Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

17-05-2024, 22:41:23

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 656
  • Общ брой теми: 9 811
  • Online today: 488
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 401
Total: 401

401 гости, 0 потребители

проблем след инсталиране на "почистваща" програма

Започната от svetleto_k, 21-05-2011, 00:51:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

svetleto_k

здравейте,
имам MacBook Pro със Snow Leopard. когато го купих преди 8 месеца изтеглих CleanMyMac, но опитах само безплатната версия и забравих за нея. Преди няколко дни по невнимание натиснах бутон за сваляне на MacKeeper, не я купих, но и не бях сигурна как да я деинсталирам и вместо това си купих лиценза за CleanMyMac (който ми бяха препоръчали), пуснах я да сканира и да изчисти каквото ненужно има. Ден след това започна да се затваря активна страница на Сафари и да излиза съобщение за грешка, после започна и IPhoto да ме изхвърля, екрана става син и директно преминава в състояние за Log in. рестартирах и в десния горен ъгъл излезе съобщение Your Mac's disc space is being wasted by junk files, при кликване върху него се отваря интернет страница за закупуване на Mak Keper. ако някой може да даде съвет какво да правя!

Lycan

изтрий ~/Library/LaunchAgents/com.zeobit.MacKeeper.Helper.plist

или ползвай AppZapper

Becko

Това не го разбирам ... да плащате за софтуер, от който нямате нужда.

Каквото има нужда да се почиства се почиства от ОСа и потребителите нямат никаква нужда да инсталират подобни програми. Същото важи и за антивирусни или интернет защити.

Ако успееш да си оправиш ОСа просто не спагай подобни неща :)

iLili

И аз това щях да кажа - защо са ви тези почистващи програми? Само създават проблеми. Години наред си имахме мирно съвместно съществуване с mac os, докато един ден някой ме нави и мене да "почиствам", за което веднага съжалих. Изхвърлих без никакво угризение всичкия боклук - почистващи, антивирусни и тем подобни и всичко си дойде на мястото. Сега спя спокойно.  :)
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

dcc

Просто им е "скучно" под OS X на виндоуз потребителите и затова инсталират подобни гадости да си отварят работа :)
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

svetleto_k

благодаря, Lycan! дано това разреши проблема
а за разбирането... ами аз ако разбирах малко повече нямаше да се доверявам на глупави съвети и да инсталирам ненужни измислици  ;)

gaboss

То за разбирането е малко сложна ситуацията.
Хем никой не се е родил научен, хем ако видите надпис "Ние мислим за теб, свали си гащите и се наведи", бързо ще разберете. за какво точно са си мислили хората. И че е доста по-различно от това, което вие сте си мислили :)

svetleto_k

следвайки съвета на Lycan мислех, че съм оправила нещата, но изглежда не е съвсвем така. след една седмица безпроблемна работа пак започна да затваря прозорец и да преминава в екран log in  :'(

dkmi

Стартирай DiskUtility (Намира се в Applications -> Utilities), после избери основният харддиск (обикновено това е Macintosh HD) и натисни бутона "Repair Disk Permissions".