Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

17-05-2024, 20:47:53

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 656
  • Общ брой теми: 9 811
  • Online today: 488
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 366
Total: 366

366 гости, 0 потребители

Въпрос относно TV и Apple Cinema Display

Започната от Stan, 09-09-2012, 23:57:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Stan

Привет българи!  :o
Имам кратък въпрос
Имам 24" Apple Cinema Display... kakъв е начина да гледам телевизия през него...
(свързан е със MacBookPro)
Merci на помагащите  :D
Миг невнимание-цял живот умрял!

Stan

Come one !!! Any  :o никой ли няма този дисплей  :'(
Миг невнимание-цял живот умрял!

Wizi

Здравей Българино!  :o
Проблемът въобще не опира до това дали някой има този дисплей или не, а в това, че директно той самият не може да бъде използван за телевизор. Трябва му външен TV тунер, което най-вероятно би било най-удачното и евтино решение, но ще трябва да го откачаш от Мак-а и закачаш обратно когато свършиш да гледаш TV. Друг вариант е да вградиш TV тунер в самия Мак, нещо примерно на Elgato, което гарантирано ще работи с Mac OS X.

Друг вариант аз лично не се сещам.

Pozdravi!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

fpyyh

има външни тунери с pass-through, можеш и да не откачаш, само да сменяш. вариант 2 е да гледаш някаква форма на iptv, вече има разни предложения.

Stan

Цитат на: fpyyh - 20-09-2012, 10:39:53
има външни тунери с pass-through, можеш и да не откачаш, само да сменяш. вариант 2 е да гледаш някаква форма на iptv, вече има разни предложения.
Може ли ми разясниш малко за този външен тунер...позволява да гледаш ТВ в прозорче на мака докато си браузваш примерно ли? Може ли да ми дадеш линк да видя за какви пари става на ?
И как се свързва с монитора .. с някакъф преходник дето завършва на HDMI ли ? И после HDMI- mIni display port кабел ?
Мерси много.
Миг невнимание-цял живот умрял!

fpyyh

имам предвид някакъв такъв тунер - http://dx.com/p/standalone-analog-tv-tuner-box-with-remote-high-resolution-1680-1050px-view-tv-on-lcd-without-pc-12257?item=1, но с изходите, които ти трябват
с него избираш или телевизия, или компютър, но не и двете. иначе има и варианти като елгато usb тунер - http://www.elgato.com/elgato/int/mainmenu/products/tuner/DTTdeluxe09/product1.en.html, но такъв ще е по-скъп и ще трябва да работи някакъв софтуер на компютъра. плюс е, че можеш да записваш видео

Stan

#6
Чесно казано не ме бъркат парите...просто пак се извинявам..хич не съм час с техниката..само купувам и се  наслаждавам.. Тва първото е евтничко, да.. Но с какви изходи трябва да го търся.. и няма ли да се налага да ползвам малка сателитна чиния заради сигнала ?
Това второта по ме кефи като удобство, защото на дисплея има USB вход. Дали софтуера идва с него като се купи.. и къде е тунера в тв амалкото нещо.. къде се запазват каналите, настройките...и ми харесва, че няма да с еналага да сменям всеки път ТВ и Мак.
Мерси  ::)
Миг невнимание-цял живот умрял!

fpyyh

ако парите не са проблем, елгато определено е по-елегантното решение. важно е и каква телевизия искаш да гледаш, защото в момента има два ефирни стандарта - цифрова и аналогова и каналите не са много (в софия). за кабелна или сателитна телевизия би ти трябвал също различен тунер, елгато има всякакви модели и всички вървят със софтуера.

ако имаш hdmi вход евентуално най-изгодно и с най-много канали ще е нещо като hdtv приемника на булсатком - http://bulsat.com/hdtv.php, но пък няма да можеш да гледаш в прозорец.

Stan

мерси много ! Днес след дълго мислене реших, че искам 2те неща да са отделно.. т.е интересува ме този тунер на Булсатком и да го бракосъчетая със синема дислплея  :laugh:
До колото видях предлагат 6-7 канала само HD..другите като Нова, Бтв са си с нормално така ли ?
И ако си го взема ще ми трябва ли и сат.чиния ?
и какви кабели
е трябват от тунера към монитора ?
Приятен ден  :-*
Миг невнимание-цял живот умрял!

dreben

Темата малко се измести и моля да бъда извинен за добавките.
Относно това, дали има по качествен сигнал от този на сателитен приемник - мисля че няма да има спор. Не бих те съветвал да си вземаш Булсатком, поради мнооооого причини. Аз не мога да се похваля с финансови възможности, но винаги съм имал най-хубавото - "Dreambox". С Булсатком си ограничен, каквото ти позволат, това гледаш. Естествено че ти трябва сат.чиния, кабела HDMI си върви с приемника. И само една малка подробност. От няколко месеца съм на работа във Фуертевентура и си гледам телевизия от моя приемник, намиращ се в България. Единственото условие е: да имам Интернет и на двете места :D Dreambox - Приемника, който може всичко!
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

fpyyh

за съжаление като гледам булсатком е съвсем невъзможно с този монитор - http://support.apple.com/kb/SP502, както и повечето други варианти, май има само един вход. другият проблем е в звука, не знам дали преходниците Mini DisplayPort - HDMI включват и него или само видео.
за dreambox съм чувал хубави неща, но аз лично не гледам телевизия - спортът и филмите ги има онлайн

Stan

Мерси..Булсат ми стигаше като канали, но щом не е съвместим  и не е сигурно ще има ли звук го оставям на страна...
fpyyh - Елгато как работи..трябва ли му чиния и какви канали ще хващам ? Или е през интернет ?
тази Dreambox е пак с чиния или ? И какви канали мога да гледам с нея ?
Знам, че много питам, но само тук мога да попитам и д ами кажат, защото този дисплей не е обикновен ТВ :/
Миг невнимание-цял живот умрял!

fpyyh

http://www.elgato.com/elgato/int/mainmenu/products/tuner/hybrid08/product2.en.html - като гледам този ще ти предостави най-много възможности - цифрова и аналогова ефирна и цифрова и аналогова кабелна.
за dreambox не мога да кажа нищо конкретно

Stan

И това просто си го пухам в мак-а и имам ТВ ? Без интернет, без сат.чиния ?
Миг невнимание-цял живот умрял!

Wizi

Да, но само ефирните TV канали, които в момента ако не се лъжа в България са 6 броя или ако греша ще е нещо много близко до тази цифра.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD