Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 21:02:01

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 502
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 505
Total: 505

505 гости, 0 потребители

Mac OS X Leopard pc_EFI

Започната от ThUnDeR, 13-11-2007, 14:35:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ThUnDeR

След доста чакане, Netkas публикува модифициран Apple Darwin bootloader,който зарежда чисто ядро без никакви патчове или хакове но е само за Intel Core/Core 2. За повече информация, можете да видите блога му: http://netkas.freeflux.net/

Ето и скрииншот от мен :)


McMac

като интел потребител мен това ми трябва ще си го дръпна ;)
би ли дал линк да го дръпна

ThUnDeR

Цитат на: "McMac"като интел потребител мен това ми трябва ще си го дръпна ;)
би ли дал линк да го дръпна

pc_efi_V40 - http://tinyurl.com/3cylos

McMac

не знам какво е това ама маи не е линк към лео ;)

maculas

И при мен работи отлично, сега ъпдейтите предлагани от Apple в Software update са напълно възможни без никакъв проблем дори и за хакинтош потребителите,  както и при истинските макове, ето сега спокойно можем да кажем, че инсталираме оригиналните дискове от Apple на хардуер който е напълно съвместим с операционната им система. Благодаря на всички разработили EFI за PC, поредното доказателство за това, че Apple не ползват нищо повече от настоящия хадруер да пазара.
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

ThUnDeR

Цитат на: "maculas"И при мен работи отлично, сега ъпдейтите предлагани от Apple в Software update са напълно възможни без никакъв проблем дори и за хакинтош потребителите,  както и при истинските макове, ето сега спокойно можем да кажем, че инсталираме оригиналните дискове от Apple на хардуер който е напълно съвместим с операционната им система. Благодаря на всички разработили EFI за PC, поредното доказателство за това, че Apple не ползват нищо повече от настоящия хадруер да пазара.

Не че се оплаквам от пройзводителност на моят Хакинтош, но Епъл си е ... Епъл :)

maculas

С което съм напълно съгласен!  Apple винаги е и ще бъде фирмата която ще ме впечатлява с балансиран подбор на компонентите, доброто им разположение в кутиите, както и прекрасния екстърнал дизайн на машините, това е и причината да използвам техните продукти!
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

AnotherBoy

Само един малоумен въпрос от мене, от написаното което виждам че става дума за възможност на инсталиране на оригинални Mac OS X върху х86 машини, без да се налага пачване?! :roll:  :?:  8O  :!:
iPhone XR
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)
Mac mini (Late 2012), 8GB RAM, 120 GB SSD
iPad Air 4 Wi-fi
iPad mini Wi-fi (1-st Gen.)

maculas

И да и не, това позволява да се използва оригиналното ядро на MAC OS X, както и повечето оригинални kext файлове, което не означава, че няма да се  налага да се добавят драйвъри за различния хардуер, като аудио и видео! Но все пак не означава, че може да се инсталира оригинално двд на пц! Все пак това са мн добри новини, защото можем да си правим вече ъпдейтите предлагани в софтуер ъпдейт! Можем лесно да преминаваме от 10.5 до 10.5.1 и така чак до 10.5.10 или докато не излезе новата версия на операционната система на апъл. ;)
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

AnotherBoy

Сега се сетих, предполагам ще може да се пусне и BootCamp, понеже преди искаше ъпдейт на EFI?
И друго предвид инсталацията, доколкото четох във форумите трябва да се инсталира пачната версия на Mac OS X, но след като се инсталира EFI ако желаем да ползваме оригиналния kernel трябва да сложим и dsmos.kext?
iPhone XR
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)
Mac mini (Late 2012), 8GB RAM, 120 GB SSD
iPad Air 4 Wi-fi
iPad mini Wi-fi (1-st Gen.)

maculas

1.Не, не можеш да ползваш Boot camp, а и не ти трябва.
2.Да можеш да ползваш оригиналното ядро, ако си с интелски процесор Core Duo или Core 2 Duo, Pentium D или Celeron 4-та серия, и да трябва да се постави dsmos.kext.
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

PanaCea

Интересува ме ,този efi пач сe инсталира върху вече пачнат Лео или инсталирам например Brazilmac без никакви пачове и после този efi пач.
Абе напрао ,някой ако му се занимава да пише ,да драсне няколко реда как става номера с този пач и vanilla karnel-a...10x предварително  :D

maculas

Ще ти обясня как да си го направиш утре :) Сега просто мн ми се спи и не ми се пише :) Но ако нямаш търпение виж на http://www.netkas.org
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

PanaCea

Цитат на: "maculas"Ще ти обясня как да си го направиш утре :) Сега просто мн ми се спи и не ми се пише :) Но ако нямаш търпение виж на http://www.netkas.org
наистина ще се радвам да ме светнещ как стават нещата  :)

traian_james

Цитат на: "maculas"Ще ти обясня как да си го направиш утре :) Сега просто мн ми се спи и не ми се пише :) Но ако нямаш търпение виж на http://www.netkas.org
я наистина обясни защото искам да си го сложа пак не искам да оплескам нещоо иии...от къде да взема тоя dsmos.kext.
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.