Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 18:37:08

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 526
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 416
Total: 416

416 гости, 0 потребители

SSD дискът на air 13 гръмна пак, възможна измама?

Започната от ProstoAZ, 15-03-2016, 10:46:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ProstoAZ

Привет, моят ssd 128 от Макбукайр 13 от подписа ми (сега пиша от тапталк, но иначе е в профила ми) за втори път влезе в криейтив за ремонт...

Миналата година, 3 дена преди да изтече първата година международна гаранция от нищото една сутрин се появи синята папка... Мигаше с въпрос, сам се мъчих, всичко пробвах, не виждах диска. Веднага в криейтив, тестваха го с техния си софтуер - установиха гръмнал ssd... Всички учудени колко рядко се случва, как може такова нещо, ала бала. Но ми го замениха ужким с нов. Новият бе с тти месеца гаранция. Е, 5 месеца по-късно същият проблем... Пак отивам, пск гръмнал, но вече нямам гаранция, защото съм на юридическо лице и е само за една година моята...

Но имам няколко въпроса:
Възможно ли е Криейтив да не са ми го заменили първия път, да са го пробуди, нещо да са скрепили?

Как може да се продават ссд дискове с по  5 години гаранция дори от самия криейтив, а моят от епъл да е само с три месеца?

Каква е гаранцията, че не ми слагат нещо тяхно си? То аз пак при тях отивам... Знам ли какво ми слагат вътре?

Макът го ползвам само за работа и нет, не го товаря с нищо, следя му полазателите и температурата много стриктно и внимателно.

П.п.

Ден по-късно криейтив ми се обаждат да ме информират, че да дискът е гръмнал. Могат да  поръчат от епъл цената му за моя комп е само 1158 лева... !??!!




Sent from my iPhone using Tapatalk
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

jell0

Разликата е, че ако се подмени с Apple-ски SSD, това се счита за ремонт с резервна част - и частта, и трудът имат 3 месеца гаранция от Apple. Тоест, ако след един месец си в Исландия и пак се счупи, можеш да получиш безплатен ремонт на място за сметка на Apple. Ако се случи след 4 месеца - пиеш студена исланска вода (направо от ледника).

Ако си купиш SSD, произведен от, да речем, Kingston, с няколко години гаранция, при същата случка в Исландия, ще трябва да намериш фирма, която да ти го ремонтира и след това да си искаш парите от Kingston за гаранцията на SSD-то.  Гаранция за труда вероятно няма да имаш.

Изобщо зависи. Аз лично в такъв случай бих избрал втория вариант.

ProstoAZ

Благпдаря. аз ще си взема нов диск от едно място. Идеята ми е дали не са ме изпържили... Аз не знам какво са сложили те, какво са сменили... така казват те, а така ли е? Никой не знае... Може да е всичко лъжа, да са ми сложили стар продукт, новият диск предвиден за мен да е другаде... вече никой не знае...

За да се случи втори път такова нещо, значи има някакъв проблем, но...

Един господ знае цялата работа каква е...
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

basson

Два пъти да гърми SSD е прекалено съмнително и явно проблема не е в самото SSD, а някъде другаде по веригата..  ::)

ProstoAZ

Не, аз съм вече по-напред...

Оказва се, че Криейтив имат някакви точки в договора, че могат да ми сложат НОВА или такава, която ДА Е СГЛОБЕНА/ОПРАВЕНА и др...

В момента се оказва, че имам SSD сандиск... Което е с петна, изглежда мазно и изобщо - 99 процента НЕ Е НОВО...

Сложили са ми нещо рециклирано, което просто е гръмнало...

И сега да видим къде ще се гоним с тях...
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

bluesky

@ProstoAZ

Защо не споделиш подозренията Си с "Креатив"?
Не вярвам да са "сатанисти" - навсякъде, по какви ли не организации и фирми, дори в рамките на порочни системи РАБОТЯТ ХОРА КАТО ТЕБ И МЕН.

Разкажи им страховете си, и че държиш да ти отремонтират техниката по начин, позволяващ да се работи с нея без фобии за несигурност и тикане с пръст в "документ", "договор" и пр.

Вярвам, че може да се реши въпроса с почти всяка организация за техника, не са "политици", в края на краищата.

Успех!

ProstoAZ

Blu, не вярвам да са лоши като лоши... Не махам с пръст, не се карам. Обмислям варианти.

Вече бях там, откааха повече да правят каквото и да е било. Подозренията ми са основателни, а фронт деск хората са ми приятни.

Има някои разминавания, ще проверя допълнително.
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

bluesky

Това е определено кофти...

То, ако така върви... няма да е зле Любителите на Apple в BG да си направим някаква Асоциация, която да Ни брани интересите, когато се налага...

Няма да им е все едно, ако освен това получат 500 е-майл-а накуп от Асоциацията... или да Си наемем силна адвокатска кантора ли...

ОК, дръж Ни в течение, ProstoAZ. Приятна вечер!

picklenose

Ще използвам темата да ви попитам от кой модел SSD сте доволни като качество и скорости ? Търся си за моя MBP 2012.