Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 12:18:29

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 474
Total: 474

474 гости, 0 потребители

Apple планира следващо събитие за 15 октомври

Започната от vla, 18-09-2013, 20:19:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

vla



На 10 септември Apple представи два нови телефона, но сред предварителните слухове е и този, че есента трябва да видим и нови модели таблети. Очевидно те ще трябва да бъдат представени на друго събитие. Според информация на MacGeneration следващото събитие, което подготвя компанията, ще бъде на 15 октомври. Както обикновено, няма информация какво точно ще се случи по време на него, но към момента наличностите на iMac продукти в магазините са доста ограничени. Това може би означава, че следващия месец компанията ще представи и нови компютри, освен таблетите, които очакваме.
MacBook Air 2011 MAC OS X 10.10 ( BootCamp Windows 8.1 ) 

faire

За който не е разбрал, събитието е днес. На сайта на епъл ще има директни стриймове. Очаквам големи (малки) неща :)
Почва в 20 ч. българско време.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

thebrainless

Stay hungry. Stay foolish.

HQ


correctline

Не е зле... Аз съм доволен и нямам търпение да изпробвам новите машинки. Особено тази черничката  ;D
10.12 @ Hackintosh v2, i5-4690K @ 3.5Ghz,
Asrock Z97-PRO4, GTX 760, 16GB DDR3-1600,
Kingston V300 120GB SSD 6Gb/s

faire

Все повече и повече липсва изненадата в тия ивенти.. Очаквах повече, нещо ново и интересно, не е казано да е продукт. А например аксесоар или софтуер.
На мен минито ми допадна - по-евтин и със същия хардуер като на по-големия си е направо оферта.
Да го пускат това пусто про, че покрай него и Aperture да ъпдейтнат.. От кога ги чакам :D
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

thebrainless

тоя чушкопек, цяла година го чакаме, че да ъпгрейтваме старите про-та  ;D Предполагам, че и сега заради размерите си, ще е по-лесна контрабандата от щатите
Stay hungry. Stay foolish.

Wizi

Очаквах "повече"? Наистина? Щото според мен подобен ивент не сме имали скоро...

- пуснаха ни за първи път в компютърната история на платения софтуер безплатна операционна система. Или това да не го броим като изненада?
- представиха изцяло нов софтуерен пакет iWorks
- пуснаха ни солиден ъпдейт на най-хубавите им лаптопи - с Ретина дисплеи
- представиха изцяло нов iPad и iPad Mini
- разбрахме детайли за Mac Pro
- намалиха цените солидно (за справка: 13" Air базов модел, който си купих края на 2010та веднага щом излезе новото боди е на идентична цена със сегашната 13" Retina)

Не знам. Сигурно аз съм по-скромен и с по-занижени очаквания  ::)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

angelvn

Аз също останах очарован от събитието.
Определено ме изненадаха с хардуерните показатели на iPad mini. Явно скоро няма да остане тяхно мобилно устройство, което да не е 64bit.
Новината с безплатната ОС, iWork, iLife също ме изненада приятно.
Пуснаха и нов Macbook Pro 13" с ретина дисплей, чиято цена е на нивото на сегашното Pro 13" (само със сто лева отгоре).
Намалиха цената на iPad.

Не знам на мен ли само ми прави впечатление, но през последните година-две, сякаш всеки от водещите (с изключение на Тим) - излиза на сцената и бърза да изговори всичко за отрицателно време. Още не е разказал за единия продукт и чувам "next... the ...".

UI designer and developer

radosslav

Много добър беше евента. Аз лично останах най-доволен от OSX таговете, защото имам нужда от точно такава функционалност при сортиране и търсене на файлове както и ъпгрейда на MBP 15-ката, най-добрия лаптоп за работа просто!

Мак Про "шумно" колкото мак Мини :) Щеше да е добре да ползваха Nvidia карти, заради CUDA, но явно няма пълно щастие, а с цени започващи от $3K навярно няма как да стане.

