Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 06:59:53

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 598
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 562
Total: 562

562 гости, 0 потребители

Проблем с видео от Iphone 5

Започната от largo50, 06-01-2013, 22:40:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

largo50

Здравейте и Честита Нова Година. Ще ви бъда благодарен ако ми помогнете със следният проблем: Значи по нова година бях извън България, в един много красив европейски град. Правих снимки и видео, та чак напълних 13гб от телефона. Прибрах се и започвам да слагам всички файлове на компа. Всичко протече нормално и след десет минути започнах да отварям клипчетата и снимките. Установих, че три клипа, които са най дълги, а именно по 1,5гб не тръгват на компютъра. Дадох десен бутон на самите иконки на видеотата, от там свойства и разбирам, че няма нищо качено, демек показва ми, че видеото е 0 байти. Повторих качването на компа, но само на тези три клипчета и същата работа. Иначе на телефона си ми вървят нормално. Който има някаква идея какво мога да направя за да си кача клипчетата на компютъра, нека сподели.

Becko

Как ги копираш на компютъра ?

largo50

Ами отварям директорията на Iphone която се появява в My computer, там ми излизат само снимките и видеота които съм правил и следователно давам Copy, избирам си папка, примерно имам такава направена в D и после paste.

Metal


faire

Tуньо няма да му свърши работа в този случай. Той иска да си качи клиповете от телефона на компа. И правилно го е направил за Уиндоус юзър. Като се свърже, излиза в My Comp като камера/апарат и в него са всички снимки и видео файлове. Би трябвало да работи с копи/пейст.
Ларго, я кажи, нито едно видео ли не ти тръгва или само по-големите? Огледай си кодеците - преинсталирай последните k-lite или както там бяха.. Сложи и някой файлов мениджър за iPhone на компютъра. Например iExplorer, i-funbox или др. и пробвай през него да си ги свалиш тези видеота.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

iD

1. Пробвай да копираш въпросното видео отново. Може нещо да не го е копнало правилно.
2. Ако има съмнения за кодеци - отвори клипа с KMPlayer (той си има вградени), който до сега не ми е правил мизерии да НЕ иска да отвори нещо
MacBook Air Mid 2011 13'' Intel Core i5 @ 1.7GHz / 256GB SSD / 4GB RAM / MacOS X Lion

largo50

Случайно съм чул някъде за iTunes ;). И да, само по големите клипчета не искат да ми се качат на компютъра, с другите нямам проблеми. Всъщност качват се, но както съм написал в началото, самата иконка на клипа е 0 байта, демек няма нищо във файла. Пробвах и не един и два пъти, по десет пъти пробвах да ги копирам пак, да не се прецаква нещо копирането иии трънки, нищо не става....

faire

Можеш да пробваш с PhotoSync - има я в стора, но мисля, че е платена. Аз си я купих още преди години, преди да има фотострийм. Сега я ползвам именно за прехвърляне на видеота безжично. Инсталира се и една малка програмка на компа и работи по ВиФи.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

stankov.s

И също така по-бавен, но вървежен съвет е през Google Drive или Dropbox (за предпочитане второто).
MacBook PRO Late 2007 Happy user :) !

pravdo

Dropbox Upload е супвер. Ползвам го откакто излезе.

iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

fpyyh

някаква такава програма:
http://www.macroplant.com/iexplorer/
не съм я ползвал, защото си имам друга на мака, но нещо в тази насока

antioxidant

Явно проблема не е в плейването и кодеците (щом малкото видео работи), а в извличането.
Аз си съхранявам видеа във външни хардове, но HD над 20 GB не иска да се качва точно както при теб, но на макбука се качват. Пробва ли да ги копираш другаде?
MacBook Pro 15" Retina Display Quad-Core i7 2.7GHz / 16GB

faire

Колеги, да не би да сте на fat файлова система? Там има ограничение на файловете до 4 гб.


Sent from my iBrain using iFingers
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.