Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 20:32:25

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 575
Total: 576

575 гости, 1 потребител
smile_g

Избор на LED телевизор

Започната от iD, 29-12-2012, 00:02:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

brad pit

Честито, добър избор!

iNtaCt

Цитат на: thebrainless - 29-12-2012, 21:45:17
Цитат на: iNtaCt - 29-12-2012, 10:35:36
До тези пари ще е много нисък клас на Sony и няма да струва. Десет пъти по-добре някоя промоцийка на LG или Samsung.
LG/Samsung вместо Sony - OMG!
В телевизора не е най-важния елемент матрицата, а софтуеъра и процесора. Отделно, това Сони изобщо не е нисък клас, както някой предполагат, а е среден и повярвай ми, контрола над цветовете и тяхното тълкуване е доста по-задоволителен при Сони, отколкото на корейските боклуци. Единственото им предимство е вградения им плеър с читави бг субтитри. Може да погледнеш и определени модели на Тошиба, но и там имам забележка по отношение на цветопредаването.

"ИГРИТЕ ВОДЯТ ДО ЗАТЪПВЯНЕ -  OMG LOL" не че ми се влиза в спор, но изказване от рода на "корейски боклуци" не е много уместно да се използва, особено когато има и Sony в изречението( все пак се правят във велик КИТАЙ). И определено е хубаво да се прочете кои са ниските класове на Sony и тогава да се каже за 42 инча 1200 лв как попада в среден клас...

faire

За самсунг мога само псувни да изрека, но за LG нищо лошо не мога да кажа. В дисплеите (монитори, ТВ-та, телефони вкл. iPhone и мн. др.) са си доста напред в материала и предлагат добро качество и функционалност на добра цена. В продължение на 10 години ползвам монитори LG и нито един не е дал проблем или дори дребен дефект. Вкъщи имаме 2 телевизора 42"-ови на същата марка, сходни модели са (ЛСД-та без ЛЕД подсветка) - и от тях сме много доволни, а също така аз лично ползвам един Sony 40W5500, който идеално се връзва с PS3 (с дистанционното от ТВ-то може да се управлява конзолата; ТВ-то се включва при включване на конзолата, като същото важи и за изключване, като за всичките тези неща има настройки и си ги нагласяш както ти харесва) и също съм с много добри впечатления.
Та на кратко - живот и здраве след Х/ХХ години ако се налага да си взимам/сменям телевизор, няма да се подвоумя и ще заложа на някоя от тези две марки.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

iNtaCt

И аз съм с 46 и 40W5500 и нямат грешка и смея да твърда, че това е среден клас, виж да беше някоя Z серия.... ех мечти.......

DALT

Да добавя и аз моите 5 цента.

От както ми поискаха космическа сума за ремонта на дънна платка на Самсунг (2 години след покупката) съм изцяло на Сони. Уредбата и телевизора са Сони, всичко останало Apple :) Телевизора е 40ex500 и съм мнооооого доволен.

Догодина ще видим какъв ще е телевизора на наш'те хора, може само уредбата да остане на Сони :)

Весели Празници!!!

brad pit

Два Самсунга ми се скапаха точно за две години! Сега безметежно си живеем в компанията на SONY.

iD

В интерес на истината (поне така ми казаха в магазина) матриците на SONY са на Samsung. Но имах някакви резерви към Самсунг още в самото начало като тръгнах да гледам ТВта и даже въобще не съм обръщал внимание на моделите им.
MacBook Air Mid 2011 13'' Intel Core i5 @ 1.7GHz / 256GB SSD / 4GB RAM / MacOS X Lion

walker007

Аз ти казах че Sony слагат матрици на Samsung, но така или иначе със здраве да си го гледаш!
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

Metal

Това не е за СЕЛО оптимизатори!

iNtaCt

Ко е туй уа?! Иде ли съ?