Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

21-05-2024, 17:38:25

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 568
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 442
Total: 442

442 гости, 0 потребители

Ограничаване достъп по Интернет

Започната от wess-music, 24-05-2010, 14:33:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

wess-music

Напоследък не мога да се докопан до сметалото си (букчето), защото девойките висят постоянно я в скайпа, я по разни он-лаин дюкяни, а малката и във феисбук, в тубата, във ви-бокса и т.н.
С други думи решил съм да ставам лош.

Съвет от вас - КАК да затворя крана на тези сайтове?

Поздрави

Metal

Забавен както винаги  :D

През рутера не става ли!? (Не си спомням какво беше последното ти интернет конфигуриране.)

wess-music

Цитат на: Metal - 24-05-2010, 14:43:30
Забавен както винаги  :D

През рутера не става ли!? (Не си спомням какво беше последното ти интернет конфигуриране.)

Рутерът е ТП-линк 543г. От него пускам гювеч на Макбука, защото на Хакито нещо се тормози работата, колкото и да е силен рутера, разстоянията са малки и т.н.
А за ирония на съдбата, от комшията позлвам послредством картата дето ми подари. Нали ти писах, че е по-добре да ти я върна, защото не можех да се оправя с моя рутер, ама с този на съседа сработи.
Както и да е - оставам ти благодарен и моля за съвет как да действам.

Честит празник на всички!

Поздраи

j.tochkov


wess-music

Цитат на: j.tochkov - 24-05-2010, 15:29:57
System Preferences -> Parental Controls ?

Това първо ми мина през глвата, но има смисъл ако съм с няколко акаунта и то действа само на макчето или Хака, ами на големия комп едно АМД от 2003дето е като желязно толкова години? Трябва да му намеря решението от раз за всичко.
Затова събирам мнения.

Metal

Предполагам рутера е включен към доставчика и разпределя интернета за останалите машинки.

В менюто на рутера - Security -> Firewall : се уверяваш, че са чекнати
"Enable Firewall" и "Enable Domain Filtering"
След това в "Domain Filtering" менюто, въвеждаш адресите които искаш да ограничиш.
Например:    youtube.com  1600-2400 Endbled  - да не се гледат глупости вечерно време:  и  facebook.com  0000-2400  спираме им фейса за винаги(че не мога да го понасям)   :)

п.с. Декларация за никаква отговорност  :)
Не нося отговорност за комуникационни проблеми с членове на семейството и други семейни дразги!

SkiRaceGeek

Според мен най лесно и бързо става с OpenDNS и след това го нагласяш в рутера да ползва само тези DNS адреси. OpenDNS ти дава възможност да ограничаваш както и каквото искаш. Цялата операция става за 15 мин и е супер лесна. http://www.opendns.com/
Ако се съглася с теб и двамата ще сме в грешка!

vaskog

Веско, грешен ти е подхода!
Открай време е ясно: колкото сте вкъщи, толкова сметала трябва.
Иначе, ще се усетят и пак ще ти надуват главата докато отстъпиш.
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

shaman

Решението е "parental controls"

Правиш им акаунт и го ограничаваш !
Хем да не ти се мотат хлапетата из десктопа и да не направят някоя издънка. :)

Аз поне така съм направил.
Да не говоря, че хлапето може да влезе в акаунта си през седмицата само между 18:00 и 22:00 и има максимум 2 часа, след което директно я изхвърля.

Има и стимули - при добро поведение времето на престой в мрежата се увеличава, при издънки - намалява (респективно спира)

Знае, че по всяко време може да я следя с "remote desktop" - мнооого гадна програмка е това за дребните и много добра за родители :)


wess-music

Благодаря на всички ви за приятелските съвети и човешка подкрепа, която винаги ни е сплотявала.

Идеята дойде след като колега и съфорумец ми изрва, че в офиса му "каките" са намалили капацитета на работата си заради "поливане" на виртуални лехи с домати, чушки к'вото там, гледане на (пак) виртуални курници с кокошки и т.н и всевъзможни "буболязи" дето им прави всеки дето се закачи. Суетня. а на трастиката никой. Затова - без да им се примпонят грубо времената "га мор одеше по добитъка", със съвременни средства да се сложи ред. Това помага и в къщи, защото каката и баткото се заплесват кой по каквото, а мамата все тършува нещо да напазари.
Затова ще пада мандалото.
Благодаря. Ще опатам.

@ VASKOG
Васе, така е. почти всеки си има сметало, ама няма ред, дисциплина и признателност!
Никакво подчинение, както казва наш съфорумец дето има само дъщери :)
Затова ставам лош.

Hacko_Prasko

@shaman, много си лош :) напомни ми на 1 забавна статийка, как майка хакерка написала бележка на сина си: ако иска да ползва компютъра, паролата ще намери като отиде до магазина, събере някакви суми от сметката, реши си задачите от домашното и т.н... за жалост не мога да я намеря сега, но е много смешна :)

по темата: ако има повече от 1 пц, някаква магия на рутера трябва да се направи, мойто dd-wrt ги може тея неща без никакви проблеми, за тп-линка не мога да дам точно мнение. хрумва ми 1 лош вариант, който колкото и да търсят в гугъл, едва ли ще решат: пишеш youtube.com 127.0.0.1 в /etc/hosts, инсталираш си 1 апачи и първата страница я слагаш на "а написа ли си домашното?"

едит: намерих я: http://bg.netlog.com/pvacheva/blog/blogid=44431

поздрави
нас
enjoying the mbp 17" late 2011

traian_james

xaxa в 7ми клас госпожата по български ми я беше дала тази статийка :D
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

wess-music

Цитат на: Metal - 24-05-2010, 17:15:31
Предполагам рутера е включен към доставчика и разпределя интернета за останалите машинки.

В менюто на рутера - Security -> Firewall : се уверяваш, че са чекнати
"Enable Firewall" и "Enable Domain Filtering"
След това в "Domain Filtering" менюто, въвеждаш адресите които искаш да ограничиш.
Например:    youtube.com  1600-2400 Endbled  - да не се гледат глупости вечерно време:  и  facebook.com  0000-2400  спираме им фейса за винаги(че не мога да го понасям)   :)

п.с. Декларация за никаква отговорност  :)
Не нося отговорност за комуникационни проблеми с членове на семейството и други семейни дразги!

E те това стресна работата.
Да видя дали утре няма да има "бис"!

Благодаря ти отново, МЕТАЛ!