Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

10-05-2024, 01:29:17

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 434
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 382
Total: 382

382 гости, 0 потребители

При продажба на Iphone

Започната от bumblebee, 22-02-2014, 13:27:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bumblebee

Здравейте приятели
дойде време да се разделя с моят Iphone 4s. Ще минавам на телефон с Андроид.
Ще го продам на мой приятел и искам да Ви попитам какви са стъпките, които трябва да направя.
Предполагам трябва да си направя бакъп през Itunes или на icloud с информацията.

Въпросът ми е след като направя ресета и продам телефона, трябва ли да го дам и с e-mailа с който го ползвам за акаунта ми в itunes или новият собственик може да си направи нов акаунт?
Интересувам се понеже го използвам този е-mail и не мога да го подаря току-така ........

Благодаря

Adamov

Правиш си бекъп на облака (примерно сваляш си снимките на компютъра) правиш един рестор на телефона (предполагам, че е свободен) и му го даваш! :) Пича си прави акаунт с неговия си мейл (или ако няма си прави и мейл) и си го ползва. Това е :) Освен телефона, не трябва да му даваш нищо друго твое.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

faire

Ключовото в случая е рестора през itunes. Но преди да го направиш бъди сигурен, че си си запазил абсолютно всичко - контакти, бележки, снимки, календар, смс-и каквото още ти трябва. За контакти - потърси в стора някоя програмка (напр. phonecopy), с която можеш да ги запазиш като файл, който можеш да си го пратиш на мейла и в последствие да го отвориш на новия телефон.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

shaman

Ще е добре преди да направиш тези неща да изключиш "Find my iPhone" от iCloud ;)
Особено, ако си с iOS 7 !

Adamov

Цитат на: shaman - 22-02-2014, 19:31:18
Ще е добре преди да направиш тези неща да изключиш "Find my iPhone" от iCloud ;)
Особено, ако си с iOS 7 !


Той ако не го изключи iTunes ще му каже, че не може да го ресторне докато не го изключи :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

godo

Може да не прави restore през itunes. по-лесния начин е:
Settings - > General - > Reset - >Erase Al Content and Settings от телефона.

Разбира се след като си направил пълен backup.
Mac only

faire

Ако телефона е джейлнат, erase all не трябва да се прави, защото се омазва.


Sent from my iBrain using iFingers.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Adamov

Колеги извинете ме ама.. чист рестор е най-доброто, което можете да направите ако решите да си продавате телефона!
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

tabletin


bumblebee

#9
Аз първо ще си взема телефона и там откъде го взимам (германос) с някаква джаджа ще ми прехвърлят контактите и каквото искам на новия телефон.
Следователно ми остава да си направя само един чист рестор. Как се прави този рестор? Никога досега не съм правил.

А и още нещо..... понеже ще го дам с кутията с всичко ... няма някаква опасност за акаунта ми нали? Понеже там съм аддвал номера на карти, с които съм пазарувал и тн.

bboyg

http://www.youtube.com/watch?v=p-tHZgo2kXw

Почти няма нещо което да започва с "Как да направя...?" дето да го няма "филмирано" в YouTube :)

stodalcho

Много полезно жидео :)