Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 19:58:23

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 388
Total: 388

388 гости, 0 потребители

Mac os X Leopard - що за боза ?!

Започната от HQ, 06-02-2008, 00:12:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

HQ

Здравейте!
Не съм го очаквал,но е факт!Става въпрос за Леопарда - на всички ли е толкова бавен??  :x
Като си взех лаптопа с Тайгъра нямаше проблем,при стартиран VMware fusion с ХР тръгваше NFS Carbon (за OSX) и рамта се пълнеше към 80% (2GB),aMule,което тегли междувременно и стартиран браузър с 5-10 таба със страници.И всичкото това без много засечки,стабилно си върви и при 10 дневен ъптайм.
Сега,с Леопард (нелицензиран,което не знам дали е призината) мака ми просто не е същия!Първо,че Spaces насичат,когато преминавам от един на друг,дока не реагира от време на време (програмите се стартират,но иконите не се уголемяват) , при повече от 15 дни ъптайм работата е почти невъзможна,изключително бавно стартиране на всякакви програми,Direct Connect се самоизключва когато си поиска,отказах се от Firefox,защото заема 400mb ram Сафарито е добър ...
Камерата ми отказа на 100%,Skype и Photo booth казват че няма камера,след рестарт се оправи обаче си нямам идея как и защо!
Мисля си дали да ъпгрейдна на 4GB  ram но не знам доколко се дължи на рамта и доколко на бъгавата ос.Използва прекалено много суап за рамта с която разполга,харда на моменти ще се скъса да стърже.Направо много съм разочарован,а го водят базиран на най-стабилната и гъвкава система в света.Възможно ли е да са взели мерки срещу хакери и да прецакват нарочно?
Така или иначе утре си слагам обратно Тайгъра,ако успея да инсталирам и Spaces и Bootcamp от диска с леопарда няма да мина повече на леопард! :evil:  :evil:  :evil:

XXwolf

ще може ли да ми отговориш на този прост вапрос - какво му липсва на тигъра че го замени за лео?

и аз съм любопитен и алчен = човек и си инсталирах лео, но на външен FW диск за да го пробвам с MacBook-a. овсен това си купих нов macbook през декември с инсталиран лео - и външния диск и новия macbook си чакат огромния лео update, а аз доволно си работя на ПЕРФЕКНТИЯ "стар" тигър ;)

Icko2

Ами твоят лаптоп е по-мощен от моя, а аз такива проблеми нямам. Не претендирам, че съм от много разбиращите, но може би ще е добре да пробваш да преинсталираш цялата ОС. Да не би предишния инстал да е бил ъпгрейд на Тигъра и затова така да се бави...Направи една чиста преинсталация.

Иначе Леопарда много радва...Мен поне. Малко по-тромав е, но пък много по-лачен :)
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

atirage

Ицко две, личи си че си привикнал на ПЦ, преинсталация на аппле - wtf?  :lol:
В интерес на истината и аз се подлъгах да правя чиста инсталация, като ми се бавеше машината след минаване от 10.4 на 10.5 - истината си е, че лео все още си е много по-бавничък от тигърчето...въпреки, че ми е интелска машината.
iBook G3 Clamshell SE XGA
iMac G3 350 swaped 500 16Mb FlashCard16Gb
iMac G3 350 clocked 400 ATX LCD
iMac G4 20" 32GB SSD iSight Apple Pro Speakers
eMac G4
PowerBook G3 500 B&W
PowerBook G4 Ti 1Ghz 120GB OWC SSD
PowerMac G5 Quad
MacBook Late2006 Mavericks
MBP 2009
iMac 2012 2.7GHz 250G SSD

koki4a

Аз си получих MacBook'а с Тигър, ползвал съм го няма и месец и качих Леопарда с Ъпдейт.

