Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 23:33:18

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 526
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 463
Total: 463

463 гости, 0 потребители

Протест провив "Платеното преференциално паркиране в Си

Започната от MacFen, 04-11-2008, 13:38:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

MacFen

Здравейте колеги това което виждате на снимката си го намерих вчера на входната врата на кооперацията, в която живея и тъй като и аз не съм сьгласен с тази наредба реших да му дам глсност и в интеренет пространството ако някой иска по един или друг начин да се включи в този протест.



Първата отворена тема от мен по въпроса е тук: http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=51581.0

fpyyh


XXwolf

това с ограничаването на мястото за паркиране е много голяма глупост

julss

И в Мадрид е така в центъра.Само че си търсиш място в същата зона,около 3-4 преки (и ако се прибираш в пиковите часове,забрави да паркираш,обикаляш около час),цената е 24 евро на година.И естествено трябва да си имаш адресна регистрация за там.Имаш право на една кола на всеки член от семейството,който има книжка.На около 4-5 километра от центъра всичките тия ограничения отпадат.И аз бях неприятно изненадан от тия простотий,защото имам 2 коли и трябваше да правя едни гимнастики....
:)

kaninski

И във Виена е същото. Можеш да паркираш там където живееш (само в твоя си квартал), като цената е 224 евро на година. Може и повече от една кола да имаш - за всяка по 224 евро на година. Синята зона е от 9 до 22 часа. Ако не ти харесва, си търсиш гараж, за поне 100 евро на месец.
MacBook Pro 17" 3.06GHz/4GB RAM/500GB HDD/Mac OS X 10.7
MacBook Air 13" 2.13GHz/4GB RAM/256GB SSD/Mac OS X 10.7
Time Capsule 2TB
2 x iPhone 4 32GB
iPad 2 3G 64GB
Apple TV2

asenbesni

Цитат на: "julss"И в Мадрид е така в центъра.Само че си търсиш място в същата зона,около 3-4 преки (и ако се прибираш в пиковите часове,забрави да паркираш,обикаляш около час),цената е 24 евро на година.И естествено трябва да си имаш адресна регистрация за там.Имаш право на една кола на всеки член от семейството,който има книжка.На около 4-5 километра от центъра всичките тия ограничения отпадат.И аз бях неприятно изненадан от тия простотий,защото имам 2 коли и трябваше да правя едни гимнастики....
:)

Я кажи как го реши този проблем, че и при мен е така - пък незнам за какви гимнастики говориш. Искам да си реша проблема и аз
Work:Mac Pro QUAD 2.8GHz
10GB RAM DDR2 800MHz
Video 512mb
---------------------------
Home: Mac Pro DUAL 3GHz
14GB RAM DDR2 667MHz
Video 512mb
Mac Pro EIGHT 2.26GHz
14GB Ram DDR2 1066MHz
Video 512mb
MacBook Pro 17 2.8 GHz Core 2 Duo
8GB Ram DDR3 1066MHz
Video 256/512mb
You think twice,

julss

Ми писах колата на мойта приятелка,но тя нямаше валидна испанска книжка,та вадихме един документ че има право на това и с българската.Стана номера.Но в БГ едва ли ще са толкова отзивчиви.. :?

MacFen

Аз не роптая против таксата ами начина по който се налага. Простичко ще се обоснова. На моята улица е отсега между най-влизките пресечки има 12 места за паркиране синя зона от които 8 са служебни абонамент и остават 4, на които да се борят да паркират 6 кооперации между 4 и 6 етажа. Второ една кола на апартамент това безулно, аз за момента живея с наще в един апартамен и аз и баща ми имаме коли, а юриди§ески погледнато сме отделни семейства защото аз съм пълнолетен и какво да правим. Освен това като ще има такива ограни§ения за центъра ОК но нека да е за всички примерно имам приятел на 2 преки от неговата улица не е синя зона и тои не плаща а живеем в един квартал или за вси§ки в центъра или за никой. А да не подхващам темата за самата Синя Зона и нейните безумия, който никой не повдига.  

