Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 23:40:27

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 618
Total: 619

618 гости, 1 потребител
forka2k

Важни опции в Logic 8...как и къде?

Започната от iBobz, 01-02-2008, 17:13:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iBobz

Понеже досега основно съм работил с Cubase, а пък сега разцъквам Logic 8 и откривам, че някои опции, които много често използвам в Cubase, при Logic липсват.

Става въпрос конкретно за аналози в Logic на Beat Calculator, Spectrum Analyzer и Statistics, които ги има в Cubase.

Рових като луд, четох из документацията, обаче не можах да намеря такива неща.

Има ли изобщо и ако да, то къде са?

Интересува ме също така могат ли да се правят фейдове на самите event-и (regions) и да им се променя gain-a недеструктивно, по начина по който това става в Cubase, а не да цъкам автоматизации?



Предварителни благодарности на отзовалите се.
MacBook Pro 15" Core 2 Duo 2.4 Ghz, 4 GB RAM, 500 GB HDD 7200 rpm, Mac OS X 10.6.4

phile

bpm calc i analyzers sa ti na plugins i sa strashno dobri (makar che tova koeto Soundtrack Pro pravi po otnoshenie na analiz mi skri shaibata ot vsiakqde) ... vsichko e tam spoko ... Stats samo ne moga da si spomnia kakvo tochno beshe che ne sqm baral Qu<ba>base ot pone 5-6g. Fades .... ami ti govorish za object-based automation, ako ne se lqja, a ne track-based. Logic predi 7 beshe object-based, ama ako ne se lqja te se hvaleha che v momenta moje da pravi i dvete -- shte triabva da pogledna kak tochno se activirashe, poneje az pqk sqm fan na track-based i mnogo se izkefih kato go implementiraha. Btw, regions sa si objects, right :) Hmmm, shte pogledna kato se pribera kak moje da se activira object-based...
If we weren't supposed to eat animals then why are they made of meat?!!?
cmusicforum.com
Извинявам се предварително ако пиша с латиница, но на служебната машина няма как да кача :(

iBobz

Еййййй много мерси :)

Тъкмо се бях разочаровал. Ей сега ще разгледам, само ако можеш да ми кажеш как точно се зоват тия плъгини, да не човъркам кат изоглавен.

Именно object-based имах предвид. Ще се радвам да ме светнеш как става.
MacBook Pro 15" Core 2 Duo 2.4 Ghz, 4 GB RAM, 500 GB HDD 7200 rpm, Mac OS X 10.6.4

yamahadrums

BPM Clac и Multimeter(Analyzer) са в меню Metering. От VIEW на трака избираш Automation и готово.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

iBobz

Хммммм...това меню Metering къде точно се намира...щото не съм виждал такова нещо изобщо?
MacBook Pro 15" Core 2 Duo 2.4 Ghz, 4 GB RAM, 500 GB HDD 7200 rpm, Mac OS X 10.6.4

yamahadrums

Ами при всички плъгин-и. Избираш канал, инсърт и ти пада меню с AU-та. Една от категориите е Metering. Все пак се предполага, че на избраният от теб трак има запис. ;-)[/img]
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

iBobz

Добре де, а има ли начин да се направи анализ на експортнат файл.
Имам предвид следното:
Експортвам някакъв микс, импортвам си го в проекта и искам да му видя спектралния анализ, ама не в реално време като плъгин, ами да е изваден като статистика.
Същото ме интересува и за статистика относно RMS (Peak, Average), Offset и т.н.
MacBook Pro 15" Core 2 Duo 2.4 Ghz, 4 GB RAM, 500 GB HDD 7200 rpm, Mac OS X 10.6.4

yamahadrums

Хм, това ми звучи малко странно. Трябва да е нещо като лог файл и да има статистика за всяка стотна от секундата както за Analyzer, така и за гониометъра. Ще е ултра голям файл. Ама знам ли...
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

iBobz

Не става дума за лог файлове, ами за Logic еквивалент на следните опции в Cubase, които се намират в контексното меню:





MacBook Pro 15" Core 2 Duo 2.4 Ghz, 4 GB RAM, 500 GB HDD 7200 rpm, Mac OS X 10.6.4

yamahadrums

Аха, сега вдянах. :-) Като се прибера вкъщи ще проверя, щото в студиото сме с Cubase.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

jazzessence

Тъй като виждам,че тук се говори за Лоджик искам да попитам нещо,с извинение,че не е по темата.
Някой знае ли от каде може да се намери Sound Content за logic? Когато го инсталирах ми искаше дискове,а аз нямам такива,тъй като е от торент,и сега се чудя от каде да ги изровя! Някои да има идея? Мерси предварително !!
MACBOOK BLACK 2,16/160
QL

yamahadrums

Търсих, търсих, но не намерих статистика. Като отвориш EQ на канал отдолу има Analyzer, но не видях да вади от някъде статистика. Сега, като се замисля, не се сетих да проверя дали няма такава опция на Bounce Channel, макар, че няма логика да има само там. Търсенето продължава.

 Относно Logic Content-търси в специализираните за музика торент сайтове. Макар, че повечето регистрации са с покана. Мисля, че имаше само един ден в месеца, когато е отворено за свободни регистрации. Аз бях предложил да ги кача на сървъра на Насо, но май там няма достатъчно място-все пак всичко е близо 50Gb.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

phile

hmmm .... ok .... Znachi da, tova sa plugin analizatorite koito yamahadrums spomena - BPM Calc i Multimeter (sqotvetno si ima i level meter). Sega te tia, kakto i samia logic sa geared kqm real-time work, za tova i stats kato stats na bounced file sa predimno v SoundTrack Pro. Da, mnogo tqpo, no i kolko chesto se gledat tochno tia danni v Logic. Za smetka na tova obache tova koeto ST Pro predlaga v tozi aspect (analiz na file) e prosto neveroiatno. To za tova i az sqshto ne sqm gledal tolkova v samia Logic za tia statistiki.... a osven tova mojesh da runnesh file-a prez real-time analizatorite i te bi triabvalo da ti freeze-nat max falues (da averages niama da bachkat)....

Otnosno object based automation. Ima feature request za tova kqm Apple. Znachi objet based se activira ot Hyperdraw (te tam sa mnogo i to mnogo polezni opcii de taka che iBobz, ako ne go polzvash, po dobre pochni -- dosta e udobno). Obache problema e che se kara sqs track based, poneje i dvete prashtat cc#7 i mixera se bqrka. Da, sqshto  mnogo tqpo i dano go opraviat :(. Ima workaround za tova obache, ne e "pretty" ama bachka -- automate-vash Gain plugin-a na kanala i go programirash da si e kakto iskash object levels da sa, relative levels de fakto, i polse sqs overall channel level se controlira nivoto na kanala v mix-a ... shte pisha oshte kato razbera :)
If we weren't supposed to eat animals then why are they made of meat?!!?
cmusicforum.com
Извинявам се предварително ако пиша с латиница, но на служебната машина няма как да кача :(