Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 02:14:24

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 598
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 533
Total: 533

533 гости, 0 потребители

Внасям Ipad и други от САЩ

Започната от silver, 21-04-2010, 12:35:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

silver

Привет форум,

След по-малко от месец ще ходя в Щатите. Смятам да внеса от там някои чисто нови джаджи които в България са прекалено скъпи. Интересуват ме само такива, които се продават без договор и са от сигурен вендор. Ipad, Nexus One, HTC HD2 и други влизат в тази категория.

Та има ли желаещи да им внеса нещо по тяхна поръчка? Nexus One ми се вижда много подходящ за такъв внос защото лесно мога да докажа че не лъжа въпросния човек като гравирам името му върху него(Нексуса може да се гравира при поръчка)

За цени не мога да говоря в момента, защото още не съм наясно точно колко ще ми струва това удоволствие като пристигна на бг митницата( мито/ддс )...

Има ли желащи?

EDIT:
Оказа се че и Ipod могат да се гравират.

HQ

Добре дошъл във форума!
За жалост си нов и никой не те познава от тук,така че аз а предполагам и други ще са леко недоверчиви...
Кажи как предлагаш да стане заплащането и ще имаме ли гаранция че ще получим пратката? Аз лично се интересувам от ipod touch 2g 16gb .

silver

Ами да са недоверчиви е повече от нормално. Даже би ми било странно обратното.

Представям си нещата по следния начин:

1) Договаряме някаква цена.
2) Човека капарира малка част( това е сложната част, трябва някак си да убедя хората че не съм мошенник. Имам няколко идеи по въпроса )
3) Купувам от Щатите предмета с мои пари. Внасям го. Плащам мита/ддс.
4) Доплаща се останалото от сумата и давам предмета.

silver

@HQ - Сигурен ли си че все още продават Ipod Touch 2g 16gb, щото не го намирам на сайта им. Прати ми линк с модела в apple.com

fpyyh

как така плащаш мита/ддс? кацаш си на летище софия от германия примерно (защото директни полети от щатите няма) и вместо по зеления коридор, минаваш по червения? там вадиш 5 неща и казваш "вижте какво, аз ги внасям, за да ги продавам, съберете ми пари"?

silver

Цитат на: fpyyh - 21-04-2010, 17:18:31
как така плащаш мита/ддс? кацаш си на летище софия от германия примерно (защото директни полети от щатите няма) и вместо по зеления коридор, минаваш по червения? там вадиш 5 неща и казваш "вижте какво, аз ги внасям, за да ги продавам, съберете ми пари"?

Това иронично ли трябваше да бъде?

Летял ли си до сега на презокеански полет?

Ако наистина смяташ, че можеш безнаказано да не плащаш определените от закона данъци ще се радвам да ми обясниш. Само че по добре отвори отделна тема, че тук е офтопик.

scrap

Цитат на: silver - 21-04-2010, 18:00:22
Цитат на: fpyyh - 21-04-2010, 17:18:31
как така плащаш мита/ддс? кацаш си на летище софия от германия примерно (защото директни полети от щатите няма) и вместо по зеления коридор, минаваш по червения? там вадиш 5 неща и казваш "вижте какво, аз ги внасям, за да ги продавам, съберете ми пари"?

Това иронично ли трябваше да бъде?

Летял ли си до сега на презокеански полет?

Ако наистина смяташ, че можеш безнаказано да не плащаш определените от закона данъци ще се радвам да ми обясниш. Само че по добре отвори отделна тема, че тук е офтопик.

Човече ти сериозно ли не се шегуваш ?

silver

Цитат на: scrap - 21-04-2010, 19:20:23
Цитат на: silver - 21-04-2010, 18:00:22
Цитат на: fpyyh - 21-04-2010, 17:18:31
как така плащаш мита/ддс? кацаш си на летище софия от германия примерно (защото директни полети от щатите няма) и вместо по зеления коридор, минаваш по червения? там вадиш 5 неща и казваш "вижте какво, аз ги внасям, за да ги продавам, съберете ми пари"?