Не помня точно дали имаше разлика в работата на машината но си спомням че времето за подпалване и загасване беше ненормално дълго в сравнение с Тигъра. Направих чиста инсталация и нещата са по-добре, но пак не са като с Тигурчо. Не съм ползвал толкова време старата ОС за да усетя разлика, но щом всички казват значи трябва да има резон.

Що се отнася до производителността на Леопарда съм доволен спямо други операционни системи (win). Добре се държи с доста програми отворени и процесно натоварване. Все пак съм с 4Г рам.

За протокола:
6 години - Windows All
2 години - Gentoo Linux
6 месеца - ОS Х

Every os sucks! OS X sucks the least!

fpyyh

има си трески, 3g модема не работи, забива при рестарт след инсталация на системни неща, иначе - не, wifi-то не винаги е като хората, още други дребни неща, а си имам все още тигър на друг дял и си работи перфектно

HQ

Не,не съм правил ъпдейт,собственоръчно форматирах целия диск на лаптопа,преди да сложа Леопарда.Нзненада ме,че инсталатора му не ме питаше за неща които ги имаше в Тайгъра-напр. при инсталация на Тайгър,успях да си махна M$ офис както и други излишни програми
,драйвери за принтери които ми идват със сд-то и бях сигурен че няма да ползвам и така операционната система стана с 2гб по малка от колкото беше преди.Леопарда искаше само информация за час/дата/местоположение,регистрация в mac.com и парола ...
Както и да е,решил съм и това ще е,след около час вече ще съм на Тайгър веднъж завинаги!

П.с:ако исках линукс или уиндоус щях да си купя Dell !!

nubizus

То не може и Айфонове и Лаптоп като тънка фушня и перфектна ос:)))
Аз навсякъде в ЛЕо виждам виста инспиреишън (даже и в перформънса) което малко да си кажа ме притеснява:))
Ако след следващия ъпдейт е пак така и аз се връщам на тигърчето.

XXwolf

Цитат на: "HQ"Нзненада ме,че инсталатора му не ме питаше за неща които ги имаше в Тайгъра-напр. при инсталация на Тайгър,успях да си махна M$ офис както и други излишни програми
,драйвери за принтери които ми идват със сд-то и бях сигурен че няма да ползвам и така операционната система стана с 2гб по малка от колкото беше преди.

странно е това защото при мен всичко си беше като инсталция на тигър...

phile

Цитат на: "atirage"Ицко две, личи си че си привикнал на ПЦ, преинсталация на аппле - wtf?  :lol:
В интерес на истината и аз се подлъгах да правя чиста инсталация, като ми се бавеше машината след минаване от 10.4 на 10.5 - истината си е, че лео все още си е много по-бавничък от тигърчето...въпреки, че ми е интелска машината.

Mne tochno, ne triabva da e priviknal na pc ... Az sqm samo sqs mac ot mnogo godini veche i vinagi, vinagi, kato pravia upgrade ot edna na druga operacionna i pravia clean install -- i pravi ogromna razlika -- i ne samo pri men (pri men sa tri mashini i osven tiah nabliudeniata mi sa ot oshte 5 mac-a na koito pravia poddrqjka na priatelska osnova) i da, pravi ogromna znachenie dali e clean ili ne .... Pone ot x.3.x kqm x.4.x kakto i vsichki predi tova .... Triabva obache da spomena che Leo oshte ne sqm go barnal i ne smiatam da go kachvam nikqde za momenta (multimedia setups -- audio-- taka che niama nujda da se barat shtom bachkat kakto triabva) :PPPP

@HQ, a kak tochno go formatira?!?! Izcialo zanuliavane ili prosto delete?!?!?!
If we weren't supposed to eat animals then why are they made of meat?!!?
cmusicforum.com
Извинявам се предварително ако пиша с латиница, но на служебната машина няма как да кача :(

