Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 05:59:41

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 442
Total: 442

442 гости, 0 потребители

Мак Firefox шрифтове като на Win

Започната от sebastianz55, 06-02-2008, 17:22:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

sebastianz55

Здравейте,
от скоро имам МакБук Про с Леопард и съм изправен пред един сериозен проблем. Тъй като си занимавам с уеб дизейн видът на страницата под различните браузери е от голямо значение. За съжаление обаче антиалиасинга на шрифтовете под мак до голяма степен бяга много надалеч от вида на страниците под Windows с Мозила например.
Опитах да го изключа, но шрифтовете изглеждат много зле и нямат общо естествено.
Може ли да ме посъветвате как да успея да направя страниците под Мозила на Мак и тези на Вин да изглеждат по идентичен начин откъм шрифтове.
Не знам до колко успех коректно да се задам въпроса.
MacBookPro | Leopard

fpyyh

като цяло не можеш да тестваш сериозно каквото и да е по този начин. сложи си paralels или vmware, там си инсталирай win, на него му сложи http://tredosoft.com/Multiple_IE и firefox, opera и т.н. и тествай така

nubizus

Пич, вземи се осъзнай. Фонтовете без антиалайзинг дори и в виндовса са отдавна минало.
Грозничкото е когато фонтаците са то ръбести:)))
Видът на страницата и специално частта с фонтовете и как изглеждат е доста специфичен за всяка платформа, примерно антиалайзинга на вина (ЕксПи требе да си го пуснеш от настройките, Виста е дефолтно) е на база на технологията Cleartype, в ябълката е друго.

Так или иначе за веб дезигн проблема ще ти е в цсс лейаут и Интернет Експлорър 6/7.
За това инстални виртуална машина с ЕксПи но не паралелс а VMWARE FUSION, просто с експи е по бърза.
После си намажи на Експито ие седмица и след това 6 от тук:

http://tredosoft.com/Multiple_IE

koki4a

Нуби, аз смятам че е по-добра идея да си намери WinXP дето инсталира IE6 и да подкара 7цата standalone.

Това го казвам от гледна точка, че все още мнозинството потребители са със 6цата. Колкото и да не ни радва хората не харесаха виста и се връщат на XP. Един нормален потребител няма причина да си ъпгрейдва браузера! За какво му е! :)

Айде успех в начинанието!

Web view!

XP -> IE6
Vista -> IE7

макар и малко:
IE7 is better than IE6

sebastianz55

Така като гледам май тове ще е начина. Но за рендирането на шрифтовете не съм съгласен. Особено за по дребните. А и от друга страна със сигурност над 50% от потребителите на сайтовете, с които се занимавам са с XP & IE6. Така че трябва да се съобразявам основно с тях.

Нубзи, ако това си ти :) специални поздрави.
MacBookPro | Leopard

avioli

И аз съм уеб дизайнер и знам за какво говориш - изпитах ужас като видях разликата, но нищо. Има ръчни настройки на Лисицата - иди на Preferences:Content:Advanced и там махни отметката на Allow pages to choose their own fonts... Това ще настрои всички страници с избраният от теб шрифт. В моята практика не съм видял много страници с повече от 2 шрифта - дори мнозинството са с 1. Така че си избери основния шрифт и действай от там. За кирилица си настрой Fonts for: Cyrillic, а за латиница - Fonts for: Western. Също така препоръчвам да си настроиш и Default Character Encoding на UTF-8 ако не ти е на него.
В предходния прозорец си избери основния шрифт отново - аз съм с Verdana, size:16, защото 43% от сайтовете в интернет са с него (22% са с Arial).
За мен шрифт 16 е супер, но мисля че с 0.5 по-малко (но не може) е по-близо до Уиндоуската версия на Лисока. Ако искаш мини на големина 15. Аз си джиткам на 16 и когато искам си кликам "Command-минус" и слизам с 1 пункт надолу.
Разбира се е задължително да си тестваш страниците и на истински Уиндоус. Сложи си вече споменатия VMWare FUSION или Parallels (аз ползвам втория, защото ми е с орязан Уин само за IE6 i 7) или тествай онлайн на сайтовете за рендване на страници. При втория вариант страниците, които правиш трябва да са качени и видими от всички :)
Толкова.
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

sebastianz55

MacBookPro | Leopard