Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 23:09:52

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 461
Total: 461

461 гости, 0 потребители

IPad mini въпрос за GPS

Започната от Fifata, 27-07-2014, 15:18:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

faire

Имаше една програма от Cydia, която сравнително скоро излезе. Инсталира се на телефона и на таблета. Ползва ГПС-а на телефона и прехвърля информацията към таблета. Няма да ти оправи проблема с батерията, но ако си с кола, просто си вземи едно зарядно с 2 УСБ-та, което се слага в запалката, за да зареждаш едновременно и двете устройства.. Аз ползвам това, защото единия порт е по-мощен и зарежда iPad - http://www.amazon.co.uk/New-Trent-High-Speed-Micro-USB-NT85T/dp/B00GAEY0CE/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1406583018&sr=8-2&keywords=new+trent+car+charger
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

enemy

#16
Цитат на: bboyg - 27-07-2014, 22:28:59
Те и тия с 3G нямат GPS модул, а са на принципа на триангулация.

Здравей! Би ли рязяснил малко повече това, което написа, защото аз си знам, че имат GPS чип, а в интернет не намирам информация различна от моята.  :)

Дори добавям малко по-пълна информация за антената (на iPad Air е това):

Qualcomm WTR1605L LTE/HSPA+/CDMA/EDGE/GPS Transceiver

Wizi

http://support.apple.com/kb/

Води се assisted GPS или такъв, който допълнително се локализира спрямо клетките на оператора. Много полезно когато сте в град между високи сгради и без пряка видимост към небето.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

faire

Я някой да ми разясни - ако няма сим карта в айпада, няма да лови сателити ли?? Що за глупост.. Доколкото знам, си има GPS чип, а това assisted е при положение, че се ползва и СИМ карта с цел по-точно позициониране. Още едно време на нокиите го имаше като опция, която можеше да се изключи, понеже дърпаше малко трафик..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

thebrainless

Системата е всичко в едно, отсъства GSM модула, няма го и GPS-а, есичко е в един чип, кое е странното?
Stay hungry. Stay foolish.

bboyg

iPad никога не е имал физически GPS модул. Какво толкова се чудите та 2-ра страница изписваме вече...?!?

Fifata

Коментираме си просто, все пак хората трябва да са запознати. Аз го взех, за да го ползвам като навигация главно ама... Винаги се случват грешки. Мислех, че поне в Apple продуктите всичките имат GPS, както при iPhone, но явно съм се объркал и за това започнах темата. Извинявам се за невежеството си, но реших да питам, а явно и други хора не са запознати с този въпрос.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

bboyg

Няма нужда сега и от сърказъм и да се правим на жертви. Другите хора дето не са запознати може като прочетат 1-вите няколко поста и да се запознаят.

Коментари като:

"Ама верно ли няма?" / "Е как бе трябва да има"

и т.н. само размиват темата. Не се обиждай нищо лично. Просто утре някой като тръгне да търси нещо и се изгуби, пак ще го нарежда половината форум, че не ползвал търсачката и темподобни :)

jell0

Цитат на: bboyg - 27-07-2014, 22:28:59
Те и тия с 3G нямат GPS модул, а са на принципа на триангулация.

iPad mini с 3G/LTE мрежа има GPS и GLONASS. Между другото, намирането на координатите чрез GPS приемник става с триангулация.

faire

The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Petar Jamby

 За мини не знам, но с iPad 3 с 3G пътувах от България, до дълбоко в Русия. Ползвах го за навигация нонстоп. Нямах роуминг или сметки начислени след това. Не съм забелязал да имам отклонения. Доколкото знам триангулация по клетка може да даде до около 30-40 м. точност, а стандартен GPS до 5-10 м., и аз имах втората степен на точност. Така че не знам какъв точно е чипа в iPad, но си работи като gps и без gsm услуга.
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR

ponski

Не става въпрос дали има GSM услуга или не, а дали има GSM модул/чип. Чипът е този, който предоставя GPS/GLONASS функционалността. Ето тук са написани наличните функции в двата различни вида iPad Mini (wifi only и wifi+cellular).
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2