HQ

форматирах с disk tool! няма начин просто да е останало каквото и да е на харда.
Цитат
То не може и Айфонове и Лаптоп като тънка фушня и перфектна ос))
Аз навсякъде в ЛЕо виждам виста инспиреишън (даже и в перформънса) което малко да си кажа ме притеснява)
Ако след следващия ъпдейт е пак така и аз се връщам на тигърчето.
Хм,за тази цена мисля че имам право да очаквам най-доброто.Но ти засягаш една тънка тема - именно заради шиб'''я айфон,ейпъл се забавиха с леопарда и май се изложиха заради недооправени бъгове.Малко майкрософтска тъпотия,но още дълго ще са на върха.

phile

abe iphone si e bash kitka .... nego obijdaite taka :PPPP
If we weren't supposed to eat animals then why are they made of meat?!!?
cmusicforum.com
Извинявам се предварително ако пиша с латиница, но на служебната машина няма как да кача :(

XXwolf

Цитат на: "HQ"Хм,за тази цена мисля че имам право да очаквам най-доброто

за каква цена говориш? нали е пиратски? :roll: а дори да си платил то тази цена е доста ниска. за много повече пари можеш да си купиш такъв боклук на който и филми няма да може да гледаш ;)

update-a на лео беше раздаден на developer-те на MacWorld и се очаква доста скоро

Wizi

Да споделя и моето мнение.

Купих си МакБук с C2D 2.0GHz и 1 гиги памет. Дойде с Тигър и вървеше просто уникално леко! Всичко хубаво, изкавах няколко месеца и хоп - излезна Леопардчето! Метнах му се цели 4 дена след официалното излизане. Първо направих ъпгрейд и останових всъщност, че положението е плачевно. Сумати програми гърмяха, стартирането отнемаше много повече време, а shut down-а.... направо цяла вечност!  8O Е, след около 2 седмици излезна 10.5.1 и положението с гърменето на програми се оправи, както и някоя друга боза, но като цяло нищо интересно. Примерно все още Transmission-а отказва да сваля торенти.... ей тъй на! Като типичен досега Windows потребител си казах "Сигурно е от това, че го ъпдейтнах!". Гепих инсталационния диск и резнах нова инсталация включваща този път форматиране на диска. Никакво подобрение!!! НИКАКВО! Чакам си все още по сумати време да цикли при изключване на компа, зарежда за норматив, но след това дълго време чегърта диска и реално не можеш да ползваш пълноцено системата. Отново като стар Windows-джия си викам "Ами да! Явно 1гб му е малко!" Не му мислих много и се ъпгрейднах до 2гб.... Take a wild guess! НИКАКВО подобрение. Е, има подобрение, но то е изцяло имагинерно в главата ми.... неможе да не е по-добо станало след като съм се набутал за още памет...... нали? :)

В момента всеки ден се набирам на "Software update" опцията и чакам с просто неописуемо минимално търпение да видя, че ми предлага да си сваля 10.5.2. Излиза, свалям го, разцъквам максимум около ден за да видя дали действително има "major improvement for Intel based Macs", както всички гърмят навсякъде, и ако НЕ е така - директно форматирам и слагам добрия стар Тигър.

Адски съм вкиснат на Стиви! Ама просто адски! Т'ва е толкова типична постъпка ала Бил Гейтс, че просто няма на къде! Хайде зор, зор, зор да искараме новата ОС, дето е лъскава, лачена, куп интересни неща в нея... но под черупката боза! Просто 1:1 с Виста! Изисква МНОГО повече ресурс, много по-лъскава, но гърми и трещи та се не трае! Сега и те и ние чакаме ъпдейт - те SP1, ние 10.5.2. Общо взето и двата ъпдейта еднакво големи (за 10.5.2 се говори, че ще е 1гб..... б*си мамата!) и двата еднакво важни за цялата система. Нали точно за това преплувах на отсрещния бряг? За да нямам повече скапана бозава операциона система.... те ти сега!


.... хайде, че се отплеснах лирически :) Отивам да цъкна на system update ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

nikoncho

просто си направих чиста инсталация на леото и нямам драми (само чакам никон да се нантуткат)