Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-05-2024, 13:50:13

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 864
  • Latest: ThomasSpori
Stats
  • Общ брой публикации: 82 659
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 233
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 203
Total: 204

203 гости, 1 потребител
sandytoshev

iStyle обслужване. Познайте дали ще стъпя там отново...

Започната от DALT, 06-12-2010, 13:21:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

DALT

Написаното по-долу е писмо до отдела за работа с клиенти на фирмата iStyle. Накратко - през юни месец си закупих hands free за iPhone, което спря да работи както се очаква в края на октомври. Понеже е Apple-ски продукт и има 1 година гаранция, се обърнах към магазина от който си го купих за подмяна.

Надолу е историята.


Здравейте,

Преди 4 седмици Ви писах писмо с питане за гаранционно обслужване на hands free (за улеснение ще ги наричам слушалки) за iPhone. Отговорът Ви беше, че мога да ги донеса при Вас с 3 дневно изчакване или директно в сервиз на Apple.

Тъй като оторизирания сервиз на Apple е с работно време което не ме устройва, на  20.ноември.2010 година ги занесох в магазина Ви в МОЛ Сердика. Приемащият (за чийто външен вид няма да говорим сега, но вие можете да му направите забележка) явно бързаше за някъде, тъй като нито ги погледна, нито разпита за поведението им, а в крайна сметка щеше да забрави да ми издаде и документ. Та същият юнак ми каза, че за 3 (три) дни проблемът ще бъде решен, като съответно ме накара да напиша и телефонният си номер върху хвърчащо листче.

Седмица след това (27.ноември.2010) отидох отново до магазина Ви, където никой никога не беше чувал за такъв случай. Това, вероятно е разбираемо предвид на това, че иде реч за аксесоар. След кратко проучване (15 минути) стана ясно, че слушалките са още при вас, като даже не е задействан никакъв механизъм за тяхното обслужване. Юнака на смяна ОТНОВО ми поиска телефонния номер и тържествено се закле, че до три дни ще ми се обади.

Както сами се досещате до датата 04.декември.2010 никой не ми се беше обаждал. В крайна сметка реших, че хвърчащото листче (на което записаха телефонния ми номер) отново е отхвърчало и реших да проверя какво става с тези така трудни за ремонтиране и обслужване слушалки. Трябва ли да казвам, че резултатът отново беше никакъв. Посрещна ме юнака, който ме посрещна за първи път. Отново имаше бърза работа. Отново отношението беше като към стена. След като настоях, че това е тъпо - да се разкарвам три пъти за нещо, което според мен трябва да смените на момента - поисках да ми бъдат изпратени въпросните слушалки за Ваша сметка до местоработата ми. На това беше отговорено с ОК и вид "Въобще не ми пука какво става", а адреса за доставка отново беше на хвърчащо листче.

И понеже си мисля, че листчето отново ще отлети, Ви пиша това писмо, за да Ви кажа колко недоволен съм от Вашата дейност. От вас купих няколко продукта - iMac, Mac mini, Magic mouse, чанта Tucano и въпросните слушали, но искам да Ви заявя твърдо, че с подобно отношение към клиентите Ви, в скоро време няма да има кой да осигурява заплататите Ви.

Това писмо ще постна във форума на феновете на Apple (.

Без Уважение,
Пламен Колев

HQ

/off
Чакам отговор от НАП за подадения от мен сигнал срещу Крейтив център...
/endoff


YKisimov

Уважаеми г-н Колев,

пише Ви управителят на Ай Стайл ЕООД- Йордан Кисимов, във връзка с Ваш мейл от 06.12.2010г. с долуприложеното съдържание.

Слушалките, за които става въпрос са в сервиза (Creative Center на улица Светослав Тертер 10) и ще бъдат сервизирани в законоустановения срок. Този срок, съгласно законодателството на Република България е 30 (тридесет) дни.
АйСтайл ЕООД работи с единствения оторизиран сервиз на APPLE за България, и по тази причина процедурите се спазват изключително стриктно. Замяна на продукт на място не се предвижда в Закона за защита на Потребителя, както и в процедурите за рекламации и ремонт на APPLE. Три-дневен срок за ремонт е нереален и абсолютно невъзможен, при условие, че продуктът се оставя в магазин на АйСтайл ЕООД, по правило на слеващия ден продуктът се изпраща с куриер на сервиза, където пристига за още един ден. Там се извършват необходимите тестове, уведомяват ни за проблема и ние потвърждаваме извършването на ремонта. Ремонтът са извършва максимално бързо, според проблема, но срокът за това е тридесет дни.

Във Вашия случай обикновено слушалките се заменят с нови, или се отремонтират, но това се случва изключително и само по сервизна линия и то в законоустановения срок, който засега е спазен.

При неспазване на този срок, АйСтай ЕООД, разбира се, влиза в положението на клиентите си и се старае да замени стоката или да върне парите на клиента, отново съблюдавайки Закона за Защита на Потребителите на РБ.

Съжалявам, че не можем да откликнем на Вашето виждане, че подобен вид продукт трябва да се сменя на място, за съжаление сме обвързани със сервизни процедури, а и законът не предвижда подобно решение на проблема, преди да е било извърчено, и ако е въможно сервизиране.

Мога да Ви успокоя, че закупеният от Вас продукт ще бъде поправен навреме, или ако това не се случи, ще бъде заменен с нов.

Относно външния вид и отношение на служителите ни, мога да споделя, че текучество в АйСтайл ЕООД няма. Повечето ни служители работят за фирмата от дълго време и са доказали експертните си знания, отношение към клиента, способността да открият и задоволят точните му нужди, както и да отреагират своевременно на евентуални рекламации. За това се радваме и на неизменното внимание на дълъг списък от клиенти, за които се радваме, че имаме честта да работим. Ако във Вашия случай отношението не е било подобаващо, съм склонен да вярвам, че се касае за недоразумение и съм убеден, че АйСтайл ЕООД ще успее да реагира в срок и съгласно закона.

