Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

22-05-2024, 19:42:37

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 666
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 682
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 513
Total: 514

513 гости, 1 потребител
Пиф

От къде да започна?

Започната от AStratev, 17-11-2012, 18:24:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

angelvn

Абсолютно никакви проблеми не съм имал с Windows 7 инсталиран през bootcamp на машини, по-стари и от твоята.
Дори върви по-добре отколкото на РС.
Сега си карам Windows 7-мицата през Parallels без рестарти и глупости и Corel-a ми излиза като native mac os x app. ;)

Пробвай и ти - ще ти хареса.  8)
UI designer and developer

AStratev

#31
Добре звучи, но като не знам за какво говориш?  ::)

Edit:
Искам да попитам трябва ли ми антивирусна под Мак? Сега на Вин 7 сложих един аваст, че го имам лицензиран.. и видях, че и за Мак има.. сложих, но ми се струва, че почна да ми бави зареждането на страници..

gaboss

Искаш ли да ти потърся малко книжки в PDF формат какво е това MacOSX и как се работи с него? Но са на Английски в най-добрият случай - на руски!
(имам няколко тук на харда, но са малко стари и не знам дали ще има къде да ги кача, но ще пробвам, ако имаш мерак за четене)

shaman

Цитат на: AStratev - 20-11-2012, 23:01:16
Добре звучи, но като не знам за какво говориш?  ::)

Edit:
Искам да попитам трябва ли ми антивирусна под Мак? Сега на Вин 7 сложих един аваст, че го имам лицензиран.. и видях, че и за Мак има.. сложих, но ми се струва, че почна да ми бави зареждането на страници..


За момента всички антивирусни програми за Mac са напълно излишни...

AStratev

gaboss - да имам огромно желание да си чета! Аз нещата в подписа на колегата angelovarna ги изчетох и ми бяха много полезни :) Не бих отказал още! Няма проблем с английския, но виж руски не разбирам :)

shaman - Добре, ще я махна. Ама поне някаква обосновка на това твърдение?

shaman

Цитат на: AStratev - 21-11-2012, 10:13:02
shaman - Добре, ще я махна. Ама поне някаква обосновка на това твърдение?

да.. Няма вируси ;)

Metal

#36
AStratev, какво ще кажеш за тази обосновка:
Мака се заразява трудно, освен това вирусите за мак се броят на пръсти буквално, те са известни и ОСа ги спира.
От 90те години на сам всички вируси за Мак наброяват 200 (това включва и разновидностите на един и същи вирус) - всъщност думата "вирус" е пресилена за повечето от тях.
Виж списък тук или тук. Това е пълен списък, за сравнение тези за уиндоус са над половин милион.

AStratev

Цитат на: Metal - 21-11-2012, 10:40:50
AStratev, какво ще кажеш за тази обосновка:

Ще кажа "Благодаря за пояснението!" :)
Не съм наясно с тези неща и звучи по-правдоподобно, когато ти го обяснят  ::)

AStratev

Колеги, да ви попитам - как мога да дмахна иконки от стартиран Launchpad? Има няколко неща, които ме дразнят, а колкото и да се опитвам да ги drag-на до коша не става!
Моля за помощ! :)

blackbird12

натисни Alt/option и иконките ще започнат да играят. На тези, които можеш да махнеш се появява Х.
MacBook Pro 13" 2016 :: Core i5 2.9 :: 8GB  DDR 2133 :: 256GB SSD

Wizi

Не говорим за iOS а за MAC OS X. Няма задържане в/у иконки, няма Хиксове, няма 5лв  ;)

Хващаш иконката и я влачиш нагоре към десктопа докато не се покаже едно "обаче" отдолу под иконката. Тогава пускаш и тя се разкарва.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

iPeichiny

Цитат на: AStratev - 03-12-2012, 17:26:28
Колеги, да ви попитам - как мога да дмахна иконки от стартиран Launchpad? Има няколко неща, които ме дразнят, а колкото и да се опитвам да ги drag-на до коша не става!
Моля за помощ! :)

Това,което ти е писал blackbird12 е вярното,другото важи за иконите от дока!!!!
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

angelvn

Ако наистина е така, ето решение на проблема.
UI designer and developer

Wizi

Цитат на: iPeichiny - 03-12-2012, 18:43:02
Цитат на: AStratev - 03-12-2012, 17:26:28
Колеги, да ви попитам - как мога да дмахна иконки от стартиран Launchpad? Има няколко неща, които ме дразнят, а колкото и да се опитвам да ги drag-на до коша не става!
Моля за помощ! :)

Това,което ти е писал blackbird12 е вярното,другото важи за иконите от дока!!!!

Моля за извинение! Наистина е така, просто нито 10.6 има Launchpad, нито го ползвах когато го имах и от там все за Dock-а си мисля. Сори, my bad  :-X
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

AStratev

За да не отварям нова тема ще попитам тук:

Колеги, интересно ми е защо конфигурацията на лап топа ми е с 4ГБ РАМ (с опция за ъпдейт до 8ГБ), а глупавият Вин 7 пише, че са инсталирани 4, но може да използва само 2.74Гб?
Това може ли да се оправи по някакъв начин?