Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 22:57:41

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 712
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 675
Total: 675

675 гости, 0 потребители

Мнения за Magic Mouse?

Започната от lewboomeer, 09-11-2009, 13:50:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

lewboomeer

Здравейте,
Отворих тази тема понеже видях доста разхвърляни постове по нея във всякакви раздели, пък смятам че би било полезно да споделим мненията си относно новата мишка и те да са на едно място.

Днес минах до Раковска и пробвах новия маус. Притесняваше ме новия метод на скролиране, но всъщност се оказа, че само това ми хареса. На първо докосване ми се стори неуобна.. просто не я чувстваш естествено, защото е по-широка от нормалното и в същото време по-ниска (може би е въпрос на свикване). Най неприятното усещане обаче, ми създаде ръба отстрани на горния корпус - понеже като кликнеш потъва целия корпус и го усешташ с цялата си длан и най вече с палеца който се пада точно на ръба. Ще ми е интересно някой, който е ползвал мишката поне няколко дни да сподели мнението си. Отидох с намерението да си я купя, но сега съм пред дилема ¿!


taurus

Доволен съм от моята,но имам често проблеми с нея както и колегите ми.Можеш да прочетеш статията в блога ни www.applebg.wordpress.com .Не знам как е магията при другите потребители,но нека споделят.
Притежател съм на Apple iMac 27 inch i7 with 4 gigabyte of ram,iMac 20 inch 2.66 GHz with 4 gigabyte of ram,iMac 2.66 Ghz 24 inch,MacBook Pro 13 inch 2.26 Ghz with 4 gigabyte of ram,Ipod Nano 4G 8 gigabyte,iPhone 3G 16 gigabyte White and iPhone 3GS 32 Gigabyte White .

iPeichiny

Аз определено съм разочарован от новата мишка,даже бих я нарекъл  ''Плъх без опашка''
...и от старата не съм доволен,затова си карам с  Genius
(6 годишна елегантна мишка с кабел)
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

Icko2

Днес минах през айстал да я видя. Като дизайн е страхотна - супер елегантна, супер намазана. Като функции: кликванията са добре, скролът е уникален, а местенето на страници с 2 пръста нещо не ми допадна.
На този етап май няма да си я купувам :))
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

Mincho

ужас!
когато излезе толко ме въодушеви, че не съм прочел всичко за възможностите и... а те се оказаха съвсем никви... скрол, зум и напред/назад в браузъра...
като я пипнах в магазина на раковска - няма по-неудобна мишка, няма просто
;(
въпреки, че ръката ми е от малките - ми тя се изгуби и в нея. прекалено ниска, неудобна. по навик очаквах да залепне в шепата ми, но не би. опитах се да скролвам и прескачам от страница на страница без да я държа отстрани - ммммне. ако придържайки я се опитам да направя нещо със свободните си пръсти....ми.... дали и Фродо ще може да си държи в подобно положение китката по-дълго време. кошмар. ще надявам се за коледните разпродажби да коригират недоносчето си, иначе е поредното потвържение, че нещо колкото е по-старо - толко по-мислено е.
iMac G3 400MHz, 1GB, 80GB
PowerBook G4 1GHz, 1GB, 160GB
+ некви пц-та...

prOMiNd

Аз затова си карам с мойта - Microsoft Bluetooth Notebook Mouse 5000 v1.0 :)
Просто перфектната.
Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/

pravdo

От два дни сьм с нея. Не мога да и се нарадвам. Смятах да си продьлжавам със
старата черна Епьл Маус, но толкова бьрзо се свиква че се чудя как не са
се сетили да я направят по-рано.

Наистина за мен е много удобна и ефективна.

Който иска мишката да му пълни ръцете, да му пре чорапите и да има мишка,
на която да се обляга, Меджик Маус не е за него/нея, определено ;-)
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Lycan

правдо, абсолютно съгласен!

Mincho

Цитат на: pravdo - 13-11-2009, 18:03:44
... Смятах да си продьлжавам със
старата черна Епьл Маус, но толкова бьрзо се свиква...
Наистина за мен е много удобна и ефективна.

старата черна - за първите Apple Pro Mouse ли говориш? ако я подаряваш - свирни, фен съм им!!!
за пълната ръка имам пред вид просто да залепне за ръката ти, да е интуитивна. тази според мен не е.
iMac G3 400MHz, 1GB, 80GB
PowerBook G4 1GHz, 1GB, 160GB
+ некви пц-та...

pravdo

да, бях влюбен в черната мишка, но тази е наистина  MAGIC !!!
Тов е революция подобна на тази на айФон.... всички, години
наред произвеждаха телефони и изведнъж.... оп, нещо ново.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Mincho

за един скрол и един зум???
при положение, че повечето сайтове са оптимизирани за ширина на екрана 1024 - хоризонтален скрол за какво? надали някой с фотошоп ще се разхожда по обработваното изображение с неудобна мишка. същото важи и за зум-а..., а ако ми е дребен шрифта на сайта - "cmd и +" и си ок...
;)
единственото положително нещо са слагането на по-ефтините батерии АА вместо по-малките и по-скъпи ААА и комуникацията през bluetooth.
но иначе по-добре която и да е мишка на logitech или някоя на майк****...
;)
iMac G3 400MHz, 1GB, 80GB
PowerBook G4 1GHz, 1GB, 160GB
+ некви пц-та...

pravdo

Така е. Прав си, по-добре мишка на Logitech вместо тая акана малка мишка
дето нищо не може да прави и за нишо не става. Съгласих се :-)
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

nikikoz

Здравейте,

вчера си я купих и съм адски доволен. Според мен ако човек не прави някакви кой знае колко сложни неща (гейминг например) а си я ползва за брауз и други базинсни неща е просто перфектна. А липсата на скрол ме кефи максимално, за дизайна и изпълнението не искам даже да коментирам. Но това си е мое мнение

vaskog

ОК ! Дотук е ясно, че е голяма работа, НО...
В крайна сметка, има ли начин да се конфигурира "Среден бутон", или няма?
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

Lycan

мне, няма среден клик.
Ползвай си таблета