Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-05-2024, 14:49:45

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 864
  • Latest: ThomasSpori
Stats
  • Общ брой публикации: 82 664
  • Общ брой теми: 9 813
  • Online today: 197
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 166
Total: 168

166 гости, 2 потребители
Lacho, AntonNig

опит с iPad

Започната от mehudi, 16-05-2010, 17:31:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

mehudi

здравейте,

някой има ли опит вече с iPad? интересуват ме няколко неща - мисля да го ползвам за четене на мои pdf и djvu файлове, чат пат сърфиране и още по чат пат разглеждане на docx и xlsx файлове (добре де, и някоя и друга картинка/графика). има ли проблем с това и как се справя ? не искам да ползвам itunes store и не искам да съм ограничен от apple.

моля за споделяне на опит.
curiosity has killed the cat

elwin

#1
Справя се страхотно, не съм пробвал само djvu.
Не е нужно, а и няма как да си ограничен, т.к. има jailbreak вече, всички apps може да теглиш безплатно от http://apptrackr.org

Много е бърз, аз му накачих много музика, всичките ми снимки, към 40 apps, видео и какво ли още не.
Има си добавки за пълен мултитаскинг.
Откакто съм го купил само ме изненадва приятно.

Прегледай тази тема: http://www.apple-bg.com/forums/index.php?topic=8927.0

Заслужава си да го имаш, само е хубаво да го ползваш с калъф и предпазно фолио. Аз го държа с фолиото с което беше в кутията, само съм му изрязал 2-а отвора за изходите за звук и зареждане. Фолиото върху екрана никак не пречи и не се усеща, даже е по-леко за работа. Ще гледам скоро да си купя от калъфите тип папка, които имат и фолио, китайските са до 10-15$ в ebay, до тогава ще си го ползвам така.

Това е общо взето, ако нещо те интересува още - питай  ::)
Apple MacBook Core 2 Duo 2.26 13" (Uni/Late 09)
Apple iPod 5G (with Video) 30 GB
Apple iPad Wi-Fi 16 GB
Моето PC - още не знаех какво е Mac

mehudi

Цитат на: elwin - 16-05-2010, 17:45:16
Справя се страхотно, не съм пробвал само djvu.
Не е нужно, а и няма как да си ограничен, т.к. има jailbreak вече, всички apps може да теглиш безплатно от http://apptrackr.org

Много е бърз, аз му накачих много музика, всичките ми снимки, към 40 apps, видео и какво ли още не.
Има си добавки за пълен мултитаскинг.
Откакто съм го купил само ме изненадва приятно.

Прегледай тази тема: http://www.apple-bg.com/forums/index.php?topic=8927.0

Заслужава си да го имаш, само е хубаво да го ползваш с калъф и предпазно фолио. Аз го държа с фолиото с което беше в кутията, само съм му изрязал 2-а отвора за изходите за звук и зареждане. Фолиото върху екрана никак не пречи и не се усеща, даже е по-леко за работа. Ще гледам скоро да си купя от калъфите тип папка, които имат и фолио, китайските са до 10-15$ в ebay, до тогава ще си го ползвам така.

Това е общо взето, ако нещо те интересува още - питай  ::)

非常感谢, т.е. благодаря много
curiosity has killed the cat

iPavel

#3
Простете, че пиша на латиница, но попаднах на тази тема докато си брауз-вам с iPad-а, на които все още ниамам БГ клавиатура, а руската ме обърква.

iPad-а е перфектен за четене на текстови файлове и ПДФ-и, стига да не са много тежки - с прекалено много картинки и графики. В такъв случаи ми направи впечатление, че Гоодреадер-а доста се затормозqва и насичането при мултитоуча малко дразни. Другото изключение от перфектното изживяване е ако си навън - забрави да четеш каквото и да е с този екран под слънцето.

Иначе моq личен опит с iPad малко се различава от този с останалите устройства на Apple, които имам. Дори и с iPhone-а, първо си поиграх с един, преди да реша, че го искам. iPad-а го поисках още в деня, в които го обявиха и си го купих, дори още преди да сйм го виждал наживо.

В момента, в които махнах целуфана  и го пуснах, впечатлението ми беше наистина все едно че държа огромен и адски тежък iPod Touch. Веднъж обаче когато си качиш любимите апликации и си поиграеш малко с машинката - вярваи ми, размера на екрана има ОГРОМНО значение. Все едно не си боравил с мултитоуч досега, независимо дали имаш iPhone. Apps  като Скетчбоок, Брушес... С  iPad наистина може да вършиш и работа, освен да се забавляваш.

iPhone вече го използвам предимно за телефонни разговори, защото след iPad ми се струва прекалено бавен и малък. Хваща ме клаустрофобията..


Позволих си да транслитерирам съобщението.
Шамана

Prostete, che pisha na latinica, no popadnah na tazi tema dokato si browse-vam s iPad-a, na koito vse oshte niamam BG klaviatura, a ruskata me oburkva.

iPad-a e perfekten za chetene na textovi file-ove i PDF-i, stiga da ne sa mnogo tejki - s prekaleno mnogo kartinki i grafiki. V takyv sluchai mi napravi vpechatlenie, che Goodreader-a dosta se zatormozqva i nasichaneto pri multitoucha malko drazni. Drugoto izkluchenie ot perfektnoto izjivwvane e ako si navyn - zabravi da chetesh kakvoto i da e s tozi ekran pod slunceto.

Inache moq li4en opit s iPad malko se razlichava ot tozi s ostanalite device-i na Apple, koito imam. Dori i s iPhone-a, purvo si poigrah s edin, predi da resha, che go iskam. iPad-a go poiskah oshte v denq, v koito go obqviha i si go kupih, dori oshte predi da sym go vijdal najivo.

V momenta, v koito mahnah celufana (tuk malyk namek kym posta po-gore, koito smqtam za bezumen ;)) i go pusnah, vpechatlenieto mi beshe naistina vse edno che durja ogromen i adski tejuk ipod touch. Vednuj obache kogato si kachish lubimite aplikacii i si poigraesh malko s mashinkata - vqrvai mi, razmera na ekrana ima OGROMNO znachenie. Vse edno ne si boravil s multitouch dosega, nezavisimo dali imash iphone. Apps kato Sketchbook, Brushes... S iPad naistina moje da vyrshish i rabota, osven da se zabavlqvash.

iPhone-a veche go izpolzvam predimno za telefonni razgovori, zashtoto sled iPad-a mi se struuva ptekaleno baven i malyk. Hvashta me klaustrofobiqta... :)

shaman

Вчера си поиграх за няколко часа с един iPad.

Първо впечатление е като от вица:

"В центъра на Перник паркира един Туарег. Всички се изреждат да го разгледат.. гледат и цъкат.
По едно време един казва:
- Ба си големия голф!!!"


uah

//Оффтопик

Обе откъде го намирате това Brushes iPad Edition?!?!
Търсих го къде ли не, не успях да го намеря кракнато.

По темата, ама не много:
Мен много ме радва четенето на комикси. Супер яко е и се зарибих, но са го направили доста коварно. Пускат ти един брой гювеч от по 10 - 12 страници да ти стане интересно и после - ПЛАТИ СИ! Има ли вариант да се намерят тия комикси безплатно?

elwin

http://apptrackr.org/ - Brushes може да си свалиш оттук, но има много по добри apps, разгледай хубаво и качвай на воля  8)
Apple MacBook Core 2 Duo 2.26 13" (Uni/Late 09)
Apple iPod 5G (with Video) 30 GB
Apple iPad Wi-Fi 16 GB
Моето PC - още не знаех какво е Mac

fpyyh

вчера ми дойдоха протектор и огромно чорапче от dealextreme, обаче протекторите каквито са големи има риск от сгъване, моят имаше една неравност и не е идеален. за сметка на това пази екрана и не разваля читаемостта.

прочетох няколко книги, ходя на работни срещи с него и пиша през pages документи и бележки, няколко 5-6 часови пътувания с кола, игри, страхотно устройство е. само малко ми идва в повече, че пак трябва да отключвам нивата на plants vs zombies, fieldrunners и разни други игри :) свалих и tvu player, никакви проблеми да мятам по някой поглед на не много важен мач, докато гледам филм на телевизора или работя на лаптопа.

за комикси има и cbr reader, който чете архивираните и сваляни от торенти колекции, няма всички екстри, но става.

elwin

За колко време ти дойдоха нещата от dealextreme?
Apple MacBook Core 2 Duo 2.26 13" (Uni/Late 09)
Apple iPod 5G (with Video) 30 GB
Apple iPad Wi-Fi 16 GB
Моето PC - още не знаех какво е Mac

fpyyh

поръчах на 28ми април, дойдоха около 10-12 май, 10ина дена обикновено, ако няма празници. имат си нова политика и пишат цена отгоре, не gift, както преди, но цената е под $15 :)

shaman

Цитат на: fpyyh - 19-05-2010, 11:41:49
поръчах на 28ми април, дойдоха около 10-12 май, 10ина дена обикновено, ако няма празници. имат си нова политика и пишат цена отгоре, не gift, както преди, но цената е под $15 :)

Късметлия :)

Аз имам поръчани едни неща от 23.03 и още ги няма.
Не ми отговарят и на Е-маилите вече...

Иначе последно днес пристигна една джиджавка поръчана средата на април.

fpyyh

на мен ми се забави един диск и писах по форумите, не знам дали помогна, но го шипнаха малко след това. забелязах, че и други, които се оплакват във форумите, след това съобщават, че пратките пътуват.

elwin

Моят Калъф и Скрийн Протектор Пътуват насам, вчера са ги пуснали в Хонг Конг Пощата ;)

Иначе VladTheImpaler пусна БГ превод за iPad:


ЦитатВсе още не мога да се преборя с клавиатурите, но не съм се отказал. Но за да не забавям всичко заради тях и още някои екстри, реших да пусна превода сега а останалите неща - по-късно евентуално.

За момента може само да смъкнете .deb файла от rapidshare. По-късно ще бъде добавен и в repo-то на сайта. (http://bgiphone.com/cydia) Няма иконка, само се появява опцията за български език в настройките като трябва сами да си го включите.

http://rapidshare.com/files/391149242/com.vsavov.iphoneticipad32-1.0.deb
Apple MacBook Core 2 Duo 2.26 13" (Uni/Late 09)
Apple iPod 5G (with Video) 30 GB
Apple iPad Wi-Fi 16 GB
Моето PC - още не знаех какво е Mac

j.tochkov

Обмислям покупката на iPad 3G модел на приятелката ми, че MacBook-а й идва голям. Иначе, какво ги пазите толкова с фолиа и т.н.т. Примерно моят iPhone е без "защита" от както съм го купил, а приятели които имат такива телефони, но с разни защитни лепенки си умират да го докосват и да цъкат как било различно и приятно на допир.

Не си разваляйте кефа от качественият продукт. Той е за  да му се наслаждавате, а не да го обгрижвате :)

Wreck

И аз това не мога да го разбера ... каква е идеята да си вземеш тънко малко елегантно телефонче или ипадче и да го направиш два пъти по-голям и грозен с разни калъфи и подобни.
Няма да мрем с тези машинки. Това като на времето, когато масово се увиваха дистанционните с торбички  ;D

Поздрав
An apple a day keeps the doctor away!