Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 22:49:27

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 712
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 690
Total: 690

690 гости, 0 потребители

Питане за mighty mouse

Започната от dau, 17-10-2008, 20:06:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

dau

Значи имам проблем със скролирането и топчето на мишката, от тези с кабел е.

Интересното е че хоризонталното скролиране си работи без грижи, проблема е само вертикално. Пробвах да чистя топчето търкайки я с надолу главата и чистейки някакви боклучета но проблема си остава.

Някой да се е занимавал и да е достигнал до работещо решение? Четох че не е хубаво да се отваря и след това не работи като хората? Някой да има реално работещи наблюдения :)

готов съм за всякакви работещи съвети :)

XXwolf

тук имаше доста съвети

dau

ами търках я така ама няма нещо ефект много...

от това което видях ако я отвориш трябва да се лепи ли после?  :roll:

yamahadrums

Да, трябва да се залепи. След известно време пак трябва да я счупиш и после пак да я залепиш.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

DUDE

Преференциите верни ли са. Да не се е разместило нещо в скрол опциите.
Сигурно си го проверил, но  да си питам.

MacPro 4.1@5.1

dau

преференциите са ок :)

ако въртя много активно може и да скролне малко вертикално :)

DUDE

off: Ми включи на втора де. :)
MacPro 4.1@5.1

Icko2

Май единственото решение е да я отвориш. Аз така направих с моята и сега периодично си я почиствам. Много е гаден тоя скрол. След това й слагаш някакво обикновено лепило за листа да речем, а не от тези силните и си готов. Лепилото ще държи долната част и, когато искаш пак да я отвориш няма да имаш особени затруднения. Има филмче в youtube  как се прави системата. Не е сложно.

Успех!
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

dau

ами явно се е видяло че ще се отваря макар че не ми се искаше...

greench

#9
За да не отварям нова тема ревих да пиша тук.
Та ... купих си wireless mighty mouse, но след като реших да използвам страничните бутони установих, че те са ядски 'твърди' сравнение с обикновената mighty mouse. Ако реша да настина само единия, няма начин да го натисна без мишката да не се измести настрани. Тези 'твърди' бутони ми се струват доста нетипични  за Apple. Нека някой който има wireless mighty mouse да сподели дали и при него е така или просто тази има някакъв дефект  :-X

deezel

Така е, при безжичната се натискат доста по-трудно.
Darin Dimitrov - Download.BG Magazine
iMac 24', MBP13, iPhone 4 32GB FW 4.3.3 PWNED, iPod 5.5G white 30GB, iPod Shuffle and a lot more.

Wreck

При безжичната това не са точно нормални бутони.
1. Не може да се натисне само единият а се натискат и двата.
2. Самото натискане се нарича "Squeeze", демек стискане (или подобно). За това са "твърди" или по-скоро нарочно е направено така. Шокаритетка на Ябълката.

Squeeze the sides to launch Exposé and more.

Поздрави
An apple a day keeps the doctor away!

greench

1. извинявай, но ти стискал ли си я безжичната да видиш колко е шокаритетно ?!?
2. може само единия.
3. ако беше ползвал дори и с кабел щеше да знаеш, че може и само единия!

Wreck

А сега де ...
1. Ти му казваш, че е предвидено това нещо да се натискат двете едновремено и да имитира "стискане", то ти говори, че можело само единият да се натиска.
2. Може да се натисне, да. Ама дали ще натиснеш само едното или и двете все ще ти пуска едно и също нещо. Ако ми кажеш как може да си настроиш единия бутон да отваря едно, другият друго, ще ти бъда благодарен, че съм научил нещо ново.
3. Не ти е удобно и мишката ти се измества и т.н., пак защото не е предвидено да натискаш самото едното. Честно казано е адски неудобно да натискаш само едното.
4. Като се има предвид, че това "It Squeezes, Not Squeaks" го рекламират навсякъде, вкючително и на кутията и т.н. е трудно да се пропусне.
5. Това с шокаритетното беше ирония. И аз не съм очарован честно казано от мишката им. Както много други, се бръкнах с толкова парички за мишка, защото мислих, че ще е толкова добро, колкото другите им продукти. Останах малко разочарован.
6. Иронията е привилегия на интилигентните.
7. Изреченията почват с главна буква.
8. Малко не ми достига за 10 точки!
9. :)
10. Успях. Не го взимай толкова навътре, не съм ти отговарял да се заяждам. Моя грешка.

Поздрави
An apple a day keeps the doctor away!

deezel

Аз си го казвам - мишката на Apple е отвратителна. Един плъх за 10лв от близкия гаражен "IT магазин" върши по-добра работа. Единствено скрол-сферата е добро попадение, но за нейните проблеми знаем всички. Сега съм с Logitech MX Revolution и съм най-щастливият човек на света. ;D
Darin Dimitrov - Download.BG Magazine
iMac 24', MBP13, iPhone 4 32GB FW 4.3.3 PWNED, iPod 5.5G white 30GB, iPod Shuffle and a lot more.