Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

01-06-2024, 10:59:58

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 868
  • Latest: etaletfbeh
Stats
  • Общ брой публикации: 82 665
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 183
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 132
Total: 134

132 гости, 2 потребители
ggzy, XoXo

printer лазерен мултифункционален

Започната от velibarabeli, 13-02-2009, 02:06:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

velibarabeli

Здравейте,

Съжалявам ако темата я има по-надолу. Цяла вечер се ровя из сайтове и ривюта и блокнах. Но утре трябва да дам технически характеристики за поръчка за мултифункционален лазерен принтер съвместим с мак, а не мога да разбера кой си заслужава и кой не.

Засега работя с един базов модел на Лексмарк, но доста от функциите под Мак не работят, защото сьм с генеричен драйвер и затова сега правя проучване.

Исках просто да попитам от личен опит какво устройство бихте ми препоръчали? Мога да стигна до 1000лв, но в краен случай 700-800 е по-удачно като цена. Става дума основно за печатане на документи (отчети, доклади, рипорти). Като са ми важни да работят под Мак и факсът и скенерът. Засега (за съжаление) ще го делим и с едно ПЦ.

Макчето е с Леопард, от новите алуминиеви макбукове.

Поздрави

andonov

Незнам дали ще ти помогне, но ето моя опит.
Ползвам модел Xerox Workcentre PE220. Модел общо взето от ниския клас и не е за големи натоварвания. Има си собствени драйвери за МАС, принтера работи без забележки, като факс работи идеално но през БТК, в смисъл не ползвам някакъв софтуер за да получвам факсовете в компютъра, не ми е необходимо. Като скенер работи достатъчно добре за документи. Има си листоподаващо устройство и е доста удобно за копиране. Забелязъл съм само един бъг, тъй като ползвам Adobe Acrobat за сканиране на документи след всяка страница трябва да се рестартира Acrobat-a. Досадно е, но аз не сканирам често и го преживявам. Немога да кажа дали е от версията на Акробата или от драйвера. Видях, че е излязъл по нов драйвер но не съм се занимавал да го инсталирам. Също така незнам дали ако се сканира с друг софтуер ще прави същото.
Това е, ползвам го повече от година и като цяло съм доволен стига да нямаш много високи очаквания от него.
Успех с търсенето.

velibarabeli

Благодаря за отговора. Изглежда добре, аз и един самсунг харесах, ще помисля и като поръчам после ще доложа.