Безплатния ъпдейт към Маверик, безплатните профи приложения както и новия Ipad, също са в много добра посока.


Лека вметка - не знам колко от вас забелязаха, че снощи видеото беше качено почти незабавно на сайта им, плюс невероятния CDN който са ангажирали и при все огромния интерес и самият сайт и видеото се зареждаха светкавично, браво за което!

Adamov

То и лайв стрийма вървеше чудесно :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

thebrainless

Цитат на: radosslav - 23-10-2013, 12:47:05
МЩеше да е добре да ползваха Nvidia карти, заради CUDA, но явно няма пълно щастие, а с цени започващи от $3K навярно няма как да стане.
И аз си го мислех, още когато го представиха модела, но се надявах да има опция за надграждане, очевидно трябва да се инвестира във външна видеокарта.
Stay hungry. Stay foolish.

faire

#12
Wizi, всичко като хардуер, което се очакваше, се представи.
- dа не би някой да си е мислил, че няма да обновят приложенията си за iOS7? Тези за Мак отдавна им беше належащ ъпдейта също, но аз лично не виждам нещо кардинално в тях освен iCloud насочеността.
- ъпдейта на МБП ретина не е толкова прекрасен, колкото маркетинговия отдел на Епъл го представя. 13"-овия е намален с 200$, но някой забеляза ли, че са резнали РАМ-а на 4гб вместо 8 за базовия модел? И като го добавиш разликата става 100$. Ами 15"-овия - някой забеляза ли, че базовият модел (за разлика от предишния) е без външна видео карта, а само с вградена такава? Колкото и да са мощни Iris Pro, това е крачка назад. И това е лаптоп за 2000$. Не оспорвам, че са страхотни машини, но е малко прекалено това хвалене. В момента излиза по-практично да си вземеш refurbished стария модел 15" за 1500$.
- това, че Mac OS става безплатен, не виждам какво толкова ни грее, при положение, че така или иначе си го плащаме в пъти още със закупуването на една машина (било то и преди 3 години). Миналият ъпдейт беше 20$, не 200 или 2000. Така че дали ще дадеш 20$ за оригинален, дали ще си го изтеглиш кракнат от залива или официално от Mac App Store, си мисля, че е все тая. Все пак е един не лош жест от страна на Епъл. Въпросът е, както се появиха мнения по други форуми, дали с това Епъл няма да преосмислят политиката си за ОС и да ни принуждават на всеки 3 г. да си взимаме нов компютър (не че повечето не го правим де), ако искаме да ползваме последната версия.
- iPad-ите беше нормално да ги обновят, нали за тях беше целия ивент. Минито доста очаквано получи ретина и по-добър процесор. По-неочакваният беше iPad Air, макар, че се говореше за сериозно намаляване на големината и тежината.

Аз лично очаквах нещо за Apple TV, не говоря за телевизор, а за джаджата. Най-малкото 3rd party apps, някакво подобие на OS и App Store... Очаквах и ъпдейт на Aperture, който явно ще забaвят, за когато излезе Mac Pro. Този, който се появи (3.4.5) е само bug fixes и icloud простотии. Трябват си сериозни нови функции, които отдавна са налични в Lightroom.
Tова, на което главно се надявах е вдъхване на повече живот в iOS-a за iPad. Щом ивента е за анонс на таблети, кога по-добър момент от сега? За да не влизам надълго и нашироко, ще пусна един линк към статия в Mac Lifе, с която съм напълно съгласен и точно отрязява мнението ми: http://www.maclife.com/article/columns/its_time_apple_make_ipad_os
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

angelvn

@faire не че нещо, ама новия mb pro retina 15" се предлага и с по-"про" видео карта ;)
UI designer and developer

faire

Да, за 2600$, без таксите..
Нали се говори, колко намалили цените Епъл.
То струва, колкото Mac Pro, братче..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.