Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 10:44:53

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 487
Total: 488

487 гости, 1 потребител
XoXo

Garage Band Pro или Logic Pro X?

Започната от Wizi, 28-07-2013, 14:48:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Wizi

Някой има ли вече впечатления от изцяло новата версия? Дали е повторение на случилото е с Final Cut или нещата са все още истински професионални?  ::) Знам, че имаме няколко специалиста тук във форума изкарващи си хляба на тази програма и ще ми е интересно да чуя мнението им.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

RADIANT

#1
Много неща се изписаха преди излизането на Logic pro X. Някои твърдяха, че няма да излезе. Други, че ще се превърне в GarageBand pro, а трети залагаха на иновативни технологии от бъдещето. Е нищо от това не се случи. Logic pro X си е съвсем нормален редови ъпдейт.

ИНТЕРФЕЙСА.

Някои хора се мръщят, че е доста тъмен. Аз лично нямам проблем с това, като цяло е много готин. Обаче: някак си не е елегантен, всичко е супер шаренко и ярко сякаш малко дете го е оцветявало, особено цветовете за аудио и миди регионите  :)  Има си и 3д и сенки, явно скюоморфичният дизайн все още важи за Logic. Ще му свикна ама не съвсем.

ИНСТРУМЕНТИ И ЕФЕКТИ:

Новият барабанист е супер  :D ретро синтитата също много яки. За жалост семплера си е същиат. Дано пичовете от Redmatica да влеят нови сили.

За миди ефектите скачам от радост, ще са много полезни.

Пич едитора го разцъках за малко. Много е лесен за ползване дано и алгоритъма се окаже свестен (ще трябват още тестове).

Едно от най-простичките неща е и най-готино. В някои проекти ползвам по над 150 трака и Track Stack ще ми спаси живота  :)

С две думи: Много ама много ме кефи новия Logic. Но ми изглежда малко недовършен, а това е много странно като се има предвид, че им трябваха повече от 4 г. за да го направят. За бъговете не искам да говоря за да не си развалям настроението  ::)

Едно нещо трябва да му се признае на Logic. Даваш 200$ и получаваш много, ама наистина много. Баси, има компании които ще ти шитнат еквалайзер със съмнително качество за толкова  ;)
Mac Pro - 2 x 2.66 GHz 6 core intel Xeon | 26 GB 1333 MHz DDR3 | Mac OS 10.8.4

bbbisser

Аз единствено не се радвам , че махнаха 32 битовия бридж и сега доста от хубавите плъгини, които използвах трябва да им търся аналог.Има някакви бриджове като тези на Виена , но с тях ми се вижда пълна лудница. Хубавото в новия Х е, че сложиха Флекс питч , който програми като Сонар въведоха преди доста години.Питча при  Х е доста по удобен и креативен ако трябва да го сравнявам с Мелодайн или Ви Вокал на Роланд.Също, което ми направи впечатление е , че са променили зума на траковете,Функцията работи само ако съм натиснал АЛТ .Нова фунсция е и разместването на плъгините в миксера.Преди трябваше да се задържа CMD бутона , сега става с мишката.Това е доста  удобно.