Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

10-05-2024, 00:36:35

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 414
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 372
Total: 374

372 гости, 2 потребители
BuSteR, Пиф

Граници, деклариране и пр.

Започната от sumo, 05-11-2008, 10:45:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

sumo

Като минавам през Сърбия с колата, все ме питат дали имам нещо за деклариране. Интересно, ако съм си купил мак от Австрия да речем, и се прибирам към БГ, трябва ли да го декларирам... и изобщо какво произлиза от това действие?
Тра-ла-ла, фифтагон

fpyyh

по принцип трябва да го декларираш и покажеш на влизане и по същия начин на излизане, защото си транзит и стоката не остава в страната. не знам какви са режимите точно в сърбия, но могат да се заядат и ако си го декларирал (привличаш вниманието), и ако не си, защото са си балканска държава. най-добре да не го виждат въобще.

XXwolf


sumo

Човече, повече през Румъния не минавам :)
Тра-ла-ла, фифтагон

XXwolf

виж са: щом си от БГ няма кво да се тревожиш. обиколил съм цяла европа (и много други страни) и по-лоши от нашите пътища и нрави не съм срещал. та като си в л____ няма какво да те изцапа :D

sumo

Преди 2 месеца минах през Румъния, защото ми беше изтекъл паспорта. Отсечката Плоещ - унгарската граница, беше ЦЯЛАТА в ремонтни работи. Отне ми 9 часа.
Тра-ла-ла, фифтагон

fpyyh

може и вече да са свършили, провери в някой от автомобилните форуми. аз лично не съм имал проблеми през сърбия, но е въпрос на късмет в нецивилизованите държави. защо не пробваш с влак? не е чак толкова скъпо, носиш си колкото можеш багаж и ако си вземеш спално място се изтрайва. доста по-бавно от автомобил, но пък не се занимаваш с други подробности.

XXwolf

в румъния са си доста добре пътищата. просто ти е бил лош късмета

mehudi

ами аз 1 път казах, че имам компютър, махнаха с ръка и ме пратиха да бягам
curiosity has killed the cat

shekito

И аз я минах цялата европа през Сърбия...че то Испания...казаха ми че ако стоката е над 2000 евра да я декларирам...незнам защо...
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

XXwolf

Цитат на: shekito - 27-02-2009, 13:47:32
И аз я минах цялата европа през Сърбия...че то Испания...казаха ми че ако стоката е над 2000 евра да я декларирам...незнам защо...

на летището "казват" че гратиса е 250 евро...

lozkhris

Баце,
За суми под 20 000 евро, лаптопи, телефони и други подобни устройства декларация не се иска на територията на Евроейската общност и куп още други такива цивилизовани места
Сърбия е цигания, не е в Европа и към нас, българите се отнасят по-злобно , отколкото тъпите макета / то ква ли е разликата, ама.../
Та оправия нема - или декларираш и мое те спрат на средата на магистралата да те обискират, или не и рискуваш ченгетата да ти го конфискуват ако го намерят / а ровят /
Така че ней-лесната работа според мен е да се качиш на самолета за която и да е европейска страна и да забравиш за проблема - на нашите летища нема те и погледнат даже.
Билетите с УизЕър са далеч по-евтини, отколкото бензина за колата ти и нервите, къде ше ги изхабиш