Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 10:12:18

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: ppu-pro_tuh
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 427
Total: 428

427 гости, 1 потребител
forka2k

Препоръчайте качествена 5.1 или 7.1 звукова карта, вървяща под OSX

Започната от angelvn, 24-11-2009, 16:14:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

angelvn

Здравейте,
Тъй като към момента ползвам хакинтош 10.5.8  с вградената му звукова карта ALC888 и вече не издържам на ниското качество на звука, което ми дава (пусната с помощта на VOODO HDA kext) ви моля да ми препоръчате качествена звукова карта, която да може да се подкара под Mac OSX 10x.
Бюджета ми е 150-200лв.
Имам в момента бучната машината Creative Audigy2 ZS, но въпреки kprojecta не иска да тръгне и това е, та си я ползвам само под Win7. :(
А вади прекрасен звук.
Мислех си дали да не си взема Asus Xonar D1 или DX, но не знам дали има кекстове за тях.
Чакам за мнения.

Подпис,
бленуващ за бял мак може и да е бук :)
UI designer and developer

sisostz


wess-music

предложението ти ме заинтересува и мен, но това, което е възпоращо, е че се поставят изисквания за макове с г4 процесор - т.е. доста отдавна ще да е била актуална тази карта.

За креатив или както им се вика - бъди сдържан.
Някога имах и такава и накрая ги овиках много юнашки, че са некадърници и че на когото се сетя никога не бих препоръчал такава карта.
Оснаованията са толкова, вкл. станични поразии дето нарава такава карта.
Освен всичко звукът й е минал покрай 24-те бита. (за аудиджитата имам предвид).
М-аудиото, колкото и да е китайско, бих ти фо препоръчал на фона на креатива.
Сега ще погледна и ако нещо има ще ти пиша.
За повечко пари има "пресонус" с контролер, но наскача бюджета.

Я виж това:
http://www.m-audio.com/products/en_us/Delta66.html
За цената не знам колко би ти излязла, но може да се разпита насам-натам, ако имаш Хакче, на която да я метнеш.
Погледнах  характеристиките и това, кеото стъписва, е че няма аналогови изходи за 6-те канала, а при това положение е небоходимо да имаш свесен рисийвър. За домшно съраунд слушане дали от една вградена 5,1 на гигабайт дъно (GA- EP45DS3/ 4 xxx (ххх са букви или цифри отзад) не би ти свършила работа? Мисля, че има бая фиксове за тия Азалии.

angelvn

Ужасен е звука от вградената към дъното аудио карта - ALC888 се води и се оправя с VoodooHDA.kext, но след слушане над 20минути почва да боли глава.

Колоните, които са вързани са: Logitech Z-5500 (5.1 500W RMS).
UI designer and developer

vaskog

angelovarna,
Сигурен ли си, че колоните ти не са дефазирани?....
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

angelvn

Какво ще рече това "дефазирани"?!? Нищо им няма, под Windows, вързани към Creative Audigy 2ZS си свирят като за световно.
UI designer and developer

angelvn

UI designer and developer

wess-music

Това, което си показал е най-обикновена карта с 2 входа и 2 изхода по аналог.
ИМаш и дигитален вход и изход, дето ди пускат АС3, но за целта ти трябва съраунд ресийвър дето да има такива входове и да може да ги енкодира.
По-ефтино за подобно упраждение ще ти излезе една про-карта по FW от вида на Диджидизайските с по 8 аналогови изхода.

Това долното с доставакта и доплънителните разноски идва около 950-1000 лв. Сайтът е поверен - на 3 пъти съм пазарувал от там.
http://www.dv247.com/computer-hardware/digidesign-mbox-2-pro-portable-audio-midi-production-system--35876

Просто ефтиния вариант си го проиграл с картата на компа... и виждаш докъде стига.