Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 23:18:35

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 451
Total: 451

451 гости, 0 потребители

Външен хард - настройки ?

Започната от jazzessence, 04-02-2008, 18:12:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

fpyyh

това е любимият момент - копиране на 6гб имидж на външен хард под фат32, който в уиндоус се дъни без никаква грешка, просто cannot copy specified file. те затова двд-тата са разбити на по-малки парчета, не че са фат32, но заради архитектурата

shmb

Мисля, че ДВД-то го цепях на файлове по 1033MB, понеже под Уиндолс ползвам WinAVI Video Converter и там като дам на ДВД по default си е нагласено да ми го разбива на файлове по 1033MB.
MakBook Pro Unibody 13.3"

XXwolf

Цитат на: "paolo_gemini"
Как така неможе да записваш или да имаш записан файл по-голям от четири ГигаБайта при формата FAT32???

хубаво ще е първо да разбереш какво означава това 32 след FAT преди да обясняваш какво е възможно и какво не :idea:

fpyyh

един юнак отишъл да убива ламя. отсякъл една глава, появили се две. отсякъл и двете - станали 4. сякъл, сякъл и като отсякъл 65536тата ламята умряла, защото била само 16 битова :)

XXwolf

а ако ламята била 32 битова щял да отсече 4 294 967 295 или 4GГлави ;)  :lol:

jazzessence

Казах че е станало ама излъгах малко.Стана на делението,което  е за windowsa,на него вече мога да качвам,но на външния все още не става,да не би да трябва да се направи още нещо? Казва: could not be moved because hard 2 can not be modified!
MACBOOK BLACK 2,16/160
QL

Stone

Цитат на: "jazzessence"Казах че е станало ама излъгах малко.Стана на делението,което  е за windowsa,на него вече мога да качвам,но на външния все още не става,да не би да трябва да се направи още нещо? Казва: could not be moved because hard 2 can not be modified!

Странно, от вчера и аз имам същия проблем. Досега външния хард си бачкаше перфектно - read/write под мак. На другия лаптоп имам инсталирани виндовс и линукс и вчера го вързах към виндовса да прехвърля един филм и като го върнах на макбука вече беше само read only, но по-неприятното е, че ми бяха изчезнали едни документи, които си държа там като бекап  :(
Идеи какво може да се е случило и как да се фиксне?