Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 14:31:53

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 503
Total: 503

503 гости, 0 потребители

Verify Disk

Започната от Angelo, 04-10-2007, 01:33:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Angelo

След като направих  /Repair Disk Permissions/ натиснах  /Verify Disk/ и ми излезе следната грешка


Verifying volume "Macintosh HD"
Checking HFS Plus volume.
Checking Extents Overflow file.
Checking Catalog file.
Checking multi-linked files.
Checking Catalog hierarchy.
%)
Checking Extended Attributes file.
Checking volume bitmap.
Checking volume information.
Volume Header needs minor repair
d.",1)
Macintosh HD
Error: The underlying task reported failure on exit


1 HFS volume checked
   Volume needs repair


Иначе всичко си работи перфектно.
Обадих се и в Apple там ми казаха че нямало проблем четяло някои кирилица шрифтове и не ги разпознавало.
Някой знае ли дали имали нужда да направя нещо .

Becko

Не е хубаво диска ти да има глрешки защото най много да стане по зле :)
... няма да се орпавят сами ... вземи стартирай от инсталационния диск с компютъра и като ти излезе инстолъра отгоре в менюто имаш Disk Utility пускаш и си правиш само REPAIR disk... след  това си стартирай нормално и пак си пусни Repair Premissions :)

Angelo

И аз мислех това да направя но ми казаха че после може да имам проблеми с някои програми и най вече с Photoshop .Това било частична преинсталация със запазване на настройките,и нещо не било измислено много добре и не работило добре с програми като Photoshop и Ilustrator .Така че това ще оправили диска ми или е по добре да направя пълна преинсталация на OSа?
?
Мерси за отговора ;)

Becko

кой ти ги говори тия глупости :)  направо умирам от смях :)
какви проблеми ?! какви частични преинсталации хахахахахахах

просто пускаш Disk Utility от ЦД или друг дял за да може да оправи грешката нямаш нужда от никакви преинсталации и какво ли не ... ако харда ти е разделен на 2 можеш да си сложиш инсталация и на другия дял да буутнеш от него и да си поправиш този ... всичко е толкова просто.

DUDE

Мдам слушай бат ти Веско. :) Досега не ме е лъгъл. :)
MacPro 4.1@5.1

Angelo

След като изпълних горепосоченото всичко си дойде на мястото (грешката я нямя). И реших че повече нямя да се обаждам в Apple  а ще задавам въпросите си тук.
Много благодаря на бат Веско за бързия и компетентен отговор :D

iLili

Ще се възползвам от вече отворената тема, за да попитам какво да правя с моят Disk Utility на инсталационния диск, който внезапно спря да работи. Като буутна от него, всичко замръзва, менюто не е активно и се налага да рестартирам аварийно. Каква може да е причината и какво да направя?
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

eek

Цитат на: "iLili"... Каква може да е причината и какво да направя?

DVD-то ти е скапано :)

iLili

Не е DVD, а CD и не е скапано. Оригинално е, почти неупотребявано и съхранявано в оригиналната си опаковка, пипано само по ръба.
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

phile

ne toi govori za drive-a ti, a ne za samoto CD ... Ot moia opit tvoite problemi samo pri tova se poiaviavat :( ... Imash li dostqp do drug mac?!
If we weren't supposed to eat animals then why are they made of meat?!!?
cmusicforum.com
Извинявам се предварително ако пиша с латиница, но на служебната машина няма как да кача :(

Angelo

Ако ти чете други CD та значи е от самото CD според мен .И на мен ми разчита малко трудно Install Disc 1,и като се вгледах малко забелиазах че има малки дефекти (не от надраскване) Така че мисля да го презапиша .
До сега ползвам само Verbatim с CD тата не съм имал проблеми но някои DVD та не ги разпознава . и мисля да пробвам с други .
Не се притеснявай предварително :wink:

phile

originalno cd .... daje i nadraskano pak raboti ... drug e vqprosa sqs domashno deto ne ti go gori tochno ;) ...
If we weren't supposed to eat animals then why are they made of meat?!!?
cmusicforum.com
Извинявам се предварително ако пиша с латиница, но на служебната машина няма как да кача :(

iLili

Цитат на: "phile"ne toi govori za drive-a ti, a ne za samoto CD ... Ot moia opit tvoite problemi samo pri tova se poiaviavat :( ... Imash li dostqp do drug mac?!
Благодаря, до сега не съм имала проблеми с drive-a или поне не съм забелязала. Чете си нормално всякакви CD-та и DVD-та. Имам други макове , но са стари и със стари системи, но мога да помоля някого за съдействие. Какво по-точно имаш предвид, да се пробва CD диска ли?
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

XXwolf

по скоро дали ще можеш да стартираш с диска от друг Мас свързан в target disk mode с твоя Мас. Какъв е въпросния Мас и какви са "старите"?

iLili

Цитат на: "XXwolf"target disk mode
Какво значи това? :oops:
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.