Повечето хора роптаят че трябвало да плащат пък намали запазенео място това е безумно твърдение не може за 70 да ти гарантират място. Факт е че в град като София нещата вървят в тази посока но защо не се възползваме от добрите практики в чужбина вие сами казвате как е, Виена паркираш самоо в рамките на квартала, Мадрид по една кола на шофиорска книжака с адресна регистрация в определената зона и т.н. може да се измисли но защо като може да се гаврим с хората.

eek

Само гледат да събират такси и да глобяват... еб*ли са си майката :)

Вместо да правите подписка, по-добре въведете месечен абонамент за минаване по стълбището. Или такса за лепене на обяви във фоайето на входа :)

fpyyh

най ми е харесвало във франция - всяко паркомясто е обозначено и има машини за билетчета, които са задължителни за всички. за жителите на квартала те са с огромно намаление, за инвалидите - също. август месец, когато има много свободни места, защото всички са в отпуски, паркирането е безплатно. в различни градове и различни зони има разни допълнителни условия - например в търговски съм виждал 30 минути безплатно паркиране, на други места 2 часа за 2 евро вместо по 2 на час и тн. най-хубавото е, че системата е прозрачна и се вижда точно колко хора за колко места плащат, колко са местните жители, които ползват намаления и тн и тн. докато тези фалшиви талони и официалната статистика, че в софия синята зона е заета само на 30%...
да не говорим за неща като обществени велосипеди, приличен градски транспорт и паркинги, а не тротоари или улици за колите.

sumo

Аз го подкрепям това нещо. Повече пари даже трябва да струва. Надявам се тези 70 лева са просто начална цифра някаква.
Смятам, че ако човек желае да застане зад някаква активна гражданска позиция, то по-скоро да се увери, че тези пари отиват на правилното място и за полезни неща, като поддръжка на инфраструктурата.
"Не искам да плащам" не е достойна и разумна позиция.
Тра-ла-ла, фифтагон

fpyyh

нали това се обсъжда? това не е плащане за услуга, а също като топлофикация е черна каса, в която събират пари. защо, какво и как не се казва. чист рекет, но нали догодина идват избори, трябва да се събират пари за кампания.

MacFen

Цитат на: "sumo"Аз го подкрепям това нещо. Повече пари даже трябва да струва. Надявам се тези 70 лева са просто начална цифра някаква.
Смятам, че ако човек желае да застане зад някаква активна гражданска позиция, то по-скоро да се увери, че тези пари отиват на правилното място и за полезни неща, като поддръжка на инфраструктурата.
"Не искам да плащам" не е достойна и разумна позиция.

Колега не в Акапулко сигурно нещата седят досто по истински отколкото в София за сьжаление, че ще има плащане е ясно града стана много пренаселен, презастроен и препълнен от всичко, обаче наредбата не е измислена като хората там е проблема. Освен това всеки който е гледал предаването Темата на НОВА миналата сьбота и неделя е на на ясно за какво става дума в прекрасната фирма Паркинги и Гаражи. Много добре го показаха хората как вместо 15 - 20 милиона печалба това дружество декларира за миналата година под 2 милиона, а останали потъват в разни чени каси и за подбряване на паркирането и инфрастуктората в софия не отива нищо.

eek

Цитат на: "sumo"... по-скоро да се увери, че тези пари отиват на правилното място и за полезни неща, ...

Жестоко се еб*ваш -- нали точно това е проблемът с подобни "наредби" :) Основният начин, по който държавата умее да си върши работата, е да събира пари. Хората виждат, че държавата действа предимно като бездънна касичка и затова съответната реакция е съпротива.

Ти самият някога успял ли си да приложиш това, което казваш, на практика (в България?) И колко време (и нерви) ти бяха нужни?

sumo

Аз отдавна съм вдигнал ръце, като повечето хора тук. Не протестирам срещу нищо, просто защото нямам време и желание да се занимавам. Това, което исках да кажа е, че който има желание и нерви за трошене да протестира, то поне го прави в правилна посока.
А пък подписките са такъв смях!
Тра-ла-ла, фифтагон