Това иронично ли трябваше да бъде?

Летял ли си до сега на презокеански полет?

Ако наистина смяташ, че можеш безнаказано да не плащаш определените от закона данъци ще се радвам да ми обясниш. Само че по добре отвори отделна тема, че тук е офтопик.

Човече ти сериозно ли не се шегуваш ?
Дам не се шегувам. Къде точно не съм прав? За данъците ли говориш? Достатъчно съм аргументиран да споря по този въпрос просто не искам превръщам темата в нещо безсмислено

majesty

Моля .. какви данъци ? Купуваш си техника и твърдиш, че е за подаръци и лична употреба. Обясни защо ще ги плащаш тея данъци ?
DANGER Reading online forums may cause irreparable damage to your faith in humanity

HQ

поредния амбулантен шарлатанин ...

@silver - Както казах,няма да имаш много привърженици,виж на 3-4-ия курс може вече да имаш добри поръчки. А нещо на Епъл виждал ли си на живо?

silver

Цитат на: HQ - 21-04-2010, 19:45:03
поредния амбулантен шарлатанин ...

@silver - Както казах,няма да имаш много привърженици,виж на 3-4-ия курс може вече да имаш добри поръчки. А нещо на Епъл виждал ли си на живо?
Защо ме окачестви като "амбулантен шарлатанин". Аргументирай се.

Да. Всеки ден "виждам" един айфон 3г и един Макбук.

silver

#11
Цитат на: majesty - 21-04-2010, 19:42:51
Моля .. какви данъци ? Купуваш си техника и твърдиш, че е за подаръци и лична употреба. Обясни защо ще ги плащаш тея данъци ?
Казах ви че не ми се спори, вие пак. Ще ти отговоря доста лаконично, ти си прави справки след това ако желаеш.

Всички стоки който внасяте от държави извън ЕС подлежат на облагане с мито. От 1ви януари тази година митото ни го определя ЕС и еднакво  за всички членки на ЕС. ДДС също се начислява на всяка стока с тази разлика че второто се определя на местно ниво(бг законодателство).

От мито се освобождават стоки за лично ползване на физически лица, общата сума на които не надхвръля 430 euro. Има и редица други условия, които ще пропусна.

Така че колега няма как да вкараш продукти на Apple за 2000$ и да ги обявиш за  лично ползване.

Ако ще обръщаме спора на "как да излъжем митницата" и да не ги декларираме това е друга тема...

majesty

Да, прав си. Но ти описваш стоки. Просто не ги заявавай като такива, защото правно те не са такива. По твоята логика закупен личен лаптоп се обмитява .. това са глупости.
DANGER Reading online forums may cause irreparable damage to your faith in humanity

silver

Цитат на: majesty - 21-04-2010, 20:50:33
Да, прав си. Но ти описваш стоки. Просто не ги заявавай като такива, защото правно те не са такива. По твоята логика закупен личен лаптоп се обмитява .. това са глупости.
Не са глупости. Вчера проверих и по телефона специално за такива като теб. Ако искаш ще ти дам телефона на Отдел Внос на Летище София. Това което ми обясниха е че при лаптоп за лично ползване, по скъп от 430 евро се омитява и плаща ддс.
Тънък момент който ти пропускаш е понятието "омитява", въпросната митническа тарифа определя различни мита за всеки конкретен случай, така че предполагам за 1 лаптоп се начислява някакво слабо мито от порядъка на 2-3%. ДДС-то е друга тема пак да напомня.

И за последно. Това че някой митничар ти е казал да не си декларираш лаптопа и да минаваш, не означава че така стоят нещата законово. А и както казах няма да внеса 1-2 неща а доста.

Metal

Чакай да видя дали съм разбрал.
Значи като пътувам насам натам всеки месец с лаптоп ми, всеки път трябва да му плащам мито? (недай си боже пък ддс)

Ми то по-добре да си нося тетрадка и химикал! 
(добре че не пътувам толкова често извън EU  ::) )