Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-05-2024, 14:34:46

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 864
  • Latest: ThomasSpori
Stats
  • Общ брой публикации: 82 659
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 233
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 3
Guests: 201
Total: 204

201 гости, 3 потребители
walker007, ggzy, XoXo

чисто нов macbook air 13' 2014 проблем с батерия?

Започната от vencislava123, 16-07-2014, 22:35:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

vencislava123

Вчера ми подариха нов macbook air 13' early 2014. Аз си го разпечатах, беше си с оригиналните найлони. Това ми е първата среща с компютър от  Apple, но бързо се ориентирах да видя на колко цикъла ми е батерията. И тук беше голямата изненада! Чисто нов лаптоп, а батерията на 2 цикъла!?!? Заредих го ве§ерта за пръв път-когато му падна батерията до 3% го включих и когато светна зеления индикатор го изключих. Днес се зачетох в нета и си изтеглих coconutBattery и видях, че здравето на батерията е 96,4% - циклите вече бяха се увеличили на 3.
През целия ден ме издържа батерията, но странното е,че здравето падна на 95,2%, послле от само себе си стана 95,4% и сега след като приключих със зареждането е на 95,9%. Моля дайте ми съвет какво да правя! Съжалявам, че поста е толкова дълъг! Лаптопа е закупен от Creativ Center Varna, ако изобщо има значение.

bboyg

След като стане зелен индикатора трябва да го оставиш още 2-3 часа поне за да се насити батерията хубаво. А иначе не е нещо невероятно да е на 1-2 цикъла. Все пак му е инсталирана ОС-ма, пуснат е да се тества и т.н. :)

Wizi

#2
Батерията се калибрира!!!

http://support.apple.com/kb/ht1490


И най-важното: в батерията има толкова много електроника, че ти е бедна фантазията. Следи се стриктно коя клетка колко цикъла е, кога коя част да зареди и т.н. Последното нещо е ТИ да се притесняваш за този процес! Епъл дават гаранция 1000 цикъла преди теоретично да се скапе, а може и много повече да издържи.
Тестове на много хора тук във форума през години ползване на Епъл лаптопи показва, че е без особено значение как ще се грижиш за батерията. Машинката както казах е доста умна и в това отношение и сама се грижи да не прецакаш нещата.

Помни, че най-големият враг на батерията е топлината! Не оставяй лаптопа без охлаждане, тоест не го дръж в/у нещо, което НЕ отделя топлина. Примерно да го държиш в леглото на юргана. Ще й разгониш фамилията и ще се скапе за нула време.


Ползвай си машинката със здраве!  ;)

p.s.
сега след като прочетох малко от линка, който ти дадох (по доста български маниер, съжалявам за което) видях, че според Епъл твоята батерия си е калибрирана заводски. Сиреч ВЪОБЩЕ няма за какво да се занимаваш с нея!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

vencislava123

Благодаря много за бързите и изчерпателни отговори! :)