Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

22-05-2024, 14:51:43

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 664
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 682
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 524
Total: 524

524 гости, 0 потребители

Мнения за Magic Mouse?

Започната от lewboomeer, 09-11-2009, 13:50:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

tMac

Гледам от коментарите ви, че сте интелигентни хора и се чудя от къде тоя тинейджърски ентусиязъм да сравнявате гуменки с ботуши. На един му било хубаво с гуменки на друг с ботуши. Magic Mouse е револючионно решение, което най-вероятно ти става удобно, когато започнеш да го използваш правилно с възможностите на Мас-а. И аз бях свикнал преди години с една мишка на Fujitsu Siemens и не вярвах, че може да бъде направено нещо по удобно. От както излезе Migthy Mouse съм се изпедепцал в ползването и така, че незнам дали ще свикна с нещо друго. Някой вярвал ли е, че Migthy Mouse в комбинацията с Expose & Spaces, може да бъде толкова добро решение? Има неща, които са създадени едно за друго. Затова не бягаме с ботуши и не ходим в снега с гуменки. Иначе съм съгласен, че има много удобна и ергономична периферия, но не съобразена с възможностите на Мас-а. Magic Mouse е Trackpad извън компютъра, незнам друг производител на компютри постигнал подобни успехи по отношение на производителност и функционалност.

fpyyh

в официалните опции за мишката няма, но някой сигурно ще измисли.
бтв - някой който я има, autograph работи ли върху нея?

hrelas

Имам я от два дни , свиква се бързо и е много удобна ! На мен лично ми е много по удобна от mighty mouse , особено скролването . За дизайна мога само да изкажа поздравления на производителя , неповторима е!
MakBook Air  13" : Intel Core i7 2,0 Ghz  : 8 GB Ram : 256 GB SSD;iPhone 5 32 GB FW:6.1.3 ;The new iPad 32GB+4G FW: 6.1.2 !

nubizus

Почти всичко измислено в областта на мишоците съм ползвал и веднага мога да ви кажа къде ви е проблема:)))
Мишката както и всичко си има ниши.
За тези които очакват продукт тип универсално ренде Вьорнер - не е този продукта и въобще производителя.
Апъл имат философия при правене на дизайн и тя е класически принцип наречен KISS.
Магическия мишок е за нормална употреба, неговата сила е скрола или по точно липсата на бутон за скролиране, нещо което е уникално и не съм предполагал че ме дразни в традиционните мишки.
Черната про мишка на Апъл имаше едно друго свойство - прецизност.
Тази се доближава максимално и до това качество.

От тук нататък мишката не става за:
Гейминг и 3д моделиране (липсва 3ти бутон).

Примерно за 3д моделинг има специални ергономични мишоци които при желание може да ви се отлеят по лична мярка.

Всичко е въпрос на очаквания, ако ги имате мултифункционални това не е продукт за вас. Купете си някое мулти бутонно ренде на Лоджитек и се кефете на това колко много неща правите с мишка.

MrMike

Днес успях да поработя с нея. Ползвах я предимно за браузуване в интернет. ОПределено си е гъзарийка, която спада към аксесоарите, като Remote, Speakers, Time machine и т.н. Скоро ще си правя подарък.
Mac: MacBook Pro 13.3' (Mid 2010) - 2.4GHz, 8GB RAM 1067MHz, ADATA S511 60GB SSD + 500GB WD BS 7200rpm, 10.8.1 (12B13)
Accessories: Magic Mouse, LaCie Speakers, Remote
iPhone: iPhone 4S 16GB iOS 6.0
iPod: iPod Nano 8GB Silver 6th. Gen. + AKG K370 Silverback
Продавам: iPod Nano 16GB Silver 4th.

j.tochkov

От вчера съм с Magic Mouse и съм изключително доволен.
Може би това с което трябва да се свикне е, че самата мишка е нископрофилна и в началото създава дискомфорт, но бързо се адаптира. Разгледайте и тук

nubizus

Е жив и здрав да си за 3тия бутон:)))

Nistel

Всъщност има и още по-уникална мишка .. която може да ползваш дори във въздуха - Logitech MX Air



Цената в Новмак е около 20лв отгоре на Magic-a, която междудругото сигурно е най-ниската в България за тази мишка  ;)
Hackintosh Intel Core i5 2500K 8GB DDR3 1333 60GB SSD A-DATA SATA3 10.7.3 Lion Vanilla Kernel, iPad Mini 16GB WiFi, Samsung Galaxy Nexus 16GB CM10

