Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

10-05-2024, 21:47:13

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 499
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 320
Total: 320

320 гости, 0 потребители

Моля за съвет за покупка на mabook pro

Започната от mihailov_s, 26-02-2014, 11:50:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

mihailov_s

Здравейте колеги ,от известно време обмислям преминаването към мак ,мечта ми е отдавна ,но съм малко раздвоен
В момента ползвам Asuu N76 с Четириядрен Intel Core i7-3630QM (2.40 - 3.40 GHz, 6 MB cache) 8 GB RAM , Video NVIDIA GeForce GT 740M - 2 GB DDR3 ,Full HD display
http://ardes.bg/laptop/ASUS+N76VB-T4022D-50377

1. Мака който мога да взема ще е mid 2010 с двуядрените процесори .Мисълта ми е има ли смисъл да правя смяната ,или да помисля и за модел от 2011 с по бързите процесори и видеокарти ,(който е по-скъп и ще трябва да изчакам )при положение ,че не ползвам лаптопа за натоварващи програми ,малко фотошоп и работа с много табове ,в google chromе ,които понякоа доста товарят RAM паметта,Не играя игри ,предимно интрнет и филми .
2.А също така и ще се дигне ли много произведителността му ,ако добавя SSD и още 4 gb RAM ,в смисъл ще се доближи ли до сегашния ми лаптоп ,макар  да съм чувал че при IOS всичко работи по-бързо
3.Какво мислите за покупка от английския Ebay

Благодаря ви предварително

faire

1) Хардуерно твоят е по-добър разбира се, но аз лично дори в такъв случай предпочитам Мак. 2011 е по-добрият избор. Би било добре да споменеш с какъв бюджет разполагаш, за да знаем какво да посъветваме. За фотошоп и браузинг с много табове става. Рам винаги можеш да сложиш допълнително - не съм сигурен 2010 колко поддържаше, но май максимумът е 8гб. При 2011 са 16гб. Предполагам, че втора ръка ще търсиш, понеже физически е почти невъзможно да намериш ново про от 2010/2011..
2) Ако добавиш ссд, това ще окаже голямо влияние на производителността. Рам също е почти задължително, особено като се има предвид колко евтина стана в последните години.
3) Няма проблем с ибей, зависи от кой продавач. Ако и преди си пазарувал оттам си наясно предполагам.. Аз си взех 15" МБП 2011 от ElectronicKing (или нещо от сорта) именно от UK ebay. Машините са си нови и с международна гаранция. Така че е все тая откъде ще го вземеш. Много пъти е писано по темата, но най-евтино е refurbished от apple online store в САЩ при положение, че имаш приятел, който да ти го донесе.

И малко странични въпроси - ще свързваш ли с външен монитор; мобилността от изключително значение ли е, или ще се ползва повече като десктоп; дисковото пространство има ли значение; животът на батерията?
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

mihailov_s

благодаря Faire
бюджета е около 1500 лв за 2-ра ръка ,че нови много скъпи :)

Малко се притеснявам от ebay не толкова от измам ,а в какво състояние ще е ,защото ми е важно да е много добро състояние ,макар и да виждам ,че в ebay описват всички проблеми които има ,но все пак ,не съм пазарувал и затова малко ме е страх

За refubished съм гледал в apple ,но са по-нови модели и са скъпички ,освен ebay ,от къде другаде мога да намеря на сносна цена

Относно монитора ,за сега ще си го ползвам без допълнителен монитор ,харда един 500 гб и един 128 SSD ,са ми достатъчни ,и батерията ми е важна да държи ,защото го разнасям

angelvn

Наистина по-добре си вземи машина от 2011та с i5 процесор. RAM-та ако ще е за Фотошоп и други подобни приложения ти препоръчвам да е минимум 8GB.
Може да намериш по-изгодни оферти в БГ, в Ebay е по-скъпо.

За SSD-то -> В моя случай - точно когато започна да се шуми за SSD-та, си взех 750GB HDD на Western Digital, моделът бе Scorpio Black на 3200 оборота и смея да кажа, че от скорости на запис/четене не мога да се оплача. Фотошоп-а ми се стартира за под 10 секунди. Да давам една бала пари за 256GB SSD, само и само Фотошоп да ми стартира с няколко секунди по-бързо -> не, мерси.
Важното да е си докараш прилична производителност на машината, която да ти съответства на нуждите за работа.
UI designer and developer

iPhonecheto

А какви са ти предпочитанията за дисплея? Смисъл, имаш ли размер, който търсиш и размер, който не би си взел :)
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

mihailov_s

Тъй като сега съм на 17 инча Full HD ,ще търся модела който е с Hi ress дисплей с 1600Х1080 ,че най се долижава до моя ,иначе много квадрати се виждат :) на стандартния

faire

2010 e, но е добра оферта: http://www.apple-bg.com/index.php?topic=18581.0
Слагаш му ссд + втори диск на мястото на двд-то + ъпгрейд на рама до 8 и ще стане доста добре :) Не че сега не е, но много трудно се намират тези с hi-res дисплей, а това е доста изгодна оферта..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

mihailov_s

Да видях го този ,мак ,само ме притеснява ,че процесора е от още по -старите и видеокартата е по-слабата ,иначе е такъв модел търся

stodalcho

Според мен не е лоша зависи кой за какво иска да го ползва :)

oolliivveer

За интернет и филми не е нужен I5 a хубав екран,както и за шопа.Дали ще обработиш една снимка за10 мин. или за15 едва ли е фатално.SSD влияе много повече на цялостната работа на машината според мен от малка разлика в процесора.Винаги хард диска е бил най тромавото нещо в една система.Лично неангажиращо мнение. ;)

angelvn

Без пари и с много претенции трудно се намира машина.
Далеч по-разумно би било да си вземеш по-нов модел и ако ти е нужен по-голям екран вкъщи - да го закачиш към какъвто ти монитор/телевизор искаш (че може и към няколко наведнъж).
Иначе 13" за навън са си достатъчни - така машината ти не тежи толкова много, по-компактна е и резолюцията е достатъчна за комфортно разглеждане на уеб сайтове, филми, офис документи. А що се отнася до Фотошоп и др. подобни програми - 15" също не са достатъчни за комфортна работа, там вече работите отиват към поне 24" външен монитор (по желание с IPS матрица).
UI designer and developer

mihailov_s

Благодаря много за отговорите
Можете ли да споделите като бързина как справят ,предплагам ,че по-добре от уиндоус ,просто до сега не съм ползвал мак