Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 03:08:27

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 579
Total: 579

579 гости, 0 потребители

Някой знае ли нещо по въпроса?

Започната от kachaka, 14-06-2011, 18:43:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

kachaka

Става въпрос за следното...От Мтел е взет iPhone 4 с договор за 2 години като е платен в брой цялата сума още в началото когато се сключва договора. Питам операторите: ако се откажа от договора /примерно заминавам за чужбина/ каква неустойка ще трябва да платя? Те отговарят: трябва да заплатите месечните таксите за до края на договора - в случая 35лв. x 24м. = 840лв. Питам ги защо да ги плащам при положение че няма да ползвам услугата, а телефона е платен в брой??? Тогава започнаха да шикалкават и казаха че ще проверят и ще ми се обадят, но такива били условията по договора! Някой знае ли със сигурност точно как стоят нещата? Съгласен съм, че трябва да има някаква неустойка, ама чак пък таксите за 2 години?!
Благодаря!
Mr.Bean

HQ

Ами то това го дъвчат от години! Не можеш да избяхаш от месечните такси на който и да е договор на мтел. А при положение че телефона е платен,то все едно си взел мтел релакс и си го сложил в старата си нокия 1100,ако има план с такава месечна такса,то няма нищо общо с телефона в случая.
Много е съмнително 35 лв такса, трябва да имаш безплатни 3G разговори с целия свят ...
Например аз преди няколко месеца спрях да им плащам и сега чакам да дойдат да ме търсят. Айде да видим кой ще е по-приказлив в съда  ::)

DjToYs

На мен пък ми бяха казали всички такси до края на договора но без ддс. В тази държава дори и служителите на мтел незнаят как  стоят нещата, и не само в мтел със всичко е така.

Wreck

Цитат на: kachaka - 14-06-2011, 18:43:06
Питам ги защо да ги плащам при положение че няма да ползвам услугата, а телефона е платен в брой???

Защото си подписал договор за 2 години за картата. Ако не искаш да я ползваш си плащаш таксите до края на договора и си готов. Какво го мислиш толкова, договора си е договор. Да си го мислил като си го подписвал.
An apple a day keeps the doctor away!

Lycan

... един хванал Господ да му изпълни желание и си поискал 10 х*я. Готово, погледнал надолу и радостен понечил да си тръгне...
- Чшш, аз ли ще ти нося кофите с т*ците - рекъл му Господ

dcc

Цитат на: HQ - 14-06-2011, 18:54:47
Например аз преди няколко месеца спрях да им плащам и сега чакам да дойдат да ме търсят. Айде да видим кой ще е по-приказлив в съда  ::)

За съжаление,не се церемонят много,продават ти дълга на кредитна "фирма" която си търси задълженията доста ефективно.Първо ти се обажда и ти обесняват ситуацията с не повече от 2-3 думи,след това ти казват с не-много любезен глас да отидеш да си платиш сметката в Мтел,след това да им се обадиш на номера от който те търсят и да им издиктуваш номера на касовия бон/фактура,ако не сториш това за което са те "помолили" ти казват,че лихвите вече са започнали да текат и т.н.Абе не е приятно,мои приятели вече преминаха през този ад.
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

angelvn

Решението е просто - като ходи в чужбина, може или да си пусне роуминг, или да даде картата на баба си/майка си... някаква рода там.
Поне да не идат парите на халос.
И аз съм вързан по този начин към Мтел, но не се оплаквам - екстрите, за които си плащам месечната такса ме устройват точно и дори икономисвам.
Затова хората ви дават договора да го прочетете и подпишете(или не ако не ви устройва), а не да вземете химикалката и с маниера "дреме ми за тоя договр, аз пич ли съм или кво" да дадете автограф. И после да мърморите, че са ви преметнали - Сами сте се преметнали! ;)
UI designer and developer

HQ

е да ама ... аз имам да плащам 60 лв от януари до юни, и някак си не мога да си обясня каква ще е тая кирия дето да подпиша за нея и да плащам 35 лв стартово на месец ...

Wreck

А  ... точно така! Напълно съгласен. Накои хора, все едно като са подписвали с пистолет на главата са ги насилвали. И после мърморят. На който не му харесва, има достатъчно алтернативи.
An apple a day keeps the doctor away!

kachaka

Кирията е 1000мин. към Мтел 100меин. към останалите и Неограничен интернет/3G/ това е за 35лв. на месец! SMS i MMS няма да ги споменавам. Та рекох ако някой се е оправил по някакъв начин да каже, ама явно няма начин...
Mr.Bean

shaman

Леко поразчистих темата.

kachaka

Mr.Bean

angelnenov1988

Цитат на: kachaka - 14-06-2011, 18:43:06
Става въпрос за следното...От Мтел е взет iPhone 4 с договор за 2 години като е платен в брой цялата сума още в началото когато се сключва договора. Питам операторите: ако се откажа от договора /примерно заминавам за чужбина/ каква неустойка ще трябва да платя? Те отговарят: трябва да заплатите месечните таксите за до края на договора - в случая 35лв. x 24м. = 840лв. Питам ги защо да ги плащам при положение че няма да ползвам услугата, а телефона е платен в брой??? Тогава започнаха да шикалкават и казаха че ще проверят и ще ми се обадят, но такива били условията по договора! Някой знае ли със сигурност точно как стоят нещата? Съгласен съм, че трябва да има някаква неустойка, ама чак пък таксите за 2 години?!
Благодаря!

Здравей, имал съм подобен случай. Отидох навън и нищо не им платих. Оставих на баща ми да ми плати сметките все едно съм си тука(т.е. само месечните такси) да ама той забравил и като се върнах стана следното. Сложиха ми неустойка в размер на 10 или 15 лева май беше за да ми активират телефона отново + неплатените такси по договора.
Т.е. би трябвало да ти искат само таксите, които по договора ще платиш + някаква неустойка за да ти спрат и активират телефона отново, нещо такова трябва да е.

Доктора

Здравей.
Първо никога не съм бил доволен от М-Тел. Не казвам че Глобул не крадат, ама по-умерено. Според мен най-евтино ще ти излезе да си вземеш телефона от чужбина. Като дойдеш тук за 20 мин си го отключил и всичко е Ок. Като се замислиш парите които ще им дадеш през 2те години, не съм сигурен но май са повече от колкото е у-то в чужбина. Ти си реши, но лично горещо препоръчвам да се махнеш от М-Тел.

Поздрави Доктора.

kachaka

Благодаря за съвета, но не става въпрос от къде да си взема телефон...аз съм си го взел от вънка, а тук става въпрос за приятел който си го е взел вече от Ментел и се чуди как да се махне най-безболезнено от тях. Знам, че Ментел най-много крадат, но как да отида към друг оператор като 90% от контактите ми са към Мтел??? Просто не ме устройва.
Mr.Bean