Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 22:39:45

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 649
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 436
Total: 437

436 гости, 1 потребител
forka2k

ALC8XX & 5.1 звук

Започната от AnotherBoy, 15-01-2010, 22:59:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

AnotherBoy

Тази тема я поствам след като вече съм коментирал с колегите от форума възможностите за пускане на 5.1 канален звук на ALC8XX.
Тук ще напиша моето решение на въпроса, като не гарантирам че ще проработи при всички.

1. Имам чиста инсталация на Mac OS X 10.6.2, пач-ът за звука е VoodooHDA.kext като за звука не съм инсталирал нищо допълнително.

2. Настройките на 5.1 стават от /Applications/Utilities/Audio MIDI Setup.

- Натискате + долу в ляво и ви се появява нов ред Aggregate Device.
- След това слагате отметки в колоната Use на устройствата които имат в колоната Out число.
- Натискате бутона долу в дясно Configure Speakers.
- Отваря се нов прозорец и най отгоре в първият раздел имате 3 реда Outputstream ...... , като пред всеки един от тях слагате отметка.
- Натискате Multichannel и от падащото меню избирате 5.1
- Ако във долният размер под имената на колоните няма цифри, то номерирайте си колонките.
- Apply и Done.
- намествате кабелите в буксите (тук не мога да ви помогна, аз ги пъхнах в която букса вади звук, все още не съм определил как е най-добре)
- за Use this device for sound output съм си дал основният звуков изход, който си бачка на стерео преди да добавим 5.1. Аз лично го направих така, понеже иконката със звука става неактивна и не може да се регулира звука (може това да е само при мен).

Сега вече би трябвало да имате работещ 5.1 звук. Но нека спомена малко и за готовият резултат:
- не усещам да се дели звука
- силата на звука на всяка една колонка не може да се регулира самостоятелно. Като минус централните свирят по силно а задните се чуват по тихо.
- качеството на звука не е невероятно, ако сте филмов маниак, ще останете разочарован, бих казал че резултата е задоволителен. Не може да се очакват чудеса, все пак всичко става на магия :)

Надявам се това упътване да ви е от полза, все пак не съм специалист и не умея да се изразявам понякога достатъчно ясно :)

За въпроси по този метод и техническа поддръжка:
- www.google.com
- http://www.insanelymac.com/
- http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=87336
- http://www.apple.com/pro/techniques/aggregateaudio/?aosid=p204&siteid=1503186&program_id=2554&cid=OAS-EMEA-AFF&tduid=9e05c9a19bf875f9a0910c9917941e15
- други подобни източници и форуми.

Успех на всички!
iPhone XR
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)
Mac mini (Late 2012), 8GB RAM, 120 GB SSD
iPad Air 4 Wi-fi
iPad mini Wi-fi (1-st Gen.)

arnold

и аз си играх 1 година да  направя 5.1 звук с мойто дъно и накрая си купих домашно кино и си реших проблема, щото то си има вграден процесор. От компа му подавам само сигнала а Самсунг-а върш останалото:)
Real Mac mini