Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-05-2024, 11:29:52

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 864
  • Latest: ThomasSpori
Stats
  • Общ брой публикации: 82 658
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 197
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 172
Total: 174

172 гости, 2 потребители
smnelse, XoXo

Смяна на HDD Мак Про

Започната от Caracol Studio, 27-11-2013, 11:28:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Caracol Studio

Здравейте

Утре ми пристига надявам се ето тази машинка

Серия MacBook Pro 13 MID 2012 
Процесор Intel Core i5-3210M (2.5/3.10GHz, 3MB Cache) 
Памет 4GB DDR3 1600Mhz 
Видео карта Intel HD 4000 Graphics - видеокарта със споделена памет 
Диск 500GB SATA HDD 5400 rpm 

Машинката си върви с инсталиран маверикс,но искам да сменя харда понеже е 500ГБ да си сложа моя от старият ми лаптоп който е 1ТБ Toshiba и е на няколко месеца .Как най безболезнено мога да направя смяната .И как да си запазя инфото от харда на старият ми комп.Мака идва без никакви дискове и т.н

Поздрави и дано да не ми създава проблеми и да свикна бързо както е с Ipada ми и Iphona :)

Fantomas ^

Здравей,
разгледай този сайт. Аз от там съм гледал и всичко си правя сам :)
http://www.ifixit.com/Device/MacBook_Pro_13%22_Unibody_Mid_2012
iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) | 32 GB | AMD Radeon R9 M390 2048 MB
Mac Book Pro 13" | 2.3 GHz Intel core i5 | 250GB SSD | 16GB GB 1333 DDR3 |
iPhone 7plus 128 GB

Caracol Studio

Смяната ми е пределно ясно ,че е елементарна другите неща по ме интересуват .

elpatseto

Привет,
Честито за придобивката! :)

Имам абсолютно същият модел. Нямам представа с какво смяташ да запълниш 500ГБ, че си решил да го отваряш за да му сложиш 1ТБ, но аз лично не бих правил подобни гимнастики освен ако не заменям с SSD.  ;)

Препоръчвам ти нищо да си останеш с оригиналния и да ползваш външен хард. Аз съм на този принцип в момента.

Поздрави,
Пламен Георгиев
 MACBOOK PRO 13"(MID 2012) 2.5GHZ I5/4GB/SSD 128GB - OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 5S 16GB Black - iOS 8
 Apple ТV 3

Caracol Studio

Братле с фотография се занимавам и имам само около 600ГБ снимки .Не виждам къде е проблема да направя тази гимнастика оригиналният си е пак тошиба най вероятно .

Wizi

Монтираш новия хард, закачаш стария в USB кутия и правиш Restore през Disk utility. Всичко се копира 1:1 на нови, не губиш и една настройка, едно файлче. Nice and easy.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Caracol Studio

Мерси а на "новия " който в момента е пълен и е на уиндовкия ми лаптоп мисля 4е трябва да го форматирам ,как да го форматирам него да изтрия всичко .При положение че има инталиран уиндоус .

Wizi

Отново през Disk Utlity, направо от секция Partition му даваш 1 Partition и съответно Мак OS X формат. Така ще си сигурен на 100%, че ще премахне и допълнителния партишън, които Windows създава - един системен от 100на мегабайта.

Още нещо да погледнеш докато си на този Partition таб - долу ще видиш бутон "Options..." и виж дали случайно не е все още на MBR както е посочено тук:



Трябва да е в GUID, както е описано защо в инфото под него.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Caracol Studio

Днес го получих и си поиграх малко направо на чужди езици все ендо ми говорите .Като цяло съм доволен малко дисплея ме дразни ,че не е матов и си виждам отражението .Ще го поразцъкам още да разбера основните неща и ще го сменя сле двреме .Важното е ,че има опция да се се направи без да се форматира .

dreben

Ако можеш да си позволиш, смени го с това: http://www.youtube.com/watch?v=gHr5czdbNSE
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Metal

На човека проблема му е че има 1TB диск с данни и боза на него. Иска да си го ползва на новия мак... т.е. да разкара бозата но да си запази данните, при положение че новия му диск е 500GB няма как да стане.

Пич, опитай да събереш важните неща в 500GB и ги прехвърли на два пъти, все пак ти трябват само снимките и подобни, софтуера не ти трябва под мак имаш друг. Ако не успееш ще трябва да намериш по голям диск за операцията, ако си от София ще ти помогна(намират ми се няколко TB)

Caracol Studio

Прехвърлих всичко на МАка Снимки само те са ми най важни около 400ГБ .Сега ако сложа 1ТБ в кутийка/като външен хард/ и го форматирам .След това го мушна на Мака а този оригинални 500гб в кутийката .Ще се запази ли инфото и инсталацията в него .После само като го сложа и да инсталирам и прехвърля всичко на този от 1ТБ

applo

Тези хардове които ползваш 3 дена път с камили, само дето си с хубава машина а не с SSD. На моя стар комп с DDR 2 и 1.8 двуядрен, XP зарежда за 8-12 секунди иначе с обикновен 20-30. Ако кома има място за 2-ри харт не се колебай