Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

27-05-2024, 13:41:59

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 864
  • Latest: ThomasSpori
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 813
  • Online today: 237
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 136
Total: 136

136 гости, 0 потребители

PC -> iPad

Започната от v.bozhikov, 15-12-2012, 15:30:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

v.bozhikov

Здравейте, колеги. От вчера съм горд собственик на iPad 4 и много му се радвам :). След първоначалните емоции дойде време да видя какво може да прави тази джаджа. Прехвърлянето на снимки, музика и филми от ПС на иПада не ми е проблем, но желая да го използвам и за работа. За целта ми е необходимо да прехвърля doc и xls файлове. Четох из форума, но не успях да разбера как става това. Доколкото успях да разбера май е с jailbreak и се тегли от сайт http://apptrackr.cd/ Но пак проблем - не намирам такава програма на този сайт, ще помоля ако някой може да направи една бърза систематизация на процеса за прехвърляне на файлове - различни от възможностите на iTunes. Благодаря Ви !

angelvn

Аз бих си закупил Pages и Numbers.
Така документите освен от iPad/iPhone/iPod/Mac са ти достъпни и през iCloud (можеш да го достъпваш и през браузъра от практически всяко устройство).
И двете програми поддържат широк набор от формати (включително и тези от open office и ms office).
Въпроса е, че Numbers е малко по-ограничен от към функции спрямо Excel.
UI designer and developer

v.bozhikov

Аз искам от настолния си компютър да прехвърля документи на ипада ?

Trimud


v.bozhikov

Цитат на: Trimud - 15-12-2012, 17:12:10
Dropbox
доколкото разбрах това приложение служи от ипада да кача файлове в дропбокс ?
На мен ми трябва след като вържа ипада и пс-то да си прехвърля файл от пс-то на джаджата ?

DALT

Божинов, може би е време да осъвремениш познанията си :)
В момента актуален начин (донякъде по-добър) за съхранение на файлове е да правиш това в облака. Облака представлява група сървъри (обикновено някъде на майната си) за съхраняване на информация, движени от съответния софтуер.

Така твоето желание за прехвърляне на файлове от ПЦ на Пад се обезмисля, защото облака може да се вижда като отделен маунт пойнт (диск) на всяко устройство - ПЦ, Мак, Таблет, телефон... По този начин избягваш разхарването на файловете и удобството е по-голямо. Разбира се, това важи докато имаш интернет :)

Всички големи в бранша си имат някаква облачна услуга. Apple - iCloud, Microsoft - SkyDrive (Azzure), Google - Google Cloud и прочие. Има и други, разбира се. Коя ще ползваш си зависи от теб и от предпочитанията си.

Сега вече може да питаш :)


iNtaCt

И никой не ти спомена до сега, че това нещо наречено "jailbrake" не е за ядене  и го няма за твоя iPad :)

ncrachev

Аз ползвам облачна услуга и Smart Office2, има го в стора и е
безплатно. Много удобно приложение за работа с Windows
файлове, за мен Pages-Numbers е доста по-неудобно.
MacBook Pro 2.5 GHz Intel Core i5

rhino92

ако е Read only може да ползваш Google Drivе. Теглиш приложението и на айпад-а и на РС-то. Качваш си желания файл в папката на РС-то даваш refresh на пада и то е там. Когато го отвориш веднъж на айпада докато е вързан към интернет можеш да го ползваш и в офлайн режим. Става за excel, word, mp3, txt и други разширения.

faire

Преди ползвах (а и още го имам качено, но само си седи) quickoffice pro от appstore.
Иначе имам купен и pages. Не бих си го купил по принцип, но ми беше нужна подобна програма, за да си напиша една курсова работа докато бях в щатите без комп и без джейлбрейк :) Та с 2 думи - не си е работа писане на повече от 2 стр. със софтуерна клавиатура..
За ексел не ми се е налагало да ползвам таблета и не съм сигурен също доколко е удобно. На ексел доста работя, но винаги на лаптопа.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.