Благодаря Ви искрено за споделеното мнение, надявам се случаят да е изяснен и Вашият принос към нашата работа да спомогне за още по-доброто обслужване на нашите клиенти.

С уважение:  Йордан Кисимов

Управител на АйСтайл ЕООД

DALT

Уважаеми г-н. Кисимов,

Вън от всякакво съмнение са условията при които Ай Стайл обслужва гаранционно клиентите си. Ако внимателно прочетете моето писмо още веднъж, със сигурност ще установите, че аз не се оплаквам от гаранционното обжслужване, а от очакванията които "ескпертният персонал" създаде у мен.

Ако ми беше казано: "г-н. Колев, слушалките Ви ще бъдат готови след 3 седмици, заповядайте еди кога си да ги получите", бъдете сигурен, че нямаше да си кореспондираме с Вас, а аз като клиент щях да бъда доволен. В случая иде реч за ТРИ безпредметни ходения до Вашият Магазин в МОЛ Сердика, където обикновено работя нямам. За загубеното ми време и за нервите които си създадохме взаимно. Нещо повече, когато персонала не поглежда рекламираната стока, когато записва на хвърчащи листчета телефони и после ги губи, естествено е да получите оплакване от обслужването си.

Моля, още веднъж прочетете моето писмо и вижте за какъв точно проблем Ви пиша.

Иначе, поздравления за изящният стил на писмото Ви, но съм сигурен, че в нашия случай то носи повече вреди.

Нека се опитаме да бъдем повече оперативни и по-малко изящни.

Сигурен съм, че ме разбирате.

Поздрави,
Пламен Колев

E.Bogoev

Цитат на: pkolev - 06-12-2010, 13:21:00
Юнака на смяна ОТНОВО ми поиска телефонния номер и тържествено се закле, че до три дни ще ми се обади.

Без Уважение,
Пламен Колев

А вие готов ли сте "тържествено да се закълнете", че горенаписаното е 100% вярно или имаше нещо от сорта на "Всичко зависи от сервиза, ще получите обаждане от нас веднага, щом новите пристигнат при нас."

П.С. Не съм вложил никакво "изящество" в написаното.

Metal

До колкото миждам Пламен ясно е описал, че слушалките са престоели най-малко седмица в офиса и не е стартирана процедура по обслужването им.

Склонен съм да му вярвам. Нормално е да се случи когато нещата се приемат на ръка и доверие, а после се забутват под бюрото...

Радвам се че господин Кисимов си е направил труда да провери случая и да ни отговори тук. Но докато защитава интересите на фирмата е пропуснал да вникне в същината на проблема.

Wizi

Цитат на: E.Bogoev - 06-12-2010, 18:08:39

А Вие случайно "пича" от щанда на магазина ли сте?

пс
влагам само любопитство в написаното.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

E.Bogoev

Фирмата ни няма щанд, така че ме бъркате с някого.

Wizi

Под "щанд" нямах предвид будка за пуканки като в увеселителен парк, а по-скоро визирах тезгях, присъщ за всеки един магазин.... но явно въпреки това Ви бъркам с някого. Прощавайте за което.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

t0t0

Цитат на: Wizi - 07-12-2010, 12:56:24
Цитат на: E.Bogoev - 06-12-2010, 18:08:39

А Вие случайно "пича" от щанда на магазина ли сте?

пс
влагам само любопитство в написаното.
100%
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
320GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody

E.Bogoev

Добре явно в този форум половината хора са ясновидци. Да, аз съм "пича", който в разказа на клиента е "В недоумение за случващото се". Не бях предупреден от колегите, че са приети слушалки, за да дам какъвто и да било адекватен отговор. Факт е, че отговора ми накрая беше: "Нормално слушалките би трябвало да пристигнат за 3 дни, но все пак имайте в предвид, че ще ви се обадим, за да не се разкарвате напразно". След като не е имало обаждане от наша страна, това автоматично означава, че има забавяне някъде - или някой куриер, или не е имало в наличност в сервиза... всичко се случва. Както г-н Кисимов по-горе бе казал - Законовия срок е 1 месец, който ще бъде спазен. Не мисля, че има какво повече да се коментира в тази тема. И накрая... определено считам най-малкото за неморално, нападки по адрес на колеги, от сорта на "Неграмотни, Немарливи или Не коментирам външният вид".

Wizi

Всичкко хубаво, но не виждам нищо нередно клиент да се оплаче от това, че обслужващият персонал е включвал
"Неграмотни, Немарливи или Не коментирам външният вид" лица. Това си е проблем преди всичко на водещите фимата, а става личен, ако някой се разпознае + му пука за което.  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

E.Bogoev

Както и да е... май няма какво повече да се каже по темата. Винаги ще има недоволни хора, каквото и да се опитваш да направиш за тях, така че аз поне спирам с излишните отговори.

Nistel

По закон трябва да издавате сервизни протоколи а също и да имате книга за записване на рекламациите. Така описан случая може веднага да отнесете глоба поне заради неиздаването на документ.

При всяко положение случая говори лошо за фирмата ви. А стила на отговора и невникването в проблема не подобряват нещата. Очевидно проблема е в немарливия служител и вместо клиента да получи извинение(без значение дали е прав или не) му се натрива носа с точки от закона.  
Hackintosh Intel Core i5 2500K 8GB DDR3 1333 60GB SSD A-DATA SATA3 10.7.3 Lion Vanilla Kernel, iPad Mini 16GB WiFi, Samsung Galaxy Nexus 16GB CM10

fpyyh