Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-05-2024, 20:47:28

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 863
  • Latest: solar_pjon
Stats
  • Общ брой публикации: 82 657
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 497
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 104
Total: 104

104 гости, 0 потребители

Консултация за MacBook

Започната от ziggy, 06-05-2012, 18:38:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ziggy

Здравейте!
Понеже не съм имал мак досега, а и нямам към кой да се обърна, реших да задам въпросите си тук.
Утре ще пратя лаптопа си по Еконт с новата им опция 'бартер', като на следващия ден ще получа/да се надяваме  ;D/ Macbook A1181.
Въпроса ми беше, какво е препоръчително да гледам, за да добия представа за лаптопа?
П.П.: Продавача ми каза, че когато е на зарядно батерията не се зарежда..Има ли начин да разбера, дали проблема е в батерията /той твърди, че със сигурност проблема е в нея/?

Благодаря! .)

ziggy

Размяната се отлага за петък, така че ще се радвам, ако все пак има някой, които да ми даде някой-друг съвет .)

dcc

Като кликнеш върху ябълката-Аbout This Mac,отиваш и кликаш на Power,там можеш да видиш състоянието на батерията като на този скрииншот
http://km.support.apple.com/library/APPLE/APPLECARE_ALLGEOS/HT1519/HT1519-system_profiler-cycle_count-002-en.png

Би трябвало ако батерията е за смяня да си пише Service battery(и фабричният капацитет да е намалял значително),но ако пише status:normal  няма да е от нея.
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

ziggy

Благодаря.
А знаете ли, ако проблема е другаде, какъв би бил и евентуално колко би ми струвал ремонта?
И има ли някои други неща, които е добре да погледна, за да добия представа за здравето му :)

П.П.: Надявам се не съм нагъл и смешен с темата си..просто това е единственото място, където мога да отправя въпросите си :)

diley

Аз съм си патил от такъв мак и проблема изобщо не беше
в батерията...
Накрая се наложи да поръчам дъно.
При мен обаче показваше, че няма инсталирана батерия, след което (1 ден) спря да работи и на захранване.
Сега вече работи почти година, но се наложи да сменя и конектора, в който влиза зарядното (15лв.), защото беше нагорял и не даваше контакт и съответно имах проблеми със зареждането. Моят съвет е да пробваш и огледаш всичко много подробно, рестартирай, изключвай-включвай пак, защото после е много непртиятно :)

ziggy

Цитат на: diley - 08-05-2012, 16:38:04
Моят съвет е да пробваш и огледаш всичко много подробно, рестартирай, изключвай-включвай пак, защото после е много непртиятно :)
Да, но точно затова пуснах тема тук, понеже съм имал доста малко контакт с мак и не зная къде да ровя .))

dcc

Цитат на: ziggy - 08-05-2012, 16:44:59
Да, но точно затова пуснах тема тук, понеже съм имал доста малко контакт с мак и не зная къде да ровя .))

По-добре въобще не си купувай нещо което да трябва тепърва да правиш ремонти по него,и както се казва ако имаш и малко съмнение,не купувай!
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

ziggy

Трябва ми за музика и ми е доста наложителен...
А ако единствената грижа, е да му купя батерия - не ми е проблем :)

gaboss

А моя съвет като добавка на колегата DCC e изобщо да забравиш такива бартери по ЕКОНТ.
Око да види, ръка да пипне. И до поне за няколко часа.(а най-добре дни)
То по телефона или във форум всички си хвалят стоката, но освен от проверени хора за които има положителни отзиви (и то пак лично) аз не съветвам да се взима. Още повече, че и ти му пращаш твоя техника, която не се знае той пък как ще тества.
Щото освен с мерака за по-добра машинка можеш да си останеш и с лошият вкус в устата.

ziggy

Прави сте, не мога да не се съглася...Но желанието да имам мак сякаш е по-силно  :-\
А и шанса да го имам по друг начин е почти невъзможно

gaboss

Като си толкоз мераклия, да не е на луната този с който правите размяната?
Качваш се на влака (ако ти е скъпо с кола) клатушкаш се 1-2-3-4 часа насам и натам, но в крайна сметка виждаш човека който ти го продава, пробваш каквото се сетиш, той пробва това което ти му даваш и няма това-онова после.
Форумите са пълни с истории как някой си пратил телефон или лаптоп за бартер, другия взел поръчката, а самият той не пратил нищо.
И следват едни дъъълги теми обилно поръсени със сълзи.
Аз лично съм горял но за малки суми -50-60 лв както в БГ така и в EBAY заради мерака да притежавам някоя джаджа.
Накрая от спортна злоба си оправя машинката (както diley), но парите които съм дал са колкото да си купя здрава  ;)

В крайна сметка, все пак ти си решаваш, но поне прегледай мненията за продавача и колко теми има пуснати.

ziggy

Работата е там, че е чак в Русе, а аз съм от София и просто ми се струва безмислено..
А колкото до бартера, както съм написал по-горе услугата е нова, вещите се разглеждат по едно и също време/посочено предварително, удобно за двете страни/ в 2та офиса, осъществявало се връзка и само ако и двете страни са съгласни с вещите, които разглеждат, тогава падат наложените платежи и осъществява размяната.)