Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 14:27:40

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 464
Total: 464

464 гости, 0 потребители

Може би проблем със зарядно Macbook Pro 13

Започната от Petar Jamby, 25-07-2012, 14:06:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Petar Jamby

Здравейте, токущо получих този Мак, купен от ebay.co.uk
Всичко е ок, но при включване на зарядното, нямя никаква реакция, нито компютъре реагира нито диода на захранването светва.
Самото зарядно ползва UK кабел, аз се опитвам да го ползвам чрез преходник.
Въпроси:
1. Има ли съфорумци от Варна с чиято помощ да тествам друго зарядно, дали проблема не е в самия компютър?
2. Ако е компютъра, гаранцията му важи ли в България, и ако да Криейтив Център ли е единственото място където ще ми помогнат?
3. Ако е зайранването, подлежи ли на гаранционна замяна?
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR

angelvn

Щом модела е от тази година (т.е. не са изтекли 12 месеца от първоначалната покупка), гаранцията важи.
Консултирай се с Криейтив център (те са оторизирания сервиз за България, както и на няколко съседни на нашата страна държави).
UI designer and developer

Petar Jamby

Изглежда проблема е в преходника от UK към EU, пробвах със адаптерчето от иПад и заработи.
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR

angelvn

Аз също ползвам преходник. Имах 2, единия след година употреба ми се разпадна в ръцете. Сега съм с втория и нямам проблеми.
Продават ги по железариите за по 1 до 3лв парчето. :)
Ако ти са нужни допълнителни - пробвай.
UI designer and developer

Petar Jamby

А дали някъде продават удължителния кабел само?
Видях на някои места че има малкия преходник който се закача на зарядното, но само кабел от заряднто до ел.мрежата не можах да намеря (б България).
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR

angelvn

Мисля, че няма. Иначе както казах, можеш да му "бучнеш" всякакъв кабел - от касетофон/гейм конзола и ще стане. Поне на моето зарядно му бях сложил по едно време (ей така да пробвам) - захранващия кабел на Sony PS3 Slim-а и нямаше проблеми.
UI designer and developer

ponski

Пък ако толкова ти трябва кабел и няма от къде да си го вземеш у нас, най-елементарното решение (освен това с преходника) е да си прозвъниш наличния кабел (дали всичките му жила работят), ако работят - резни му накрайника и си сложи щепсел по твой избро и вкус (продават се във всички железарии, магазини за осветителни тела, както и в големите вериги магазини за строителни материали и домашни пособия). :)
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

alexgramatikov

Мога да ти изпратиа моето на което пък накраиника е тотално неработещ вече 0886066646

Petar Jamby

Мерси, но вече нямам нужда, проблема беше в адаптера, за късмет имах още един с който си зарежда нормално.
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR