Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 19:17:50

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 425
Total: 425

425 гости, 0 потребители

Zdraveite!!

Започната от katerina_petrova, 02-01-2008, 18:46:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

katerina_petrova

SOS!!!
Добре, mac-чето е пред мен, кажете сега какво да правя?
Трябва някакъв account да създам, и като го свържа в i-net, да го update-вам??
Нещо друго, важно? 8O

XXwolf

да се забавляваш ;)

katerina_petrova


Icko2

Честит да ти е! Знам, че вълнението е голямо :)
Предполагам си се справила с това, което трябва да попълваш в началото. Ако си пуснала нет през него може да го ъпдейтнеш от ябълката горе в ляво и след това Software Update. Инсталирането на програми е много лесно обикновено е като "драгнеш" иконката на програмата в applications или пък си има инсталация като при windows-ите. Общо взето всичко е направено лесно и средностатистическия потребител да се справи, така че ще се справиш. Njoy!
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

katerina_petrova

Много сте прави!!Аз очаквах да е далеч по-сложно, а то се оказа детска игра...цяла нощ си играх и горе - долу всичко ми стана е ясно  :lol:
Със всичко се справих съвсем сама  8)
Само не успявам да се регистрирам на .mac...иска ми някакъв номер - application key, който бил отпечатан на mac box ????? 8O

XXwolf

платила ли си зa .Mac?

katerina_petrova

то май е free membership с покупката на лаптопа за някакво си време....обаче трябва да въведа някакъв 13 символен key (?)...който се намирал на mac box-а.., което АБСОЛЮТНО нищо не ми говори...въобще нямам идея какво може да е..

XXwolf

къде пише че е free? аз си купих един от америка преди един месец и не получих нищо free, но ми предложиха .Мас за 20$ по-евтино :roll:

katerina_petrova

Ми така ми казаха...човекът, дето го достави, който като нищо може да не е бил много наясно..
Както и да е..
Днес ще се разходя до сервизния център, да ми разяснят някои неща и ще питам и за това..

bezko

Един месец е гратисното време и после ако искаш си плащаш.
само ,че на мен никакви пароли не ми е искал. Може би ти си дала опция ,че искаш да закупиш или да се абонираш за .мас  или както там се води , и затова те пита за ключ с предположението ,че си закупила пакета.
Зарежи го това, според мен не е важно.
И честито, със здраве да си го ползваш.:)
MacBook 13,2" 2.16 GHz Intel Core 2 Duo 1GB 667 MHz DDR2RAM

katerina_petrova

Значи няма смисъл от това, така ли?

bezko

Aми доколкото си спомням това беше пакет от услуги на епъл - поща с не знам си колко си Гб, възможност за публикуване на собствен сайт и подобни благинки. Ако ти трябват - плати си. Ако не - не виждам какво губиш.;)
MacBook 13,2" 2.16 GHz Intel Core 2 Duo 1GB 667 MHz DDR2RAM

katerina_petrova

ок!
Благодаря за информацията!!  :lol:

Lord Adder

Цитат на: "katerina_petrova"то май е free membership с покупката на лаптопа за някакво си време....обаче трябва да въведа някакъв 13 символен key (?)...който се намирал на mac box-а.., което АБСОЛЮТНО нищо не ми говори...въобще нямам идея какво може да е..

зНачи на кутията трябва да е написън този код.
Няма ли го :?:
- ?!?
- Don't panic! This ship is unsinkable...
- !?!
- Секи да се спасява сам! Women and children first!

katerina_petrova

ха ха
след като си поговорих с момчетата от apple center-a(а те бяха много любезни...може би защото съм момиче ;-)), реших,че въобще не се нуждая от членство в .mac......
както и да е...
а някакви игрички да си сваля??
по-простички...не от тея геймърските??
в versiontrackner.com има разни игри за mac,а и други програмки, ама п[/color]о-скоро първо ще чуя ваште съвети...