MrMike

Това не може да се сравнява с дизайна на Магията! Поредната Лоджитек измишлъотина.
Mac: MacBook Pro 13.3' (Mid 2010) - 2.4GHz, 8GB RAM 1067MHz, ADATA S511 60GB SSD + 500GB WD BS 7200rpm, 10.8.1 (12B13)
Accessories: Magic Mouse, LaCie Speakers, Remote
iPhone: iPhone 4S 16GB iOS 6.0
iPod: iPod Nano 8GB Silver 6th. Gen. + AKG K370 Silverback
Продавам: iPod Nano 16GB Silver 4th.

pravdo

Само да споделя, че след 2 седмици моята Магична Мишка си изгуби едната функция,
която определено беше част от кефа, а именно разлистването с два пръста...

... само две седмици издържа китайското хайванче. Другата седмица го връшам... ще
пиша за реакцията на търговеца и неговия сервиз.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

wess-music

Цитат на: Nistel - 20-11-2009, 08:23:57
Всъщност има и още по-уникална мишка .. която може да ползваш дори във въздуха - Logitech MX Air



Цената в Новмак е около 20лв отгоре на Magic-a, която междудругото сигурно е най-ниската в България за тази мишка  ;)

Това е много як съсел който показваш. Пробвах го! Двамата ми колеги работят с такива и на неговия фон, Маджика е като блага песен в градинка.
Все пак се позлва за аудио и видео... Неща от които се вадят кинти.
Освен това когато я пуснаха "еъра" на пазара това беше е-хе... във времето дето потребителите на Майти си слюнчеха скролерите, чупеха им подложките за да изчегъркат кирта и праха отвътре заради великата класика на Епъл дизайнерите.

Така, че снизхождението в посока Лоджитек не е най-удачната форма да "блеснат" убавините на Маджик.

"За вски по нещо", както се провикват по панаирите амбулантните търговци.
Защото ако синът ми или жена ми четат постинга ми, биха се присъединили към апологетите (критиците) на Лоджитек (а не към прагматичен човек като мен) и биха преливали от възторг по "Меджик". Тъй че съпоставките на това ниво не са само във форума.

Но като се замисля, в това е радостта – да има "състезание", от което всички ние като потебители, макар и понякога крайно емоционални до голяма степен в изразяване то си, сме, за всеобщ кеф, облагодетествани от тази конкуренция.

pravdo

Само да корегирам горния си пост. Моята Магическа си възвърна уменията
да прелиства с два пръста.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

fpyyh

вчера си поиграх с една такава и не ме спечели. дизайнът е невероятен, изглежда много пленяващо, но поддържа само 4 неща - ляв и десен клик, скрол с два пръста вертикално и previous/next хоризонтално. в даден момент сигурно ще си я купя, просто за да я имам, но ще стане като с предишната, ще седи в някое чекмедже през 99% от времето.

Bobby_Droby

мишката е безумно добра...

ето ви малко допълнително софт, и да понаучите мишките Ви и на други табиети освен стандартните.

за уйндоус:
http://uneasysilence.com/archive/2009/11/14588/

за мак:

как да стане по бърза :

You can get faster speeds through the Applications > Utilities > Terminal. To see the current setting, type in this:
Код:
defaults read -g com.apple.mouse.scaling

To make the mouse faster, set a different value, for example:
Код:
defaults write -g com.apple.mouse.scaling 6

ето Ви допълнителни опции на мишока

http://www.samuco.net/web/node/23

а скоро ще може да прави и задно салто..хи хи


Using:
1.27-inch: 3.5GHz with Retina 5K display
3.5GHz quad-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.9GHz
8GB (two 4GB) memory
1TB Fusion Drive1
AMD Radeon R9 M290X with 2GB video memory
3.iPhone 6

Wizi

#29
Моето мнение е, че този ултра-хипер-як-съсел Magic Mouse е достоен единствено за "Уаааааууу" ефект. Не мога да си представя как някой работещ с часове на Photoshop, Final Cut, Logic etc. ще се затърчи през глава към магазина както вероятно вече го е правил преди години за черния Про дядо.

.... а, да отбележа само, че ме напъва безумен смях когато прочета тотално безпочвени упрец към Logitech. Поне да бяхте се обосновали, а вие и това не правите. Всъщност точно Вие, критиците, как да искам да сте обективни когато Logitech като този от последната снима най-много в нета да сте виждали.... Зорът е очевидно единствено да има flame, нали? Жестоко!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD