Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 19:32:13

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 424
Total: 424

424 гости, 0 потребители

MacBook Pro - проблем със затварянето

Започната от ThUnDeR, 08-06-2008, 08:15:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ThUnDeR

Имам кофти късмет, преди няколко дни си взех нов макбуук про и забелязвам, че когато го затворя от лявата страна дисплея е по-отворен отколкото от дръгата.

тук стърчи:


това е нормалната страна:




Разликата не е много голяма, но погледа ми е постоянно там :-(
Дали е дефект или ???

Becko

... само ще ти кажа че ако всичко останало с компютъра ти е наред (няма умрели пиксели, не е гръмнал дисплея, не е изгоряла батерията или не е умрял харда) ... ти просто си щастливец !

... така че радвай се на живота не се заглеждай в такива подробности :)

ThUnDeR

Цитат на: "Becko"... само ще ти кажа че ако всичко останало с компютъра ти е наред (няма умрели пиксели, не е гръмнал дисплея, не е изгоряла батерията или не е умрял харда) ... ти просто си щастливец !

... така че радвай се на живота не се заглеждай в такива подробности :)

Прав си но ... :)

rafaelo

Само да отбележа, не е дефект. И моя е така. Всички са така. Напълно нормлано е имайки предвид че при затварянето се използва магнитна система и отзаде дисплея го държи една здраво опъната пружина. Всичко е наред.

А... и честито, със здраве да го ползваш ;)

ThUnDeR

Цитат на: "rafaelo"Само да отбележа, не е дефект. И моя е така. Всички са така. Напълно нормлано е имайки предвид че при затварянто се използва магнинтката система и отзаде дисплея го държи една здраво опъната пружина. Всичко е наред.

А... и честито, със здраве да го ползваш ;)

Мерси и благодаря за коментара :)

nikoncho

каква магнитна система????? затваря се с кукички..... загледай като е почти затворен да видиш как падат..... или светни с фенерче в итворите на дисплея и ще ги видиш

а и е хубаво че не прилепва защото клавиатурата стърчи леко...

XXwolf

така е! само macbook-a (и iBook g3 clamshell) се затваря с пружина без куки. Другите, включително и МВР е с куки. магнита е за сън ;)

rafaelo

Брато как мислиш че тези кукички се появяват ей така. Долу до тракпада има магнит. Сложи една отверка до копчето и се увери за какво говоря !

XXwolf

магнита е само за изваждане на куката но не придърпва капака. имам един старичък dual usb на който куката е кривичка и понякога не излиза от гнездото при затваряне и капака си остава опасено отврен.

rafaelo

Цитат на: "XXwolf"магнита е само за изваждане на куката но не придърпва капака. имам един старичък dual usb на който куката е кривичка и понякога не излиза от гнездото при затваряне и капака си остава опасено отврен.

Именно :) аз затуй му викам магнитна система :) защото ако го нямаше магнита тея кукички щяха да ходят на ляво на дясно и общо взето да не хващат нищо.