Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 23:29:12

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 458
Total: 458

458 гости, 0 потребители

Заключен MBP със iCloud

Започната от stankov.s, 23-12-2014, 14:38:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

stankov.s

Привет !
Имам следната дилема. Със служебен MBP OS 10.9.5 съм. Стария "колега" е заключил iCloud със собствена парола и меил, на който се изпращат съобщенията за забравена парола. На абонамент сме за Adobe и когато изтече абонамента ще се налижи да го подновя. Някаква идея за това как да вляза в iCloud ?
MacBook PRO Late 2007 Happy user :) !

Adamov

Без потребителското име и парола НЕ МОЖЕШ да влезнеш по НИКАКЪВ начин :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

stankov.s

Благодаря Adamov, според теб добре ли ще е да създам нов iCloud ID за да мога да купувам абонамента към Adobe ?
MacBook PRO Late 2007 Happy user :) !

arnold

Не е ли по-лесно да звъннеш на колегата и да го помолиш учтиво да премахнете акаунта:)
Real Mac mini

stankov.s

Боя се, че раздялата с работодателя не е била особено дружелюбна, а ние не се познаваме с бившия колега лично и просто няма да ми я даде.
Колебая се да направя ли преинсталация и да купувам Adobe през новосъздаден iCloud акаунт ? Поне имам паролата за админският профил.
MacBook PRO Late 2007 Happy user :) !

bboyg

Паролата за админския профил няма да ти помогне особено. Към момента целия компютър си е собственост на колегата, който ако реши да прави мръсотия може да го направи неизползваем, и то дистанционно.

angelvn

Аз ли разбирам погрешно или... става на въпрос за закупен абонамент за Adobe CC с мейл от @icloud.com/@me.com. Като на същия мейл му е сменена паролата от първоначалния му собственик, и това не касае самия компютър.
В случай, че съм разбрал правилно: единствената ти опция е да си направиш изцяло нов абонамент към твой мейл, пък дали мейла ще е този от Apple ID-то ти, Gmail, Hotmail, Yahoo, ABV - значение няма да има.
Докато бившия ти служител/колега има достъп до акаунта към Adobe ще има достъп и до работните ти файлове - имай го това в предвид в случай, че ползваш Cloud услугата към абонамента.
UI designer and developer