Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 03:42:00

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 437
Total: 437

437 гости, 0 потребители

Проблем с камера и микрофон за Skype...

Започната от PaoloGEMINIakaOZIRIS, 11-01-2008, 17:26:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

PaoloGEMINIakaOZIRIS

Хора, днес ходих до Технополис са си купя горе-посочените екстри. За камерата питах да е съвместима с Мак. И верно, имаше драйвер за Мак... и го инсталирах, но като активирам програмата ми дава някакъв проблем. За микрофона да не говоря, нещо и той не е наред. Бутнах преференциите на системата, ама цюрук. Модела на камерата е V-Gear (Live! TalkCam), а микрофона е Trust (MC-1200). Моля, помогнете... ще съм ви адски благодарен!
Mac (2007) with 10.6.8
AirPort Express 802.11n Wi-Fi
iPod Classic 5G / 30GB / firmware 1.3 / Black
iPhone 4s / 16GB / iOS 7.1.2 / unlocked
iPhone SE / 64GB

How Addicted to APPLE Are You?

fpyyh


PaoloGEMINIakaOZIRIS

Май пак нищо не се получи, говоря за камерата.  :roll:
Mac (2007) with 10.6.8
AirPort Express 802.11n Wi-Fi
iPod Classic 5G / 30GB / firmware 1.3 / Black
iPhone 4s / 16GB / iOS 7.1.2 / unlocked
iPhone SE / 64GB

How Addicted to APPLE Are You?

shaman

;-)
Интересни хора има...

Първо купуват после питат :-)

Правилното е първо да питаш (кое работи) и после да купуваш !!!

PaoloGEMINIakaOZIRIS

Ами Шамане, питах изрично да са съвместими с Мак. Поне на камерата пише Мак ОС... к'во да направя  :evil:

Сега да ги връщам ли? Поне кажете какво да правя, къде да бутна, и т.н.
Mac (2007) with 10.6.8
AirPort Express 802.11n Wi-Fi
iPod Classic 5G / 30GB / firmware 1.3 / Black
iPhone 4s / 16GB / iOS 7.1.2 / unlocked
iPhone SE / 64GB

How Addicted to APPLE Are You?

shaman

Цитат на: "paolo_gemini"Ами Шамане, питах изрично да са съвместими с Мак. Поне на камерата пише Мак ОС... к'во да направя  :evil:

Сега да ги връщам ли? Поне кажете какво да правя, къде да бутна, и т.н.

Освен да ги донесеш в офиса ми да видя за какво става въпрос ?
;-)

хем да се запознаем.. ако не се познаваме, де ;-)

Wizi

Преди известно време това ми свърши чудесна работа:
http://chakalov.net/misc/macam.0.9.0.dmg

Пробвай и сподели да е имало ефект и при теб.  :)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

vaskog

Аз на машината имам 2 различни камери. В Skype и двете работят, но с iChat Logitech-a не работи. Така че, старай се да я подкараш със Skype. След като тръгне, можеш да си инсталираш iGlasses - много е полезно - прави кирекции на картината.

П.П. Logitech-a не работи и с Quick Time
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

crio

Цитат на: "paolo_gemini"Модела на камерата е V-Gear (Live! TalkCam)!

Аз съм със същата камера, закупена от въпросната верига магазини и iBook. Камерата по принцип си работи на Мак, само при Скайп ми отне известно време докато я подкарам.... накрая тръгна... непомня точно как... Ама работи... така, че не бързай да я връщаш ами си поиграй с настройките...

PaoloGEMINIakaOZIRIS

Кои настройки да барна? Пипнах където можеше да се бутне, но уви... без успех. Между другото, Мак-а въобще не я разпознава като нов хардуер... то в скайпа нали си пише да избереш камера, ама при мен като цъкна там с мишока и нищо няма като дивайс.

А за микрофона, мисля че съм го включил на правилното място. На Мак Мини, има две букси... едната за слушалки, а другата предполагам е за микрофона, те там съм го ръгнал. Бутах в Систем преференциите, и по-точно в Speech & Sound... търсих Лайн Ин, давам Енейбъл. От там в скайп, джугам в саунда, пак маркирам Лайн Ин, и отново... без успех.


Май най-накрая в понеделник ще отида в офиса на Ейпъл тук в Русе, надявам се инж. Начев (ако не бъркам фамилията де предполагам е = на Шамана) ще успее по някакъв начин да ми помогне.


Ако се сетите за нещо, което не съм направил както трябва (каквото и да било), моля дайте мнение на въпросите ми! Оново ви благодаря предварително!
Mac (2007) with 10.6.8
AirPort Express 802.11n Wi-Fi
iPod Classic 5G / 30GB / firmware 1.3 / Black
iPhone 4s / 16GB / iOS 7.1.2 / unlocked
iPhone SE / 64GB

How Addicted to APPLE Are You?

fpyyh

а, това с микрофона няма да стане. маковете искат някакви специални микрофони, по-лесно е да си купиш usb микрофон или usb звукова карта, отколкото да ги намериш в българия. на мини-то беше голяма мъка докато тръгне.
когато пуснеш macam приложението виждаш ли картина? ако виждаш просто копирай както е показано на картинката на .dmg-то и ще тръгне в скайп, аз на този линк попаднах точно от скайп за мак help страницата, тръгна с една камера trust на 5000 години и с един евтин нов logitech, в понеделник мога да кажа модела.

shaman

Цитат на: "paolo_gemini"
Май най-накрая в понеделник ще отида в офиса на Ейпъл тук в Русе, надявам се инж. Начев (ако не бъркам фамилията де предполагам е = на Шамана) ще успее по някакъв начин да ми помогне.

Бъркаш доста - името и офиса...

PaoloGEMINIakaOZIRIS

Ми добре Шамане, извинявам се за грешката от моя страна. Тогава пиши едно ЛС, да се разберем нещо че направо ме е обзела такава изтерия и т.н. Посочи къде се намира офиса ти, чао ви за сега.
Mac (2007) with 10.6.8
AirPort Express 802.11n Wi-Fi
iPod Classic 5G / 30GB / firmware 1.3 / Black
iPhone 4s / 16GB / iOS 7.1.2 / unlocked
iPhone SE / 64GB

How Addicted to APPLE Are You?

PaoloGEMINIakaOZIRIS

Цитат на: "crio"
Цитат на: "paolo_gemini"Модела на камерата е V-Gear (Live! TalkCam)!

Аз съм със същата камера, закупена от въпросната верига магазини и iBook. Камерата по принцип си работи на Мак, само при Скайп ми отне известно време докато я подкарам.... накрая тръгна... непомня точно как... Ама работи... така, че не бързай да я връщаш ами си поиграй с настройките...

АМИ ДА, РАБОТИ СИ... но само на ТАЙГЪР, за ЛЕОПАРД неиска и да чуе и ПОСТОЯННО КРАШВА!!! Това се разбра след доста работа и усилия от старна на Шамана, за което много му благодаря!
Mac (2007) with 10.6.8
AirPort Express 802.11n Wi-Fi
iPod Classic 5G / 30GB / firmware 1.3 / Black
iPhone 4s / 16GB / iOS 7.1.2 / unlocked
iPhone SE / 64GB

How Addicted to APPLE Are You?