Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 20:21:46

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 427
Total: 427

427 гости, 0 потребители

Mac os X Leopard - що за боза ?!

Започната от HQ, 06-02-2008, 00:12:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

yamahadrums

Ами аз също нямам никакви проблеми с Лео. Дори ми стартира и изключва по-бързо, отколкото с Тигъра. Всичко ми работи перфектно. Направих чиста инсталация, не съм инсталирал програми като луд, а само това, което ще ползвам. Общо взето никакви драми засега.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

space ace

Цитат на: "yamahadrums"Ами аз също нямам никакви проблеми с Лео. Дори ми стартира и изключва по-бързо, отколкото с Тигъра. Всичко ми работи перфектно. Направих чиста инсталация, не съм инсталирал програми като луд, а само това, което ще ползвам. Общо взето никакви драми засега.

и тук така. върви еднакво бързо с тигъра, освен finder който е по-бърз. и прави повече неща паралелно (quicklook)
macbook

phile

az za tova obiasniavam che ima znachenie tochno kakqv format se pravi -- prosto erase -- kel faide, vsichkite prefs pak si sediat i affektirat... Zero Out i tova e ako ne iska chovek problemi ;)
If we weren't supposed to eat animals then why are they made of meat?!!?
cmusicforum.com
Извинявам се предварително ако пиша с латиница, но на служебната машина няма как да кача :(

krawa

моят си дойде с макбука и макар че е 2гхз кор2 нямам никакви проблеми... е верно 4Гб рам съм.  веднъж бави при изключване, но вероятно заради множеството включвания на външни дискове преди това... другата машина ми е с 10.4.9 и не намирам да е по бърза. виж с WI-FIто имах проблеми: закачаше се на мрежата- ама нет нъцки.забелязах че го прави след еджектване на външни устройства-хард дискове. с рестартиране се оправя - съвсем бозаво, но други драми съм нямал...

DUDE

:arrow:
На едно мнение със space ace, yamahadrums, nikoncho. Качено Лео на
форматиран хард, чиста инсталация. Работа с Adobe продукти - нищо дразнещо. Имам и паралелс качен и ВинХП - без проблеми. Не мога да кажа дали е по бърз или по бавен от Тигър не го замервам. Засега няма някакви дразнещи елементи че да ме накарат да слагам пак Тигър. Надявам се ъпдейта да оправи проблемите на хората и да дигнат още стабилността и производителността. Единственото което в момента дразни на Лео при мене е Спотлайта. На тигъра някак си по ми харесваше как изглежда търсенето. Имах и малко премеждия с View опциите но свикнахме. Явно повечето очаквахме нещо наистина невиждано ли не знам. Чакай да чекна софт упдейта. :) :) Опс в нас съм на ВинХП :)
MacPro 4.1@5.1

fpyyh

вие пък съвсем го оплюхте. че не е идеален, не е, но чак толкова зле като уиндоус също не е. бях с 2гб рам и не забелязах да е по-бавно/бързо с новото. по-скоро нетипичното са недоизпипаните детайли като модемните скриптове, маунтването на дискове, някои мрежови компоненти и т.н. а си спомням през 2002-3 колегата до мен беше на ягуар и толкова псувни отнесе машинката, то не изчезваха илюстратори, фотошопи, директори. затова чак 3 години по-късно с тигъра се убедих коя е истинската операционна система и то с версия 10.4.7 поне. затова си мисля, че можете да съдите лео-то чак след 10.5.4-5

shmb

Нормално е всяка нова операционна ситема да е недоизпипана, затова са тези ъпдейти и фиксове.

Моето мнение за Леопарда е много добро въпреки, че с 1000 зора си го инсталирах на хакинтоша, но аз имам наблюдения само под Леопард. По-надолу несъм работил и незнам как са :-)
MakBook Pro Unibody 13.3"

XXwolf

Цитат на: "fpyyh"а си спомням през 2002-3 колегата до мен беше на ягуар и толкова псувни отнесе машинката, то не изчезваха илюстратори, фотошопи, директори. затова чак 3 години по-късно с тигъра се убедих коя е истинската операционна система и то с версия 10.4.7 поне. затова си мисля, че можете да съдите лео-то чак след 10.5.4-5

Х.2 беше първата горе-долу подходяща за работа "десетка", но е доста зле в сравнение с 9 и Х.3 която пък се държи най-добре на G3. Иначе и Х.4 си беше нестабилена в началото, но я оправихa с първите два update-a. За това казвам да не се бърза с новата Х.5 (и всяко друга) докато не се стабилизира. От друга страна пък, ако не се тества няма как да се намерят грешките и съответно да се оправят ;)
И пак да кажа че за $120 - $130 (ако е платена ;) ) получавате доста по-добра (май най-добрата) система от тези за по $200-250 която създаде цял нов бизнес за downgrade-не към по-старата :lol: