Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 08:04:50

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 530
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 472
Total: 472

472 гости, 0 потребители

Apple Event 10 септември

Започната от GPower, 03-09-2013, 20:54:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Simzeppelin

Apple направиха цяла америка роби, а сега ще има тотален контрол върху всеки американец със този пръстов отпечатък, прави са си хората от нокиа че потребителите на аппле са зомбита :D:D

Lycan

Ми купи си нокиата

carrot

Нокия вече ги няма, тук говорим за истинските зомбита Microsoft, които зомбираха целия свят с бъгавия си софтуер  ;D
Macbook Pro 13'' 4TB
iPad Pro 11
iPhone 14 Pro
iPod Classic 160 GB
iPod Touch last gen
Airpods 3

Wizi

Цитат на: carrot - 10-09-2013, 21:37:13
Iphone 5 c струва 599 евро отключен. И това ако е бюджетен телефон... Какъв е смисъла, можеш да дадеш 100 евро отгоре и да си вземеш най-доброто, вместо 599 за миналогодшния модел, маскиран с евтина пластмаса и цветна шаренийка?

Смисълът е примерно, ако слушаш музика на телефона и ти трябва пространство.

Актуалният модел на iPhone винаги е струвал едни и същи пари - 650 долара за отключен 16GB. Ако едва сега на някого това му прави впечатление.....

И най-важното: iPhone НИКОГА не е бил замислян за бюджетен телефон!!! И това е много много много добре. Изключение правят "нормалните" държави, които имат нормални тарифни планове и нормални цени за закупуване на апарата, без да те чукат ан*лно.


п.с.
Пръстовият отпечатък се пази единствено на телефона.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

pmetodiev

На мен iPhone 5S ми допада. Хубаво е да има иновации, но в този случай какво повече от нова и съвсем различна операционна система, промененият хардуер и не на последно място експерименталният хоум бутон със сензор за пръстов отпечатък. Според мен пръстовият отпечатък ще влезе масово и при другите фирми, както стана с мултитъча, който също го въведоха Apple. Gold версията на телефона изглежда много добре. Може би това е моят следващ телефон. Сега навсякъде виждам оплювания, че iPhone 5S, не бил по-различен от 5, което е нормално. Да го направят 6 инча, за да не мога да го сложа в джоба си ли? За това има iPad. Който иска 6-7 инча телефон, нека да си купи направо таблет. Телефон тип Galaxy Note, не бих сложил в джоба си по 2 причини. 1 - няма да се побере в джоба ми :) 2 - това е нещо между телефон и таблет, но нито е телефон, нито таблет...
Отнсно iPhone 5C. Добър вариант за по-евтин iPhone, но в САЩ. Защо AT&T си ползволява да го пусне на $99? Защото може би държи на абонатите си, а Мтел и Глобул ще продължават да ни изсмукват, защото само те имат право да продават iPhone в България.
Keep Walking!

godo

Цитат на: Wizi - 11-09-2013, 09:44:29
п.с.
Пръстовият отпечатък се пази единствено на телефона.

Важното е да има конспирация и кражба на данни..., всеки ползващ смартфон е криминално проявен и се притеснява да не му засекат палеца, че ще го локализират мигновено.. ;D
Т.е. таргет групата на iPhone няма да е криминална:).

Иначе аз мисля, че цената при операторите на 5C ще е доста по-ниска от 5S..Сега поне актуалните 5-ци ще останат premium 5C-та:).
Mac only

HQ

 какво стана с мак ос-а ? нищо не казват ... таковал съм им телефона,искам ос!

xezes

Цитат на: HQ - 11-09-2013, 14:43:08
какво стана с мак ос-а ? нищо не казват ... таковал съм им телефона,искам ос!

Именно, и мен много повече ме вълнува Мак Ос-а...
MacBook Pro 13 Late 2011 - 16GB RAM 1333MHz, 500HDD@7200rpm - Mac OS X 10.9.4
iPhone 4 White Neverlocked - Stock Firmware - iOS latest 7

godo

Края на Октомври според слуховете в нета, заедно с upgrade на MacBook Pro, iMac и може би Mac Pro..
Mac only

carrot

И някои ново айпадче, надявам се. И е добре и него да му сложат А7.
Macbook Pro 13'' 4TB
iPad Pro 11
iPhone 14 Pro
iPod Classic 160 GB
iPod Touch last gen
Airpods 3

Wizi

А7 на iPad е единствено въпрос на време! Според мен именно там има смисъл от него, а не в телефон където  минимум 80% от времето не използваш и 10% от възможностите на процесора.


Края на годината са казали Епъл, че ще пускат новото Mac Pro a.k.a Епъл Чушкопек  ;D С него ще обявят и Маверикс, а може и някой друг хардуерен ъпдейт.


За мен най-интересното бе А7 процесора. Сега като е 64 битов и iOS 7 поддържа 64 бита е явно единствено въпрос на време кога примерно ще видим MacBook Air с подобен процесор. Въпрос на време кога Mac OS X ще започне да поддържа този вид процесори. Така поне аз ги виждам нещата.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

carrot

Сега видях, че новия iphone е с 20 евро отгоре - купих 5-цата за 679 евро миналата година, сега погледнах фактурата, сега цената на 5s е 699. Евала, след две-три години със същия темп (имаше ивеличение и при 4s-5) едва ли ще мога да си позволя да дам 800 еврака за качествен телефон без пластмаси.
Macbook Pro 13'' 4TB
iPad Pro 11
iPhone 14 Pro
iPod Classic 160 GB
iPod Touch last gen
Airpods 3

patchosan

Прочети малко за отпечатъците не бъди тесногръд "данъкоплатец"/

Цитат на: Simzeppelin - 10-09-2013, 23:43:09
Apple направиха цяла америка роби, а сега ще има тотален контрол върху всеки американец със този пръстов отпечатък, прави са си хората от нокиа че потребителите на аппле са зомбита :D:D
iPhone 13 Red Program
iPhone 11 Red Program
iMac 2019 5K 3,1Ghz Intel Core i5 CTO
64GB 2667 MHz DDR CORSAIR
512GB SSD

Web_Devil

Аз не мога да разбера, защо всички се оплакват от събиране на биометрични данни? Правителствата в "белите" държави вече разполагат с тях. Дори в България, при издаване на международен паспорт и/или лична карта от най-новия образец, се събират пръстови отпечатъци. И няма искам/не искам... За добро или лошо, светът върви натам.  :police:
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

iNtaCt

В Русия съм, в Русия съм!