

п.с.
Aperture толкова отдавна са изпуснали последния влак и кораб, та и за мен ясно показват, че дори не искат да догонват другите. Ако имаха някакъв мерак отдааавна да бутаха някой друг по-сериозен ъпдейт. Явно не им се занимава, ма въобще. Дръждат го на системи колкото да го имат в портфолиото си от продукти, уж "професионални". Професионални my ass.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

faire

С всяка следваща генерация мисля, че ще намаляват ретините с по около 100-тина $. Още като излязоха, цените бяха леко космически.
Що се отнася до iPad, мисля че може нещо да се промени. Най-вероятно при излизане на един iPad Pro..
Много съм свикнал с Aperture и изобщо не ми се сменя.. Надявам се наистина с Мак Про да пуснат един солиден ъпдейт 4.0, където да добавят неща, като предварително зададени профили за lens correction и настройки за geometry и defish. Защо пък не и някакъв tonemapping/hdr и повече вградени presets. Това отдавна е доста належащо.


Sent from my iBrain using iFingers
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

thebrainless

Айпад с OSX, не знам защо още го няма това нещо
Stay hungry. Stay foolish.

angelvn

Защото:
1во - няма да е удобно за работа с пръсти (всичко трябва да е с няколко идеи по-голямо - менюта, бутони и пр).
2ро - няма да има кой да им купува Еърите.
3то - вижда се как се справя конкуренцията в лицето на таблети с Win8 и какво търсене има за такива машини.

Ако е за забавление, четене на книги, бързи справки, комуникация - iPad е повече от добро решение.
За работа и по-сложни операции - има си настолни компютри и лаптопи.
Както за сериозен гейминг си има конзоли.

Точно затова и размера на екрана на iPhone си е ОК. Защото това е телефон. Ако ти се гледат филми докато си на път - вземи си таблет, лаптоп, преносим ДВД плейър, а не да се кьораш на 5 или 6" дисплей (докато през останалото време, когато не гледаш филми да се чудиш къде/в кой джоб да го прибереш това чудо на китайската техника/дизайн)...
UI designer and developer

faire

#19
Всъщност Епъл претендират, че iPad e заместител на компютъра и ще работят в тази посока и в бъдеще. Нали на презентацията пуснаха клип, как iPad се ползва във всички сфери - бизнес, образование и т.н. Приложенията са най-огромния плюс на таблета. Недостатъкът е OS-a. Трябва му нещо повече от upscale. Нещо индивидуално и уникално, което да го отличава от системата за iPhone. Съгласен съм, че решението не е да портнат OSX, просто трябва да поизпипат iOS или да направят iPad OS (второто е 99% невероятно да се случи). Просто в сегашното си положение, iPad не може да замени един лаптоп в почти всяко отношение, с изключение на портативност и батерия (макар че новите Air-и доста се доближават).
Например, един прост ход с поддръжка на флашки чрез Camera Connection Kit-a, ще отвори доста повече възможностите на таблета. Ако едно устройство претендира да замени персоналния компютър, то то трябва да има възможности да работи с някакъв вид периферия, която да спомага прехвърлянето на съдържание. Ако става въпрос за видео, снимки и големи файлове, то WiFi или bluetooth не са най-бързото и удобно решение, а и не навсякъде има свободни безжични мрежи.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

carrot

Почти съм сигурен, че няма да видим порт на OSX на ipad - просто Apple никога няма да тръгнат по стъпките на MS и недоразумението, което те наричат бъдещето на таблетите  ;D

Решението - според потребителите ipad ще замени лаптоп когато официално Apple отвори файловата система на своето устройство... Което няма да стане. Apple имат друго политика - те не се събразяват с клиентите за своите устройства, а им налагат решения на техните проблеми - ликвидираха флопи-тата, сега фликвидират оптичните устройства, следващата стъпка е да се ликвидират и "флашките" и да останат само облаците. И честно казано... не съм използвял флашка от доста време.
Macbook Pro 13'' 4TB
iPad Pro 11
iPhone 14 Pro
iPod Classic 160 GB
iPod Touch last gen
Airpods 3

kmonev

Ipad mini retina вече е официално в продажба. Интересно кога и къде ще го видим в България ?!?

http://www.macrumors.com/2013/11/12/retina-ipad-mini-now-available-for-purchase-from-apples-online-store/
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

carrot

Аз лично все още не съм видял или имал възможност да закупя Air, няма почти никъде, какво остава за дефицитния мини. Само заради това дори човек си заслужава да емигрира  ;D
Macbook Pro 13'' 4TB
iPad Pro 11
iPhone 14 Pro
iPod Classic 160 GB
iPod Touch last gen
Airpods 3

kmonev

В сайта на Плесио пише че имат Air !
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

carrot

И новмак пише, че имат, ама нямат. Istyle пишат, че имат, но в действителност са минимално количество само 4G. DiCe пишат "очаквайте", а Техномаркет и ко направо си казват, че не са чували. за Плесио признавам, че не съм питал...
Macbook Pro 13'' 4TB
iPad Pro 11
iPhone 14 Pro
iPod Classic 160 GB
iPod Touch last gen
Airpods 3

Wizi

MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

carrot

Не искам с 4G, който и дистрибутор да има айпад еър в БГ към момента, всички са или само с 4G или 128 gb. Разбирам, че искат да продават предимно най-скъпите варианти, но се надявам един ден скоро Apple да стартират онлайн магазин и у нас и тогава тези хора, наричащи себе си риселъри, да спрат да се гаврят с потребителите -  от сорта на 1800 BGN 5s gold, а като ги питаш за причина казват "ами търсенето определя цената".
Macbook Pro 13'' 4TB
iPad Pro 11
iPhone 14 Pro
iPod Classic 160 GB
iPod Touch last gen
Airpods 3

kmonev

Днес проверих, в iStyle на Витошка и в Плесио имат въздуха. Мини ретина официално на 1ви декември !
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

carrot

А wifi имат ли? Звънял съм им по въпроса, отговориха ми, че нямат wifi 16, 32 или 64 gb в какъвто и да било цвят.  Другият вариант е да имат и да не искат да ми изпратят, но не вярвам.
Macbook Pro 13'' 4TB
iPad Pro 11
iPhone 14 Pro
iPod Classic 160 GB
iPod Touch last gen
Airpods 3

kmonev

В Плесио имат бял wifi only -969 с ддс, днес си играх с него
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/