Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

13-05-2024, 06:52:38

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 485
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 368
Total: 368

368 гости, 0 потребители

Покупка на нов Iphone 6S от Америка - съвет

Започната от Mafiozo, 10-03-2016, 13:38:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Mafiozo

Здравейте колеги, предстой ми пътуване до САЩ (Лос Анджелис, ако е от значение) и явно съдбата си знае работата и преди 2 седмици ми се спомина 5цата (проблем с baseband-a). А и пък вече си е стар телефона и му идва ред за смяна. Та на въпроса, понеже нямам много време да правя задълбочени проучвания, ако можете да ми кажете как е най-изгодно да го взема и така, че да работи в Европа. Бегло успях да прочета, но не знам колко е старо инфото, че телефоните от САЩ са кодирани, но само за територията на Америка и в Европа си работели. Аз няма да го ползвам другаде извън Европа (поне така си мисля, кой знае). Избрал съм 6S 64gb Space Gray. Интересува ме цената му в САЩ с договор и без договор. Тоест кое е по-изгодно и как мога да го взема. Принципно имам и приятел който живее постоянно в САЩ, но не съм говорил с него за договор и тн. Тоест ако може да ми разясните какви са ми опциите на покупка на този апарат и дали примерно мога да го взема с някаква предплатена карта и да я махна като се заприбирам обратно. Благодаря ви предварително.

Fifata

Има поне 10 теми по този въпрос. Вместо да задаваш ненужни въпроси, ползвай търсачката.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Mafiozo

Ами изчетох ги (ползвах търсачката) и както и очаквах, нямаше първо нищо конкретно (поне от това което успях да намеря), второ информацията е доста стара поне 1 година назад  във времето и трето моят казус е малко по различен от общия ... Но мерси за "помощта"

Fifata

Като гледам какви си ги писал. Как да ти отговори човек който живее в България, на какви пари се продава нещо в САЩ? Защо ние да ти търсим информацията в гугъл, като можеш и сам да си го намериш.
Ако си вземеш телефон от оператор ще е заключен както е и в България. Ако си го вземеш без договор и Sim free ще работи в цял свят.
А явно толкова и си и ползвал търсачката.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Fifata

6S Space gray в америка е $749.00 или по добре си го купи от тука.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Mafiozo

Ами предполагах, че някой има информация от 1ва или 2ра ръка тук. И може някой скоро да е ходил, това, че живеем в България не означава, че не пътуваме ;) Поне вече е така... Аз тази информация от Гугъл я търся от вчера, интересуваше ме конкретно условието с договор и докарването само на апарата тук и сравнение с общия случай на покупка. А още по-конкретно беше, че ако го взема на договор и взема апарата с мен тук, е ясно, че телефона ще е заключен към оператор там, но понеже ползвах търсачката и видях мнения, че има случай когато тел. е заключен към оператор, но само за територията на Америка и в Европа работи...
П.С. Само не разбрах с какво съм виновен за киселото настроение ?

Fifata

Такова нещо като заключен само за Америка или само за Европа не съществува, освен в началото телефоните на Verizon, ама и те вече си имат слот за карта и се разкодират.
Не съм кисел, ама както казах има доста теми по тоя въпрос с iPhone от Америка и не е нужно всяка седмица да пишем едно и също нещо.
Цените си ги гледаш в сайта на оператора или магазина и както казах, ако ще взимаш телефон с договор има някой трудни оператори за разкодиране, че даже и такива който въобще не си отключват телефоните. Докато ако го вземеш без договор, по добре си го купи от тук. В продавалника има доста оферти като погледнах и излизат на по добра цена от колкото от Щатите да го вземеш, а и поне си имат гаранция в България и то 2 години, а не само 1 година към Apple и ако от creative center се заядат, може и да не ти го вземат гаранционно.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Mafiozo

Ето това вече е конкретен отговор, който ми върши работа. Аз я видях, просто конкретно за Iphone от Америка темите, последната според търсачката беше от 01.2015... Предположих, че нещо се е променило, както и да е. Мерси за съвета.

faire

Колегата е прав, че е писано много пъти по темата във всеки епъл/айфон форум, не само тук. Едно време, когато нямаше официален дистрибутор за айфон в България, излизаше най-евтино от САЩ (че дори и от ЕС) да се купи, дори официално да е от Епъл.
Сега вече не стоят така нещата. Теленор (а преди и Мтел) го предлагат на що-годе добри цени с не лоши планове. По ОЛХ и форумите като цяло лесно се намира нов апарат на сносна цена. 1 г. гаранция важи навсякъде само по сериен номер. Друг негатив за купуване от щатите е скокът на долара в последно време, който почти се изравни с еврото. Също така във всеки щат има и ~5-12% данък, който си го плащаш на място в магазина и не се обявява на сайта. Като прибавим и че тук имаш 2 г. гаранция + (евентуално) усвояване на ДДС, вече изобщо няма смисъл да се купува от чужбина, освен ако не купуваш новия модел в деня на излизането, а сега в случая не е така.
В щатите все още може да се намери по-евтино в ибей, но трябва да ти търси някой, който е запознат с нещата. За най-сигурно - factory unlocked brand new in box.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.