Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 01:43:51

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 477
Total: 477

477 гости, 0 потребители

Размисли относно печат на inkjet, небрандирани мастила, цветове...

Започната от faire, 18-02-2014, 20:46:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

faire

Oще не знам дали ще мога, затова не съм и писал в темата (но я следя)..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

houslex

Без калибровка никога цветът, който виждаш на монитора няма да излезе на хартията.

И все пак с подобна машина каквито и хартия и мастила да сложиш резултатът ще е винаги задоволителен, но не и перфектен.

thebrainless

Не подценявайте могъщата силата на all-in-one устройствата, които доставят различни услуги на ползвателя и нито една от тях не е качествена. Когато, искаш качествен печат от мастилено струен принтер, единствения в общи линии избор е Epson.
Stay hungry. Stay foolish.

faire

Говориш наизуст. И аз мислех по този начин до преди няколко години, но вече не са така нещата, а и зависи от модела. От този съм много доволен от всички останали функции.

Имам и скенер Епсон на 10-тина г., но новото устройство е много по-удобно за сканиране - особено за документи и книги, а аз лично главно това сканирам всекидневно.
Копирът и печатът на документи са супер бързи, а дуплексът е много добра опция, спестяваща време и хартия (на доста принтери трябва да се купуват отделни приставки, за да работи). Има и печат в/у диск, но не съм го пробвал още. Поддържа AirPrint; има и опции за принтиране, когато не си вкъщи през мобилно приложение за iPhone; CF/SD/MS duo слотoве за карта (много малко модели поддържат CF); изключително удобен тъч-скрийн панел; безжична връзка - няма нужда принтера да ти е до компютъра...
М/у другото този модел е с 6 мастилници - две черни и една сива + цветните. Черно-белият печат е уникален.  Качеството е на същото ниво и при цветния, само с цветовете имам проблеми (което е и топика на темата), но след калибриране на монитора и смяна на мастилата вярвам, че нещата ще се оправят.
Да не забравяме и спестяването на място. Canon MG6350 (и почти всички останали подобни модели) са доста по-малки от копир или стандартен висококачествен лазерен принтер, да не говорим за 3 отделни устройства (скенер, принтер, копир). За някои хора е от изключително важно значение колко място заема едно устройство.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

bluesky

Добър Ден на Всички!

thebrainless е прав в това, че когато едно Устройство е много целево, то всяка от функциите му е принудена да бъде компромисна и отстъпва по качества, (но е и по-евтино), от отделни специализирани Устройства, строго ориентирани да изпълняват само една основна Функция.

На Канарите имам Ingjet Epson Stylus Photo (R360), купен бе непоредственно когато се появи, Лято-Есен 2008, (около 90 Евро).

Феноменален Печат и цвето-възпроизвеждане, почти идеална цветна фотография, (много по-добра от Местните Фото Бюра, за което имат "заслуга" както те, така и АЗ).

При черно-бял Печат имаше слаба тенденция да прави Фотографията леко "Брауниш".

Недостатък - след точно 100 Фотографии Формат (10 х 15 см) някои от 6-те Кертриджа свършваше и, за разлика от старите Epson, (например този, с който е оборудвано Студиото ми в Будапеща), които и тогава печатаха както могат, този вече по-нов Модел спираше и си искаше нов Кертридж.

Цената излизаше точно 0,5 Евро на цветна Фотография Формат 10 х 15 см.
Едва ли му купих и 2-3 пъти Кертриджи, (комплект от 6 Кертриджа е 70 Евро).
Използвах го главно за алтернативна резерва, ако има празници от няколко последователни дни, и нищо наоколо не работи, АЗ имах възможност да си направя леко и приятно няколко задължителни фотографии, свързани с бизнеса.

bluesky

Hi, faire!

Намерих Моя Оригинален Файл за Калибриране, който го правих в Испания.

Днес, когато излизам, за да резервирам "Кривото" за Срещата на Любителите на Apple-BG, ще го изпринтирам на Фотохартия.

Когато е готов, ще Ти се обадя. 

bluesky

Hi, faire!

Файлчето за Калибриране е вече принтирано на Фотохартия (формат 10 х 15 см).
Мога да Ти го предам във всеки един момент, подходящ за Теб.

faire

Ще посъбудя темата. Бях го зае*ал принтера вече доста време и го ползвах за всичко друго, но не и принтиране на фотографии. Наскоро ми се наложи обаче и принтирах тестов nozzle check. Оказа се, че жълт цвят не ми изкарва... А проблемът може да е бил още в самото начало. Запушила се е главата. Снощи прекарах около 5-6 часа занимавайки се с тази глава (най-вече защото като я връщах обратно я сложих погрешно, заклещи се и ми отне два часа, докато я изкарам и поставя правилно след това). Както и да е, отплеснах се.. Смених и мастилниците и вече цветовете са по-добре, но отново както преди с оригиналните мастилници, цветовете излизат по-жълти. Трябва да спомена и че преди месец-два си взех калибратор (spyder 4 pro). Мога да посъветвам всеки един собственик на iMac 2012 и нагоре изобщо да не се занимава - преди и след калибрацията няма абсолютно никаква разлика. Епъл добре са си свършили работата.

bluesky, извинявай, но тотално забравих за файла, който си извадил на хартия.. Едва ли все още пазиш отпечатъка, но ако е така, драсни едно ЛС да се видим в удобно време.. Ако ли не, ще отида в някое фото, от тези които спомена, за да си отпечатам.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

faire

След смяна на цветните мастилници с такива от друг производител и почистване на главата на принтера, нещата се оправиха напълно и вече съм доволен. Разбира се, не е 1:1 с екрана, но е доста по-близко от когато и да било. Съпоставка с първия пост от темата:

оригинал------------------------------------------------------------------стари мастила скан.---------------------------------------нови мастила скан.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

bluesky

ВСИЧКО ТИ СЕ ПАЗИ  ;D

(не се безпокой, дам ли дума, стойността и е по-голяма от всякакви банкови гаранции. Е, вчера бях малко самонадеян, но днес съм вече съвършен...  ;D ;D ;D)

Обади се, когато пожелаеш, сега ще прегледам купчините с Проекти и ще го намеря.

Ако искаш, ще Ти помогна с калибрирането.

---нови мастила скан--- е много по-добре от преди.

bluesky

Hi, faire!

Благодаря За съобщението.

Вчера вечерта, точно обсъждахме с жена Ми, (вече може да се каже, Дизайнер с "практика", (завърши успешно 3 Курс), Твоята "пост"-ната Съпоставка, (оригинал-----стари мастила скан.-----нови мастила скан.).

Идеята беше - Твоите настройки, такива, каквито ги показва екрана, Аз може би не бих ги пипал повече.

В момента имаш много добро цветопредставяне, като зелените са Ти много натурални. В цветенцето, (теменужка, минзухар, ...?) също имаш много добри градации на лилавото, с ясно различаващи се детайли.

В натуралните цветове на Природата се забелязва лека тенденция за "топло", което при Теб е също леко представено. Т.е. и тук Си на прав път.

Ще намеря начин тези дни да Ти изпратя/предам файлчето.

Радвам се на успеха относно Принта.

......................................................
(Мястото, за което говориш, е един от любимите ми квартали на София).

bluesky